Ogród bez ingerencji człowieka leśny ogród

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
Krokus
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 26
Rejestracja: 2009-02-22, 20:42

Post autor: Krokus »

Rozumiem was że sąsiedzi mogą zastosować chemię ale ja mam bardzo miłych ludzi którzy bardzo mnie lubią a pozatym od ogrodzenia rośnie duży gęsty rząd sosen które zasłonią i po pierwsze nie wejdą do nich chwasty a po drugie nawet mojego ogrodu nie będą widzieć więc nie będą wiedzieli że są chwasty
fox

Post autor: fox »

Obawiam się krokusie że nie wiesz co mówisz przynajmniej o sąsiadach ;) Na ogół to oni lepiej wiedzą co u sąsiada rośnie i wypatrzą wszystko, każdą zmianę i każdą nową roślinę :) jak dla mnie to zjawisko paranormalne, ale różne są zboczenia :) A przynajmniej jest tak u mnie, zazdrość że ktoś coś ma a ja nie mam. Ale może masz innych sąsiadów :) ale nie wierz im w 100%
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Krokus pisze:A pozatym wypada abyście wiedzieli z kim piszecie więc dam mmoją fotke xD
To nie było konieczne, nie musimy siebie widzieć by ze sobą pisać. Jeśli jednak poczułeś potrzebę przedstawienia się nam to zrób to w odpowiednim wątku http://www.forum.poradnikogrodniczy.pl/ ... -vt576.htm, trudno uznać Twoją podobiznę za projekt ogrodu, a o tym dyskutujemy w tym wątku.
fox

Post autor: fox »

Krokusiku po treści Twoich postów można się zorientować iż jesteś młodym człowiekiem :) Ale nie o tym chciałem pisać , pisałeś o konwaliach ,ale nie wiem czy wiesz że te grube i tępo zakończone pąki będą kwitnąć, a te cienkie i szpiczasto zakończone będą miały tylko liście, to tak dla informacji, ale można sobie urządzić już kwitnącą rabatę konwalii :)
Krokus
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 26
Rejestracja: 2009-02-22, 20:42

Post autor: Krokus »

Aha ale rozumiem że po kilku latach egzystencii konwali wykształcą się pąki i będą kwiaty konwalii ?
jak myślicie czy w takim ogrodzie naturalnym można kawałek terenu wyściółkować korą ?
fox

Post autor: fox »

U mnie konwalia rosła w towarzystwie tych paproci, ale do pewnego momentu, wiadomo ekspansja :( teraz wszystko wyrzucam :(
Krokus
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 26
Rejestracja: 2009-02-22, 20:42

Post autor: Krokus »

napisałeś ekspansja ale czego ekspansja przyczyniła się ? konwalii ekspansia czy ekspansja paproci wyniszczyła tego drugiego mieszkańca tego zakątku ogrodu czyli np. konwali

Mógłbyś jedną sadzonkę tej paproci mi przesłać ? byłbym bardzo wdzięczny z pewnością szybko rozmnożyła by się w moim ogródku.

Czyli konwalie aż tak silnie osiedlają się i niszczą inne gatunki ???????
fox

Post autor: fox »

Jednemu i drugiemu niczego nie brakuje, obydwie rośliny rozrastają się jak szalone :( szczęście że to już historia :)
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Post autor: mariusz139 »

Na konwalie znajdz sobie inne miejsce w ogrodzie,tu posadz piuropusznik strusi i niebawem cały róg zarośnięty.Jeśli chcesz zakladać naturalny ogród,to nie wyznaczaj sobie ścisle określonych rabatek tylko wolne i duże miejsca.Pamiętaj że rośliny i tak wymkną się z pod kontroli.Dopasuj odmianami:jak chcesz sadzić paprocie to nie wkładaj im pod spód konwali i to jeszcze na takim małym kawałku(posadź w rogu np.sumak w formie strzępolistnej a podnim paprocie).
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

rafaloku pisze:Skoro Gosia już proponuje książki, to dorzucę do tego coś polskich autorów, zapewne tańsze i oparte o nasze krajowe realia. Chodzi mi o książkę wydaną przez Działkowca, której autorkami są Jolanta Stawicka, Joanna Struzik, i Małgorzata Szymczak-Piątek - Ogród inspirowany naturą

[url=http://www.panel.escpoland.pl/covers_ready/335964_o.jpg]Obrazek[/URL]

W książce poruszono takie tematy:
Zasady gospodarowania w ogrodach inspirowanych naturą
Projektowanie krok po kroku
Charakterystyka ogrodów inspirowanych naturą
Ogrody leśne - liściaste
Ogrody leśne - iglaste
Ogród o charakterze "stepowym"
Ogród na stanowisku wilgotnym
Łąka kwietna
Ogrody synantropijne
Ogród przyjazny dla zwierząt

Polecam ;-)
Kupiłam i także polecam. Warta przeczytania. Szczególnie dla chętnych na naturalne ogrody. :!:
ODPOWIEDZ