rabata w bardzo słonecznym miejscu

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zielona311
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2009-03-23, 10:36

rabata w bardzo słonecznym miejscu

Post autor: zielona311 »

Mam prośbę. pomóżcie... chciałabym założyć dużą- ok. 4mx5m rabatę. w mocno nasłonecznionym miejscu. (nie ma ani chwil bez słońca...) zaznaczam ,że podlewanie tej rabaty nie będzie sprawiać problemu... potrzebuję "tylko" dobrze dobrać rośliny... aby od nadmiaru słońca się nie wykończyły... i jeszcze pytanie- czy róże w takim skwarze wytrzymają?.
pozdrawiam wszystkich ciężko zapracowanych!!! i tych wylegujących na ławeczkach w ogródkach :))
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Róże sprawdzają się bardzo dobrze na słońcu, u mnie też "cień na receptę", więc wypróbowałam.

Słoneczne miejsca dobrze znoszą także moje dwie odmiany żurawki (w tym odmiana z bordowymi listkami), a już szczególnie polecam stokrotkę afrykańską (Osteospermum), która jest stworzona do takich miejsc. Tym bardziej, że gdy kupiłam jedną sadzonkę, urósł z niej krzaczek (30 cm) do jesieni obsypany kwiatkami.

:-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

W poradniku ogrodniczym są wymienione byliny na rabaty słoneczne, może to trochę pomoże w doborze :-D
gilgall
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 99
Rejestracja: 2009-01-17, 21:03

Post autor: gilgall »

Oj, Danielo, przybyła mi kolejna roślinka do listy moich zachcianek :mrgreen:
Poczytałam o tym osteospermum i bardzo mi się spodobało...
A Ty swoje wysiewałaś czy kupiłaś gotową sadzonkę?

Pozdrawiam wiosennie Edyta
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Kupiłam zadoniczkowaną sadzonkę (chyba w maju) i wsadziłam na działce. Wykonaliśmy test i przetrzymaliśmy "krzaczek" w warsztacie (nieogrzewanym) przez zimę - i wypuszcza młode listki.
Wyczytałam, że też można sadzonki robić samodzielnie - pewnie podobnie jak z pelargonii. W tym roku jak trafię na nie, kupię odmiany kolorystyczne, bo były jeszcze liliowe i chyba bordowawe. Na moim zboczu południowym bardzo się sprawdzają.
:-)
ODPOWIEDZ