taras drewniany

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
magdalena
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 22
Rejestracja: 2008-10-06, 15:09

taras drewniany

Post autor: magdalena »

Witam Sedrecznie!!
Planujemy zrobić na działce, przy domku niewielki drewniany taras. Nie wiemy jak sie do tego zabrać. Szukamy jakiejś firmy w Warszawie lub okolicach, która wykona taras wg naszego projektu. Macie jakieś propozycje? Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie. A może ktoś podpowie jak się do tego zabrać własnymi rękoma.

Dziekuję za wszystkie rady,
Pozdrawiam, Magda.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Wszystko zależy od tego ile na to chcecie przeznaczyć, jak szybko chcecie mieć to zrobione. Ja robiłem sam taki jakby taras z zadaszeniem i zajęło mi to trochę czasu. Firma jak wejdzie i będzie miała to zrobić z gotowych półproduktów to powinna szybko się z tym uporać. Jeśli będą musiały by być zrobione fundamenty to czas się wydłuży. Ale jeśli macie dostęp do półproduktów i dobrego sklepu z różnymi częściami do stolarki drewnianej, a na pewno w W-wie taki jest, możecie pokusić się sami o zrobienie takiego tarasu. No chyba, że chcecie mieć jakieś fikuśne wykonanie to samemu może to być trudne. Bo lakierobejce czy impregnaty do drewna są powszechnie dostępne i w bardzo różnorodnej gamie kolorów i jakości.
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Witam,

Jeśli chcecie spróbować sami (lub nabyć trochę wiedzy aby móc ocenić to co proponuje firma) polecam tę poradę: budowa tarasu w ogrodzie
Na końcu tekstu są linki do szczegółowych opisów poszczególnych typów tarasów, w tym drewnianych.

Mam nadzieję, że się przyda ;-)
Rafał
Awatar użytkownika
kasia12
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-21, 09:31

Post autor: kasia12 »

witam
dzięki za ten link
jak wiecie zaczynam prace w ogrodzie i to o tarasie bardzo mi pomoże
POZDRAWIAM KASIA
magdalena
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 22
Rejestracja: 2008-10-06, 15:09

Post autor: magdalena »

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi!! Cieszę się, że rozpoczęłam ciekawy temat.

Nasz taras ma mieć ok 3m x 2m i musi być tani. Skłaniamy się do zaproszenia przyjaciół do pomocy w budowie, albo do zlecenia budowy niedrogiej ale dobrej oczywiście firmie, która wykona to sprawnie i szybko.
Jeśli sytuacja sie rozwinie to dam znać!
Pozdrawiam, Magda.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

To nieduży taras, mój ma ponad 12 metrów. Jeśli ma być nieduży to możecie go zrobić sami, materiał kupić w tartaku, deski (tarcicę) łatwo można oszlifować szlifierką kątową z nasadką do szlifowania, na krążki papieru ściernego mocowane na rzep. Wszystko połączyć łącznikami do drewna. Tak ja zrobiłem. A na dach położyłem płytę falistą onduline, była stosunkowo tania za metr kwadratowy i przy deszczu nie bębni jak blacha.
magdalena
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 22
Rejestracja: 2008-10-06, 15:09

Post autor: magdalena »

niewiem skąd mi sie wzięło 3m powinno być ok. 8 x 2m!!! Przepraszam za pomyłkę!!

Bardzo dziękuję za odpowiedzi i rady.
Pozdrawiam, Magda.
rczpak
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 17
Rejestracja: 2009-02-06, 14:50

Re: taras drewniany

Post autor: rczpak »

Ja budowałem taras na działce przed domem na podwyższeniu sam, chociaż starszy sąsiad mi pomagał. Jak ja mogłem sam zbudować to na pewno Wy też możecie. Ja wykorzystywałem materiały jakie mi się udało zdobyć, starałem się tanim kosztem. Dałem grubsze legary niż na zdjęciach, jak dobrze pamiętam były to kwadraciaki 10x10 chyba akurat mieściły się w paletach, później deski położyłem, balustrada jest z bali. Mam nadzieję że się komuś przydadzą zdjęcia, fakt przeważnie tarasy są na ziemi, wtedy wystarczy odpowiednio zabezpieczyć palety przed wodą i bić deski
Załączniki
domek bez tarasu
domek bez tarasu
DSC00181.jpg (26.48 KiB) Przejrzano 19316 razy
schody musialem dac z boku a nie z przodu
schody musialem dac z boku a nie z przodu
DSC00337.JPG (21.31 KiB) Przejrzano 19313 razy
budowa trwa
budowa trwa
DSC00332.JPG (20.92 KiB) Przejrzano 19313 razy
widok z alejki
widok z alejki
DSC00380.JPG (22.52 KiB) Przejrzano 19310 razy
prawie skaczony jeszcz jakies male poprawki sa
prawie skaczony jeszcz jakies male poprawki sa
DSC00376.JPG (23.63 KiB) Przejrzano 19310 razy
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Czyli długi i wąski. Taki łatwiej zrobić gdyż wąski dach nie nastręcza tak bardzo problemu podtrzymania go. Im szerszy dach tym mocniejsze muszą być belki, które go podtrzymują.
magdalena
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 22
Rejestracja: 2008-10-06, 15:09

Post autor: magdalena »

My na razie myslimy o tarasie bez zadaszenia. Ma być długi i wąski. Początkowo myśleliśmy o podwyższeniu, ale raczej łatwiej będzie zrobić go bardziej na ziemi.
Podoba mi sie pomysł z paletami, miałam taką myśl, ale niesądziłam, że może być realna!! Problemem są jeszcze schodki (wcześniej o tym nie wspominałam), które muszą być do domku i to do dwóch par drzwi. Muszą być stabilne i proste do wykonania.
rczpak
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 17
Rejestracja: 2009-02-06, 14:50

Post autor: rczpak »

Jak widzisz u mnie domek też stoi na słupach dlatego taras musiał być na wysokości. Szczerze mówiąc, jak byś dała zdjęcie domku, to łatwiej byłoby doradzić. Na schody też mam pewien pomysł bierze się 2 szersze deski i kątownik metalowy, tnie się go na szerokość stopni przykręca do 1 i 2 deski szerszej, później łączy się 2 deski (można kupić specjalną długą śrubę), a na kątownik przykręca się stopnie i są.
magdalena
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 22
Rejestracja: 2008-10-06, 15:09

Post autor: magdalena »

Mój "domek" wygląda mniej więcej tak (nie mam lepszego zdjęcia)

a taras ma być od jednych drzwi do drugich ze schodkami do obu par drzwi.
Załączniki
domek.jpg
domek.jpg (7.87 KiB) Przejrzano 19210 razy
rczpak
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 17
Rejestracja: 2009-02-06, 14:50

Post autor: rczpak »

Hej hmmm teraz pytanie. Czy chcesz mieć te schody naprzeciwko drzwi, czy od szczytu?. Tak myślę, że lepiej by było zrobić taras na podwyższeniu. Wiesz mam gdzieś program do projektowania tarasu tylko muszę poszukać. Nie chcę nazwy wymieniać bo zaraz znów ktoś siądzie na mnie:), że reklama albo coś.
magdalena
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 22
Rejestracja: 2008-10-06, 15:09

Post autor: magdalena »

Z programu chętnie skorzystam. A taras wolimy niżej bo dzialka jest niewielka a ludzie ciekawi. Teraz takie czasy, że każdy woli się zasłonić niż pokazywać, a poza tym to myslimy o małym schowku pod tym domkiem oczywiście po zabudowaniu całej przestrzeni pod nim.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Moja znajoma też na domek letniskowy - zakupiła taką przyczepę całkowicie wyposażoną. Namawiała też mnie, ale ja miałam jakieś obiekcje przed tym z jakiego to jest materiału, że sztuczne i nie pasuje do mojego zamysłu ogrodu. Wtedy powiedziała, że widziała takie przyczepy otoczone zielenią, w tym rozpiętymi na kratkach różami i innymi pnączami. Pomyślałam wtedy, że też tak można i może być fajny efekt. Szczególnie dla tych, którzy nie mają czasu lub umiejętności na budowanie.

Możesz pomyśleć o tarasie częściowo zabudowanym np. ażurową konstrukcją z drewna czy metalu, skomponowaną z domkiem-przyczepą. Wtedy np roślinność mogłaby ładnie odizolować od wścibskich i jednocześnie dać trochę cienia.
ODPOWIEDZ