Mój i nie mój

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Czarna150
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 80
Rejestracja: 2009-02-18, 14:28

Post autor: Czarna150 »

Evqa Ogród jest duży więc jest w nim sporo pracy.W ostatnich latach ogród został trochę zaniedbany.Nawłoć zwana inaczej mimozą i groszek wieloletni jest wszędzie. Może znajdę gdzieś zdjęcia to będzie można porównać z obecnym stanem.

A w ogrodzie mogło by być więcej kwiatków a nie same dalie i róże.

Krzew na biało kwitnący to tawuła.Takie mam przynajmniej przypuszczenia.

Zdjęcia poobracał mi program Picasso. Musze obrócić je ręcznie wtedy będzie można je powiększyć :mrgreen:
Serdecznie pozdrawiam.
Agnieszka
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Dobrze rozpoznałem ten charakterystyczny kształt pomidora, bo sam odkąd mam działkę uprawiam bawole serca. Największy jaki mi się udało wyhodować miał ponad kilogram, w zeszłym roku tylko niecałe 800g. :-D Ale to w folii, w gruncie słabiej dojrzewają i są mniejsze, poza tym w ogóle długo dojrzewają. A jak twoje pomidorki w gruncie? A te wysokie, o których wspomniałaś, to pewnie była jakaś odmiana szklarniowa bo one są odmianami wysokimi a gruntowe są niskie.

Kwiatów mimo wszystko też masz sporo i dużo nasadziłaś nowych. Będzie ładnie jak wszystko zakwitnie :-D .

P.S.
U mnie wszystkie zdjęcia się otwierają. :-)
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Piękny ,wiele różnych nasadzeń i sporo przestrzeni,chciałbym mieć taki duży ogród.
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Sporo pracy ale ogród bardzo ładny i warzywnik także. A to białe to tawuła. Tylko kiedy kwitnie? Bo wtedy będzie wiadomo jaka odmiana. Mi się wydaje, że TAWUŁA VAN HOUTE'A.
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Piękny, duży ogród sporo nasadzeń.Warzywniak też ładnie zagospodarowałaś.Kwiatków masz już sporo i widzę, że nasadziłaś dużo nowych.Będzie pięknie jak to wszystko zakwitnie :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
fox

Post autor: fox »

Agnieszko ja mając taki ogród, nic bym już kompletnie nie robił :) no może tylko oprowadzał wycieczki :) A te kolektory słoneczne jakie mają zadanie ? SUPER i widze że ziomalka ;)
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Piękny ogród, a jeszcze tyle nowych nasadzeń, oj będzie co oglądać. Warzywka wyglądają smakowicie, super pomidorki ja też bardzo lubię bawić się pomidorami. Ja sadziłam bawole serca w gruncie nie były takie złe, może dlatego że ja nie lubię dużych pomidorów do jedzenia tylko takie średniaczki.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Malowniczy ten ogród, bardzo mi się podoba! Ma rozmach i styl "pałacowy" z osiami widokowymi i rzeźbami. Robi wrażenie bardzo dużej powierzchni.

:-)
Awatar użytkownika
Storczyk
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 269
Rejestracja: 2008-09-22, 10:45

Post autor: Storczyk »

Masz piękny ogród Agnieszko :-D Taki zadbany i przestronny.
Pozdrawiam
Irena
Awatar użytkownika
Czarna150
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 80
Rejestracja: 2009-02-18, 14:28

Post autor: Czarna150 »

Potrek_ns Ja niestety nie dorobiłam się jeszcze szklarenki ani foli. Pomidory w poprzednich sezonach dojrzewały bez problemu.
W poprzednim sezonie miałam bardzo duże pomidory, niektóre ważyły ponad kilogram.
Co do najwyższych pomidorów to pewnie masz rację. Znajoma dostała pomidory od kogoś z instytutu rolnictwa parę lat temu i zaczęła je uprawiać. Ona też hoduje je baz foli.

Kwiatów będzie jeszcze więcej,czekają na posadzenie:)
Postaram się pokazać co kupiłam do posadzenia.

El-Ka,Ha-linka,lilia0405,Daniela,Storczyk -Dziękuję bardzo.

Danka- Jak tawuła zakwitnie w tym roku to wkleję zdjęcia i dowiemy się jaka to odmiana:)

Fox - Kolektory podgrzewają basen. Samo koszenie trawy małą kosiarką zajmowało moim teściom cały tydzień:) Urządzenia pomagają. Dodatkowo jak sie mieszka w domu z działka to codziennie po pracy idzie się popracować do ogródka.

lilia0405 - ja ogólnie też wolę mniejsze dlatego miałam 5 odmian. Reszta woli duże pomidorki:)

Dziś zakwitły pierwsze krokusy:)
Serdecznie pozdrawiam.
Agnieszka
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Dużo zdjęć, bardzo dużo jak na raz to trudno wszystkie ogarnąć. :lol:
Widać, że teściowie dbają o swój ogród. Widać to po wypielęgnowanych trawnikach i iglakach ale i twoje dokonania są już widoczne i przynoszą ci pewnie duzo satysfakcji.
Śliczne zdjęcia narcyzów i sasanki.
Ten krzew obsypany białymi kwiatami to tawuła van Houtte'a. Sam jakoś nie mogę się doczekać takiego obfitego kwitnienia choć mam je ponad 10 lat. Ale wymagają one dużo słońca aby tak kwitnąć. Widzę że zaznaczasz sobie znacznikami, miejsca gdzie posadzone są rośliny. To bardzo ważna sprawa w ogrodzie aby nie wyhakać sobie cennych roslin.
Co jeszcze zauważyłem to zioła, które zawsze warto mieć pod ręką i uzywać w kuchni albo na grillu.

Pozdrawiam
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
Czarna150
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 80
Rejestracja: 2009-02-18, 14:28

Post autor: Czarna150 »

Dziękuję Herbi.

Coraz więcej przejmuję skrawków działki. Dziś ciełam drzewka owocowe.
Teściom brakuje juz zapału. Działka jest wymagająca.

Co do satysfakcji to wystarczy,że urośnie jedna roślina i człowiek sie cieszy :mrgreen:
Wstawiłam wszystkie zdjęcia jakie miałam :-P
Serdecznie pozdrawiam.
Agnieszka
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6717
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Przepiękny ogród, świetnie dobrane rośliny a szczególnie czerwone róże kontrastujące z zielenią. Starannie dobrane gatunki krzewów z białymi kwiatami :mrgreen: Groszek pachnący pewwnie dodawał nastrój swoim zapachem :-) Jednym słowem super :!:
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Czarna150
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 80
Rejestracja: 2009-02-18, 14:28

Post autor: Czarna150 »

Petrus Groszek jest wieloletni a nie pachnący. :cry:
Serdecznie pozdrawiam.
Agnieszka
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Wspaniały masz ten ogród :mrgreen: To naprawdę potężna połać ziemi. Bardzo dużo trawnika...ja staram się swój zamienić na rabatki :lol: czemu gorąco sprzeciwia się mój M. Co do pomidorków to ja też, jak Ty mam je na gruncie. W zeszłym roku udały się super. W tym roku już mam rozsady Kmicica, Atola i Krakusa. Bardzo mi smakuje szczególnie ten ostatni :lol: Naprawdę pieknie u Ciebie :-D
ODPOWIEDZ