Prośba o pomoc w zaplanowaniu ogrodu

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
klaudusia227
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2009-05-06, 15:25

Prośba o pomoc w zaplanowaniu ogrodu

Post autor: klaudusia227 »

:-) Witam, chciałabym się poradzić kogoś kto zna się na rzeczy, ;-) a dokładniej jak stworzyć piękny ogród. :-> Z dwóch stron domu obsadziłam tujami szmaragdami, ale chciałabym coś kolorowego posadzić od frontu domu, doradźcie. Proszę o zdjęcia i nazwy roślin :-)
klaudusia227
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2009-05-06, 15:25

Post autor: klaudusia227 »

:-( ludzie proszę niech ktoś odpisze ;-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Proponuję żebyś obejrzała ogrody forumowiczów w dziale
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/oto- ... d-vf30.htm
i tam być może znajdziesz pomysły, łącznie ze zdjęciami roślin. Powodzenia!
:-)
klaudusia227
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2009-05-06, 15:25

Post autor: klaudusia227 »

Niestety nic tam nie wypatrzyłam :(
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Spośród tysięcy gatunków i odmian roślin nie znalazłaś nic, w tym pokazanych jak je można zaaranżować.

Hmmmm... To chyba powinnaś wynająć fachowca.
klaudusia227
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2009-05-06, 15:25

Post autor: klaudusia227 »

No bez przesady prosze dalej o pomoc ale o konkretne zdjecia ogrodów ;-)
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Nie możesz ślepo naśladować cudzych ogrodów, bo w różnych miejscach o różnym nasłonecznieniu i na różnej glebie różne rośliny czują się dobrze. A by ogród prezentował się ładnie najważniejszym jest wybór roślin w zalezności od warunków w jakich będą rosły ;-) Najpierw więc napisz coś o miejscu do obsadzenia, a potem poproś o rady :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
klaudusia227
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2009-05-06, 15:25

Post autor: klaudusia227 »

Ogród znajduje się od strony północnej jest tam niewielkie nasłonecznienie ....:)
Gle :-) ba bardzo dobra
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

To musisz szukać roślin cieniolubnych. Tu masz link stron:
Linki wykasowane
podaję link także do naszego forum, w którym jest mowa o takich roślinach
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/cien ... -vt222.htm
mam cichą nadzieję,że tym razem będziesz zadowolona z odpowiedzi. :lol:
pozdrawiam Danka
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Gleba bardzo dobra- to niewiele mówi. Większość cieniolubnych, (np. różaneczniki hortensje) lubi glebę kwaśną, więc jeżeli takiej nie masz, musisz przed posadzeniem tych krzewów dodać kwaśnego torfu :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
klaudusia227
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2009-05-06, 15:25

Post autor: klaudusia227 »

Mam taką glebę :) A co mogę posadzić, jak ciekawie skomponować rośliny od ogrodzenia?
Awatar użytkownika
piotrunio
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 50
Rejestracja: 2009-04-15, 08:20

Post autor: piotrunio »

klaudusia227 pisze:No bez przesady proszę dalej o pomoc ale o konkretne zdjęcia ogrodów ;-)
Klaudusio, można po prostu skopiować czyjś ogród, ale chyba nie o to chodzi. To ma Cię cieszyć, szukaj własnych pomysłów, podpieraj się poradami i podpatruj innych. Jeśli tylko musisz mieć ogród, bo tak powinno być przy domu, to po prostu skorzystaj z fachowca, a potem staraj się przekształcać jego pracę.
Ja lubię swój powstający w męce ogród, ale do niedawna miałem mętne pojęcie o uprawie. Więc zrobiłem to, co potrafię i lubię: murki, chodniki, zaplanowałem miejsca na trawnik, oczko, postój auta, altankę, zadaszenie na opał i graty,taras z zadaszeniem ... Równocześnie stopniowo zasadzam moje wypociny roślinkami,takimi, które znam i których nie znam, ale mi się podobają, słucham rad ludzi w moim miejscu zamieszkania, podglądam i czytam na tym forum. Czasami, oczywiście, przesadzam po kilka razy ;-) .

Są gazetki o ogrodach np. "Mój piękny ogród", jest "Maja w ogrodzie" i jej goście - nieraz barwne i "ciekawe postacie :mrgreen: " ...

Nie wiesz od czego zacząć - spójrz, którędy chodzisz i wydeptałaś ścieżkę - tam zrób chodniczek, masz dzieci - zrób trawnik i piaskownicę przy tarasie z tyłu tak, by były na widoku, chcesz posadzić tuje - posadź od zachodniej strony( częste wiatry ) lub od strony uciążliwego sąsiada ;-) , masz pochyły teren na działce - pogoń chłopa, niech układa kamienie na murku ... Chcesz posadzić coś "od frontu" - napisz, jaka to strona, czy nasłoneczniona itp. i daj fotkę - już znajdziesz kilku doradców.

Widziałem, nawet w mojej miejscowości, piękne ogródki "pod klucz", wykonane w miesiąc, wg niwelatora , niczym po linijce, ale niewiele z nich po kilku latach jest pięknych nadal - po prostu właściciele nimi nie żyją. Buduj powoli swój ogród i rośnij razem z nim ...

Przepraszam, jeśli to brzmi jak wymądrzanie, ale nikt Ci nie powie, jak masz zrobić ogród. Ty wiesz to najlepiej. Ma on Tobie się podobać, a nam niekoniecznie. Jeśli nie lubisz kwiatów, nie sadź ich... Przecież "angielskie trawniki" są wspaniałe ... :-)
Pozdrawiam, życzę zapału, cierpliwości i bolących pleców ;-)
TO JA, POGROMCA KRETÓW :)), a tu troszkę komerchy: Doniczki i nie tylko - Dolandia.pl
klaudusia227
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2009-05-06, 15:25

Post autor: klaudusia227 »

A więc...posiałam trawę i zaczęła wschodzić dopiero teraz, widzę jakieś nierówności, czy jak trawa urośnie to będzie to widać? Odpiszcie
klaudusia227
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2009-05-06, 15:25

Post autor: klaudusia227 »

Och dziękuje kochani za te wszystkie odpowiedzi pomogliscie bardzooo :-)
Awatar użytkownika
ELGRA
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 57
Rejestracja: 2008-08-24, 18:39

Post autor: ELGRA »

klaudusio- może coś ode mnie zerżniesz
Załączniki
Zdjęcie012 [].jpg
Zdjęcie012 [].jpg (40.84 KiB) Przejrzano 3514 razy
Zdjęcie013 [].jpg
Zdjęcie013 [].jpg (42.84 KiB) Przejrzano 3514 razy
Zdjęcie002 [].jpg
Zdjęcie002 [].jpg (61.52 KiB) Przejrzano 3514 razy
Zdjęcie001 [].jpg
Zdjęcie000 [].jpg
ELGRA Kłamstwo zdąży obiec pół świata, zanim prawda włoży buty
ODPOWIEDZ