problem z altanką - przygotowanie podstawy

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
pawel_glogow
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2009-04-07, 20:50

problem z altanką - przygotowanie podstawy

Post autor: pawel_glogow »

Witam. Mam pewien problem. Zamówiłem sobie drewnianą altankę na 12 osób. Taką typowo grilową z drewnianą podłogą. Niedługo altanke mają przywieźć do mnie na działeczke. Nie bardzo wiem czy można ją położyć bezpośrednio na ziemi. Myślałem żeby zrobić wylewkę ale wodę puszczają na działce na dobry tydzień. Może ma ktoś jakiś pomysł? Powiem jeszcze, że altanka jest dwukrotnie impregnowana.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Jeśli masz dokładny plan podstawy (z wymiarami), można podstawę altanki oprzeć na odpowiednio ułożonych bloczkach betonowych (np. na płasko). Można je nabyć w każdym składzie budowlanym. Można je dodatkowo opatrzyć papą izolacyjną na posmarowaną lepikiem powierzchnię. Oczywiście należy je wypoziomować.

Odizolujesz w ten sposób drewno od podłoża. Inaczej za parę lat dół altanki zgnije i będą to wyrzucone pieniądze.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

heh...faktycznie wiosna przyszła...ludziska się za budowle wzięli...
Oczywiście tę altanę zgłosiłeś wcześniej do Starostwa Powiatowego :mrgreen:

Altanka altance nie równa. Grilowa typowa na 12 osób - nic mi to nie mówi :lol:. Nie znam jej ciężaru, rozstawu - właściwie nic poza tym, że z drewna ;-)
Tymczasowo możesz podłożyć pod ramy altany np. trylinkę, choćby i z odzysku. Zresztą przez tydzień i tak się jej nic nie stanie, jeśli będzie stała na w miarę równej powierzchni ;-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Kasiu może założymy jakąś Spółkę Poradniczą z bardzo o. o., bo się świetnie uzupełniamy. ;-) :mrgreen:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

:lol: :lol: :lol:
Danielo jestem za :mrgreen:
Ale spółkę z bardzo dużym O.O. :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ