Kostka brukowa - cena usługi

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
krzyk2038
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2009-07-21, 22:11

Kostka brukowa - cena usługi

Post autor: krzyk2038 »

Witam mam pytanie chcę ulozyc sobie 25 metrów bieżących kostki brukowej zaproponowano nam cene 600 zł za robotę + TOWAR CZY TO DOBRA CENA???
Awatar użytkownika
DYTEK
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2008-09-21, 14:34

Post autor: DYTEK »

Witam,to jest dobra cena bo biorą więcej.Wiem po swoim przykładzie.
Małopolska pozdrawia-Edyta.
Awatar użytkownika
ewakatarzyna
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 113
Rejestracja: 2009-12-31, 09:53

Post autor: ewakatarzyna »

Proszę o radę. Zamierzam zrobić w tym roku obrzeża trawnikowe z kostki brukowej. Do tej pory rabaty od trawnika oddzielone były drewnianym płotkiem który miał nawiązywać do pergoli. Niestety płotki pomimo impregnacji po dwóch latach zgniły w ziemi.

Nie mam zupełnie pomysłu jak ułożyć kostkę. Sprawy technologiczne ma opanować mąż i twierdzi, że ułoży mi zupełnie fachowo :roll:

Ja mam natomiast problemy natury estetycznej. Czy lepiej będzie wyglądało jak ułożę obrzeże z jednej dużej kostki, czy lepiej rządek z dwóch małych?
Czy kostki powinny leżeć równo z ziemią czy lepiej jak będą wystawały na ziemię?

Nie wiem czy jasno piszę ale są kostki 8/11 cm i 6/5 cm i tak się zastanawiam która i jak położona ładniej będzie wyglądała jako obrzeże rabaty.
Awatar użytkownika
ibis66
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 132
Rejestracja: 2009-12-21, 16:53

Post autor: ibis66 »

Ewa tu dużo też zależy o twojego gustu .Małe różne kolory dopasowane .Widziałem kostke ułożoną co 1 m inny kolor - 3 kolory .Wyglądało pięknie .
pozdrawiam ibis
Awatar użytkownika
ewakatarzyna
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 113
Rejestracja: 2009-12-31, 09:53

Post autor: ewakatarzyna »

Z moim gustem i wyczuciem smaku jest właśnie kiepsko :mrgreen:
Tak sobie oglądam w internecie i wygląda, że te kostki są układane równo z ziemią.
Natomiast koleżanka która ma piękny ogród ma normalnie położone jedynie na ziemi, bez żadnego betonowania duże kostki brukowe, dookoła rabaty. Ładnie to wygląda ale rabata wydaje sie strasznie ciężka.
Awatar użytkownika
ibis66
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 132
Rejestracja: 2009-12-21, 16:53

Post autor: ibis66 »

Kostke kładzie sie na żwirze ubija się go odpowiednim sprzętem .

Warto przeczytać: układanie kostki brukowej - krok po kroku
pozdrawiam ibis
Awatar użytkownika
ewakatarzyna
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 113
Rejestracja: 2009-12-31, 09:53

Post autor: ewakatarzyna »

Tym nie martwię się bo to już zmartwienie mojego męża.
Może ja jutro wstawię zdjęcia tych miejsc gdzie już są rośliny i chcę je obłożyć kostką to może coś mi doradzicie. Dzisiaj fotosik mi nawala :-x
amadyn
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 109
Rejestracja: 2010-01-01, 16:27

Post autor: amadyn »

Jeśli to ma być obrzeże oddzielające rabaty od trawnika , to kostka musi być położona równo z trawnikiem . Na tak położoną kostkę możesz wjechać kołami kosiarki co ułatwia bardzo koszenie . Czy położysz dwa czy jeden rząd to zależy co bardziej Ci się spodoba . Istnieje też możliwość , że rabata jest nieco wyżej niż trawnik .Wtedy należy położyć od strony rabaty jeden rząd kostki wyżej , a obok niej drugi rząd na wysokości trawnika .

Na zdjęciach moje obrzeża oddzielające rabatę żwirową od trawnika

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewakatarzyna
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 113
Rejestracja: 2009-12-31, 09:53

Post autor: ewakatarzyna »

Dzięki za zdjęcia. Mam jeszcze inny problem w związku z rabatami. Pierwszy rok w ogrodzie polegał na tym, że zrobiliśmy na całości trawnik, nic więcej. Teraz w wielu miejscach powolutku robię rabaty. Ostatnią dużą rabatę zrobiliśmy w ten sposób, że mąż zrywał darń i była to mordercza praca.
Czy można zrobić tak, że na trawniku posadzę rośliny a resztę przysypię korą lub żwirem bez zrywania darni?
amadyn
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 109
Rejestracja: 2010-01-01, 16:27

Post autor: amadyn »

Już kiedyś o tym pisałem : http://forum.poradnikogrodniczy.pl/sadz ... t3003.html

Rabata żwirowa ( na zdjęciach wyżej ) jest zrobiona tym sposobem
Awatar użytkownika
ewakatarzyna
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 113
Rejestracja: 2009-12-31, 09:53

Post autor: ewakatarzyna »

Obejrzałam. Działka imponująca, a ten klon przepiękny.

A czemu służy agrotkanina? Nie wystarczy od razu przysypać trawę żwirkiem lub korą?
amadyn
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 109
Rejestracja: 2010-01-01, 16:27

Post autor: amadyn »

Agrotkanina ( mata szkółkarska ) ma na celu zapobieganie wyrastaniu trawy i chwastów . Bez niej , nawet przy najgrubszej warstwie kory lub żwiru , chwasty będą wyrastać .
Awatar użytkownika
ewakatarzyna
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 113
Rejestracja: 2009-12-31, 09:53

Post autor: ewakatarzyna »

Amadyn, a jak wygląda nawożenie przy takiej agrotkaninie?
amadyn
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 109
Rejestracja: 2010-01-01, 16:27

Post autor: amadyn »

Agrotkanina przepuszcza wodę , więc nawożene przeprowadza się tak samo jak na gołej glebie . Po prostu rozsiewasz albo rzutowo ( jak przy siewie zboża ) , albo punktowo pod każdą roślinę .
bobek84
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2009-10-05, 22:57

obrzeże z kostki

Post autor: bobek84 »

Można dać kostkę wyżej ponad trawnik, tylko ja wtedy daje od strony trawnika opaskę z betonu aby można było po niej kółkiem od kosiarki przejeżdżać ok. 5cm przy kółkach zewnętrznych, a przy wewnętrznych nawet do 10cm. Ja układam na piasek z cementem w pół suchy
ODPOWIEDZ