Podjazd w kształcie koła - klomb

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
snake
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2009-05-07, 23:10

Podjazd w kształcie koła - klomb

Post autor: snake »

Mam taki problem, posiadam podjazd w kształcie koła i nie wiem jak go zaadoptować aby wszystko ładnie się zgrało. Myślałem o skalniaku, bonzai, ale jakoś nie widzę tego. Niestety mam słabe doświadczenie jeśli chodzi o aranżacje w ogrodzie roślin. Jeśli ktoś może mi pomóc będę bardzo wdzięczny.

Okręg ma średnice 4 metrów, więc dość sporą.

Zdjęcie
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

W kształcie koła zaprojektowałam skalniak, o którym można przeczytać tutaj

http://forum.poradnikogrodniczy.pl/skal ... -vt498.htm

Mój ma średnicę 2 metry, ale z powodzeniem można powiększyć pomysł i podwyższyć.

To jeden z przykładów. Gdybym miała więcej miejsca, zamiast pustyni kamiennej w tym skalniaku wymyśliłabym może zbiorniczek wodny z wyspą w formie kamienia.
:-)
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

A może kwiatowy zegar słoneczny?
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
snake
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2009-05-07, 23:10

Post autor: snake »

Daniela pisze:W kształcie koła zaprojektowałam skalniak, o którym można przeczytać tutaj

http://forum.poradnikogrodniczy.pl/skal ... -vt498.htm

Mój ma średnicę 2 metry, ale z powodzeniem można powiększyć pomysł i podwyższyć.

To jeden z przykładów. Gdybym miała więcej miejsca, zamiast pustyni kamiennej w tym skalniaku wymyśliłabym może zbiorniczek wodny z wyspą w formie kamienia.
:-)
Hmm.. przeglądnąłem ten temat i bardzo podoba mi się ten projekt i nasunęła mi się myśl iż w moim przypadku nie mogę zrobić skalniaka. U ciebie ładnie się to komponuje gdyż posiadasz kontrast wokół niego jest trawa. U mnie natomiast jest kostka więc kamień z betonem by się zlewał. A oto mi nie chodzi.
Natomiast zegar słoneczny na pewno wyglądał by niesamowicie, lecz wymaga dużego nakładu czasu, a u mnie krucho z tym :/.

Pozostaje mi posadzenie jakiś dużych iglaków, zasypanie korą i po sprawie. Może jakaś latarnia, ale nie wiem czy to jest dobry pomysł. hmm...
Emi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2008-02-19, 09:02

Post autor: Emi »

Zaprojektowałam klomb sama i wybrałam rośliny. Kosztowało mnie to sporo pracy i nakładów ale z efektu jestem dumna. Zależało mi na tym by zima tez był żywy - dlatego są miniaturowe iglaki. Przesłałam zdjęcie na konkurs najladniejszy zakątek ogrodu - może będzie inspiracją ?
ODPOWIEDZ