taras drewniany

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
magdalena
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 22
Rejestracja: 2008-10-06, 15:09

Post autor: magdalena »

My też długo myśleliśmy czy domek holenderski, czy domek drewniany i porównując koszty i czas w którym można zacząć użytkować domek bez wachania wybraśmy prawie taki jak widać na zdjęciu wyżej. Polecam każdemu!!

A co do zabudowy ściankami ażurowymi to na pewno się pojawią, jak tylko będzie taras. Ze względu na małe dzieci wydaje nam się, że im niżej tym lepiej.
Awatar użytkownika
Grama
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2008-01-25, 05:25

Taras

Post autor: Grama »

Pokazuję zdjęcia zrobione podczas budowy naszego tarasu,może komuś w czymś pomogą.ObrazekObrazek
Taras budował mąż z tanio kupionych desek [odrzuty z eksportu].Były nieludzko powyginane,ale na to są sposoby w postaci dużych ścisków stolarskich.Deski przyśrubowane są do położonych na ziemi legarów drewnianych,które przedtem zostały dobrze zakonserwowane zużytym olejem.Całośc zaimpregnowana dobrym środkiem,bo na tym nie wolno oszczędzać.Jak wiosną to zagospodaruje,powinno być dobrze.Mam nadzieję!
A tu jeszcze odpoczynek po pracy:
Obrazek
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Mój taras wykonany jest z drewna jodłowego ;-)
Załączniki
taras.jpg
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Piwonio,
Fajny taras,
widzę, że tak jak u mnie też masz połączenie koloru drewna z zielonymi dodatkami, tzn. u mnie będzie tego więcej w nowobudowanym domku. U mnie tylko bedzie ciemniejszy kolor główny (palisander lub mahoń).
:-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Grama super taras! :-D Ja w swoich budowlach na działce też wykorzystuję materiał z odzysku. Mam pytanie, ale nie dotyczy tarasu tylko cegieł wokół niego i rabatek. Bardzo mi się spodobały i chciałbym wiedzieć jak zostały ułożone - czy coś pod nimi rozłożyliście i czy są jakoś ze sobą połączone? No i jak się sprawdzają w praktyce?

Piwonio twój taras też jest ekstra, zwłaszcza przy takim superanckim domu.
:-D
Awatar użytkownika
Grama
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2008-01-25, 05:25

Post autor: Grama »

Cegły czesciowo z odzysku,częściowo nowe,położone na geowłókninie,lub na ziemi,zależy gdzie.Na nowe szkoda pieniędzy-pękają,ale ja nie wymieniam.Jeślich cesz zrobić podobnie,to kup betonowe kostki.Wyglądają jak cegła,są b. trwałe,nie rażą w ogrodzie.Rabata-między kamienną podmurówką domu a tarasem jest odstęp i tam szaleje barwinek.Polecam,bo tworzy gęsty kobierzec,w dodatku zimozielony.Poza tym są na zdjęciach funki,ale tę aranżację już zmieniłam.
Pozdrawiam.
magdalena
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 22
Rejestracja: 2008-10-06, 15:09

Post autor: magdalena »

PIWONIO
Piękny dom i super taras. Nie ma jak drewno i zieleń, moje ulubione materiały!!!

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kasia12
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-21, 09:31

Post autor: kasia12 »

magdalena pisze:PIWONIO
Piękny dom i super taras. Nie ma jak drewno i zieleń, moje ulubione materiały!!!

Pozdrawiam.
ja też tak sądzę
POZDRAWIAM KASIA
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Dziękuję Wszystkim za miłe słowa :-D . Danielo, chyba mamy podobny gust bo ja również mam zamiar zmienić kolor główny na palisander ;-)
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Dopiero tu zajrzałam - Grama- taras super! Wiesiu! domek cudny z tarasem- gratuluję :mrgreen:
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Piwonio, zaczynaliśmy od koloru bardziej w typie mahoniu. Każde kolejne malowanie przyciemnia drewno. Teraz to już palisander. Ale podobają mi się też jasne kolory. Wewnątrz istniejącego domku użyłam kolor piniowy - daje piękną, złocistą barwę - bardzo optymistyczną.

Z tego co zaobserwowałam w przypadku domków impregnowanych jasnymi kolorami z czasem nabierają ciemnych zacieków i zszarzeń. Można zawsze jednak przy kolejnych konserwacjach zastosować ciemniejszy kolor, który pokryje te zabrudzenia.
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Daniela pisze: Można zawsze jednak przy kolejnych konserwacjach zastosować ciemniejszy kolor, który pokryje te zabrudzenia.
Tak też za jakiś czas zrobię zrobię, bo już zauważyłam po północnej stronie budynku pierwsze brzydkie przebarwienia :-/ . A kolor pinii we wnętrzu również bardzo mi się podoba :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
timber
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2010-02-27, 09:20

Post autor: timber »

Witam

Ciekawą alternatywą dla zwykłej deski tarasowej są deski kompozytowe Twinson. Nie gniją, nie trzeba impregnować, żaden szkodnik tego nie ruszy, dodatkowo są twardsze od drewna.
Taki taras można zbudować na już istniejącym bez potrzeby jego rozbiórki. Z tej deski można także budować chodniki i schody w ogrodzie. Jest to gotowy system, więc taras buduje się szybko i bez komplikacji.
dorota414
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2010-03-29, 12:06

Post autor: dorota414 »

Witam.

W ofercie XXX , każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie na taras.
Drewno krajowe i egzotyczne, płytki tarasowe jak i deski z kompozytu (...) ( producent daje 25 lat gwarancji). Współpracują z firmami wykonawczymi i służą fachową poradą.
Obejrzyj galerie z realizacjami. Zapraszam.

Zadzwoń lub napisz : Link niezgodny z regulaminem forum

Proszę zapoznać się z regulaminem forum, szczególnie z punktami dotyczącymi zamieszczania linków do komercyjnych stron.
Stasio
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2010-03-15, 14:26

Post autor: Stasio »

Aktualnie nie posiadam zdjęć mojego tarasu ale korzystałem z desek pewnej firmy i do dziś jestem bardzo zadowolony z tego zakupu :-) Jedynie w czym mogę pomóc to podanie linku internetowego do tej firmy. Z tego co się orientuje to ta firma ma najtańszą deskę w Polsce i cena wychodzi podajże 35zł za 1m2. Propozycji jak zrobić taras nie mam ale pomogę zminimalizować koszty wykonania :-P W razie pytań służę pomocą na PW :-)
ODPOWIEDZ