Traktorek do trawy

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy, instalacje nawadniające, porady serwisowe.
eRRoR_404
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2009-03-07, 16:49

Traktorek do trawy

Post autor: eRRoR_404 »

Witam wszystkich. Mam działeczke troche ponad 30arów no i po dobrych kilku latach meczenia sie kosiarką postanowiłem zdecyować się na zakup traktorka. Chciałbym z zakupem zmieścić się w 5tys. Nie mam za dużego doswiadczenia w tej dziedzinie wiec prosiłbym o pomoc. Pozdrawiam i z góry dziekuje.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Tutaj był wątek na temat dużej kosiarki. http://forum.poradnikogrodniczy.pl/kosi ... vt1448.htm
eRRoR_404
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2009-03-07, 16:49

Post autor: eRRoR_404 »

Ale tam są konkretne maszyny... drogie ja chciałbym cos skromniejszego
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Prawdę mówiąc, ja nie interesowałem się ceną tych kosiarek bo takiej nie potrzebuje ale sprawdzałem na allegro, jak się ceny takich kosiarek kształtują i na tym co zobaczyłem to do 5 tys. nową trudno będzie ci kupić. Były tylko dwie takie kosiarki, używanych jest więcej. Jeśli nie wiesz co kupić to sprawdź jak jest z częściami zamiennymi i ile kosztują do takich kosiarek i jak jest z serwisem, może to ci pomoże wybrać kosiarkę. Czasem droższa kosiarka jest tańsza w eksploatacji.
eRRoR_404
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2009-03-07, 16:49

Post autor: eRRoR_404 »

Na allegro jeszcze wiele nie ma, pojawią sie pewnie za miesiąc może 2, ja sie rozglądałem za partnerami... mają traktorki ze tak powiem akceptowalne w cenie która mieści się w 5k... ale chciałbym tez jakis opini uzytkownikow... a na temat tegoo sprzetu w internecie ciezko cokolwiek znaleźć... w sklepie tez nie wiedzą zawiele wiec no ciezka sprawa.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

O opinie będzie ciężko bo i użytkowników takiego sprzętu jest niewielu.

Poczytaj tutaj: Traktorki ogrodowe Honda - do koszenia trawy i innych prac
dawid
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-10, 10:36

Post autor: dawid »

Jak w poście powyżej - o opinię będzie trudno......:-D
ale takich traktorków jest troszkę, a nawet więcej.
Rozejrzyj się na allegro. :-)
np.
Linki wykasowane

itd.
nasser
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2008-04-07, 18:21

Post autor: nasser »

http://forum.poradnikogrodniczy.pl/kosi ... vt1448.htm myślę, że rozwój tej dyskusji może Cię zainteresować ;-)
mlecz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2009-04-26, 09:58

Post autor: mlecz »

Traktorek jest dobry ponieważ można nim kosić trawę odśnieżać w zimę a nawet jeździć
zimmerr
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2009-05-03, 10:35

Post autor: zimmerr »

Przymierzam się właśnie do zakupu urządzenie typu traktorek i napiszę co biorę pod uwagę.

Stiga Estate Royal
Viking seria T5 ( 5097C)
Husqvarna CTH150

Napisze co jest dla mnie ważne:
Silnik: najlepiej kohler powyżej 15KM (jakoś nie mam zaufania do B&S choć nie używałem takiego)
Zakres cięcia(szerokość): okolice 100cm - raczej im więcej tym lepiej.
Wysokość koszenia: od 30mm do powiedzmy 90mm
Przekładnia: hydrostatyczna ( nie trzeba się zatrzymywać podczas koszenie żeby zmienić bieg)
Sprzęgło: elektromagnetyczne ( to już chyba teraz będzie obowiązujący standard)
Kosz: przynajmniej 250L
Dodatkowo: jakiś wyświetlacz sygnalizujący.

Viking seria T5 - cóż z pewnością mogę powiedzieć, że jest to traktorek najładniejszy i przy tym jest to w końcu marka stihl. Jeśli jednak popatrzeć na parametry to nie poraża. Seria T5 to silniki B&S. Silnik 15KM występuje dopiero w najdroższym modelu z serii T5. Dodatkowo model 5097 G posiada przekładnię manualną ( trzeba się zatrzymać żeby zmienić bieg ) Sprzęgło jest mechaniczne (konkurencja montuje już elektromagnetyczne sprzęgła wiec nie wiem czy to celowe działanie vikinga czy kolejna wada ). Zakres koszenie 95cm. Ciekawsze parametry zaczynają się dopiero w serii T6, ale to już chyba nie ten przedział cenowy.

Husqvarna CTH150 - zakres koszenie imponujący 107 cm. Silnik hondy 15KM (jakoś mu nie ufam choć nie używałem) Wysokość koszenie od 38mm do 90mm chyba co dla mnie jest już wadą. Przekładnia hydrostatyczna i sprzęgło elektromagnetyczne są już w standardzie. Gwarancja niby 24 miesiące, ale po 12 miesiącach ponoć trzeba zrobić płatny przegląd ( nie wiem jak u konkurencji, ale to nie zachęca ) - oczywiście to warunki gwarancyjne dla konsumentów nie dla firm.

Stiga Estate Royal: Silnik Kohler 18KM, szerokość koszenia 102cm wysokość cięcia od 30mm do chyba 80mm albo 90mm. Przekładnia hydrostatyczna, sprzęgło noży elektromagnetyczne. Pojemność kosza 320L(elektryczne opróżnienia kosza) 6 diod sygnalizujących i wyświetlacz. Jedynie mam wątpliwości co do jakości wykonania. W sumie firma z 75 letnią tradycją więc chyba się na to zdecyduję.
jakub
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2010-01-06, 20:01

Post autor: jakub »

tak jak pisałem przy innych tematach polecam Husqvarne. mój ogród ma 17ar i co do tego wątku posiadam ciągniczek ct151 z koszem z którego jestem zadowolony, a jeszcze bardziej z serwisu i ogólnie obsługi w Piotrkowie Tryb. dostałem tam duży upust i jeszcze przywieźli mi maszynę na miejsce :lol:
aaa999
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2010-02-07, 18:55

KOSIARKA

Post autor: aaa999 »

Od kilku tygodni oglądam różnego rodzaju kosiarki ,ponieważ zamierzam kupić. Interesuje mnie kosiarka-traktorek. Czy moglibyście Państwo doradzić mi jaką kupić?? Obszar do koszenia to około 0,55 ha. Kwota przeznaczona na ten zakup to około 14tys.
janek38
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 21
Rejestracja: 2010-02-06, 12:05

Post autor: janek38 »

moim skromnym zdaniem coś ze Snappera,jak bez kosza to model ELT 2246 22KMB&S cena będzie ok 8500 lub z koszem ELT18RD40 18km B&S cena ok 13000-13500
aaa999
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2010-02-07, 18:55

Post autor: aaa999 »

Dziękuję bardzo za pomoc
jakub
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2010-01-06, 20:01

Post autor: jakub »

proponuje Husqvarne cth150 twin, szeroki, 15KM, z koszem (kolo 12000zl) i niewazne skad pan jest sklep w Piorkowie oferuje bezplatny transport na terenie kraju z instruktazem itp, a przy tego typu sprzecie istotne jest serwisowanie i ciagla dostepnosc czesci a taka firme jak husqvarne mysle ze mozna porownac np do mercedesa przy kupnie auta:)
ODPOWIEDZ