Ogród Mariusza

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Ogród Mariusza

Post autor: JaDorka »

Midnight Rose również mam u siebie i faktycznie ładnie się wybarwia, a do tego kwiatuszki takie różowe pięknie kontrastują na tle jej liści. Ale jeszcze bardziej mi się chyba podoba żurawka 'Purple Petticoats', którą tu pokazałeś. Ma ciemniejsze liście, bardziej purpurowe. Jest śliczna :)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Ogród Mariusza

Post autor: tadek »

Mariuszu, podoba mi się w Twoim ogródku. Chętnie będę śledzić Twoje kolejne wpisy.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Ogród Mariusza

Post autor: Agnes »

Popieram przedmówców, jest pięknie i prosimy o więcej zdjęć :rotfl: :D
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Re: Ogród Mariusza - zakładanie trawników

Post autor: mariusz139 »

Dzięki, postaram się prowadzić relacje na bieżąco. :-> Wczoraj korzystając z wolnego dnia, posunąłem do przodu prace związane z zakładaniem trawnika. Centrum ogrodu jest już gotowe, teraz tylko skończę chodniczek, rozstawię kamienie i pniaki. Muszę też pomyśleć nad obrzeżem wzdłuż rabat głównie z liliowcami.
Załączniki
Przygotowanie terenu pod trawnik - centrum ogrodu. Widok na rabatę z liliowcami.
Przygotowanie terenu pod trawnik - centrum ogrodu. Widok na rabatę z liliowcami.
Na tyle rabata z kolekcją irysów bródkowych SDB i piwonii. Żywopłot z Żywotnika olbrzymiego 'Kórnik'.
Na tyle rabata z kolekcją irysów bródkowych SDB i piwonii. Żywopłot z Żywotnika olbrzymiego 'Kórnik'.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: Ogród Mariusza

Post autor: Małgorzata124 »

Mariusz Masz pięknie wyeksponowane rabaty, bo u mnie to misz masz. :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Ogród Mariusza

Post autor: tadek »

Mariuszu, jestem ciekawy kiedy zmniejszy się Twój trawnik. :rotfl:
Chodzi mi obsadzanie go jak nie będziesz już miał miejsca w ogródku na nowe roślinki. ;)
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Re: Ogród Mariusza

Post autor: mariusz139 »

Małgorzata124 pisze:Mariusz Masz pięknie wyeksponowane rabaty, bo u mnie to misz masz.
Małgosiu, :-D od początku przyjąłem zasadę, że poszczególne gatunki i odmiany będę sadził dużymi grupami, odstępstwo stanowi rabata jesienna, bylinowa w powijakach, wiosenne nasadzenia, które są właśnie takim "misz masz", równie pięknym rozwiązaniem.

Tadziu, :-D trafiłeś w myśli chodzące po mojej głowie jeszcze przed założeniem trawnika. Właśnie wówczas w planie miałem powiększenie owych rabat, ale stanowczy sprzeciw wyraziła moja żona, nie dziwię się, większość plewienia w ogrodzie spada na nią. Teraz jestem zadowolony, bo w centrum ogródka taki odsłonięty teren z widokiem na poszczególne rabaty ma smak. Brakuje mi tutaj jeszcze jakiegoś potężnego drzewa o wysoko rozbudowanej koronie, podejrzewam, że będzie to miłorząb dwuklapowy.
Piękna słoneczna pogoda w dniu dzisiejszym sprzyjała fotografii.
Załączniki
Funkia - Kwiat pod liściem paproci.
Funkia - Kwiat pod liściem paproci.
Rozwijające się pąki - funkia
Rozwijające się pąki - funkia
226.JPG
Carex grayi
Carex grayi
Czosnek olbrzymi ?
Czosnek olbrzymi ?
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7941
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Ogród Mariusza

Post autor: Elzbieta M »

Fajna duża przestrzeń trawnika , ładnie się eksponują rabaty . U mnie przestrzeni niewiele , więc robię to , co sugeruje Tadek - zmniejszam trawnik :lol: .Piękne zdjęcie z funkią na tle paproci - może i u mnie tak się kwiat ustawi , bo też posadziłam funkie przy paproci
użytkownik usunięty

Re: Ogród Mariusza

Post autor: użytkownik usunięty »

Na początku też u nas był trawnik... Teraz zdecydowanie jest jeszcze w większości. Jest symbolem wiecznego konfliktu - trawnik czy rabaty. Adwersarze okopali się na swoich stanowiskach. :) Ze względu na to, że faktycznie mam ograniczoną możliwość plewienia całego areału, udaję że powiesiłam białą flagę. ;)

Wspaniałe te dzisiejsze zdjęcia, nr 1 z liściem paproci cudnie uchwycone!
A nr 3 i 4 to jacyś ogrodowi kosmici - nie widziałam takich jeszcze, co to za rośliny?
:)
użytkownik usunięty

Re: Ogród Mariusza

Post autor: użytkownik usunięty »

Zdjęcie funki z paprocią - perfekcja, ujecie rewelacyjne :D Na pierwszych zdjęciach pąki funki ale na 4 fotce też jestem ciekaw co to takiego? Jakaś nadwodna roślina? A czosnek pewnie któryś z olbrzymich ale który? trudno powiedzieć.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogród Mariusza

Post autor: Lol@ »

Czwarte zdjęcie jest podpisane :). A Czosnek udało by się pokazać z oddali nieodległej? :)
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
użytkownik usunięty

Re: Ogród Mariusza

Post autor: użytkownik usunięty »

Faktycznie :oops: Ale trafiłem, trawka z terenów bagiennych. :mrgreen:
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Re: Ogród Mariusza

Post autor: mariusz139 »

Elżbieto, trawnik nie jest aż taki duży, rzeczywistość troszkę zakłamuje zdjęcie. Jeśli chodzi o dosadzanie roślin , to jest jeszcze sporo miejsca. :-D
Danielu, trzecie zdjęcie, to pąki hosty. Adwersarze u Ciebie polegli ?. U mnie jeszcze żyją :lol:
Lol@ pisze:A Czosnek udało by się pokazać z oddali nieodległej?
O jej, nie zrobiłem zdjęcia - wstawię wieczorem. ;-)
Piotrek, dokładnie tak, niby wodna roślinka - w wodzie zimy nie wytrzymała, a na lądzie żyje.

Rabata różana. Niebawem liliowce osiągną pełnię kwitnienia - rabata pod cyprysikiem 'Plumosa Aurea'
Obrazek

Rabata liliowców.
Obrazek

Lawenda - chwilowo na jesiennej rabacie.
Obrazek

Akant
Obrazek

Miskant chiński 'Variegata'
Obrazek

Owsica wieczniezielona
Obrazek

Imperata 'Red Baron'
Obrazek

Tułacz pstry na jesiennej rabacie.
Obrazek

Hortensja 'Anabelle' do przesadzenia na słoneczne stanowisko.
Obrazek

Piwonia Delavaya zmarzła do ziemi. Wypuściła nowe 1,5 m pędy , które nie zakwitły.
Obrazek

Piwonia drzewiasta sieje się sama.
Obrazek
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Ogród Mariusza

Post autor: Agnes »

Piękne masz rośliny Mariuszu, śliczna jest trawa Red Baron. A kociak słodziutki. Jeśli chodzi o piwonię drzewiastą, gdybyś miał sadzonki lub nasionka na zbyciu, to byłabym wdzięczna :D
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Ogród Mariusza

Post autor: tadek »

Podoba mi się przestrzeń w okół roślin, co podkreśla ich ekspozycję.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
ODPOWIEDZ