Opinie o podkaszarkach...

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy, instalacje nawadniające, porady serwisowe.
VinAlucard
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2009-08-25, 23:55

Opinie o podkaszarkach...

Post autor: VinAlucard »

Witam,

Planuję zakup podkaszarki do trawy tak do max. 1200 zł. Interesują mnie opinie na temat kosiarek z silnikiem 4t firmy Makita lub Stihl. Chodzi mi o awaryjność, koszty eksploatacji, cenę części itp... Może miał ktoś z nimi do czynienia ? ;-)
Awatar użytkownika
Grama
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2008-01-25, 05:25

Post autor: Grama »

To temat mojego męża,ale wiem ze słyszenia,że to b.dobre firmy. Na wszelki jednak wypadek sprawdź,gdzie naprawdę urządzenie było wyprodukowane[Chiny nie]. Z tymi firmami to też różnie bywa-firmowy areator okazał się beznadziejny,a niefirmowe kosiarki świetne. Tak,czy inaczej-udanego zakupu!
emha
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2009-11-16, 21:25

Post autor: emha »

Makita lub Stihl mozesz na slepo kupic.
Sa kazdego centa warte... Wiem, bo mam w Pracy.
Osobiscie uzywam Gardena 450 accucut,
polecam, tanie,wygodne, bez kabla (nie mozesz nic przeciac)
ale tylko na male ogrody do 350 mq.
1000m (1 km) na jednym akumulatorze, ladowany w 2 h,
kup dwa lub trzy akkus, mozesz cale osiedle trimmern...
Idz do Ogrodniczego Sklepu, i daj sobie pokazac.
U mnie do domu przyjechali. ale za 299 EUR wyslalem ich spowrotem.
Kupilem w ebay.de (niemiecki allegro) za 30EUR.
2 Akumulatora, 40 zapasowych nozy, itp. itd.

pozdr.
m.
jakub
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2010-01-06, 20:01

Post autor: jakub »

ja pracuję na sprzęcie Husqvarny i jestem zadowolony. mam dość duży ogród i też dużo sprzętu tej firmy także mogę odp na jakieś pyt. co do modelu wykaszarki używam 323(lekka i mocna)...
janek38
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 21
Rejestracja: 2010-02-06, 12:05

Post autor: janek38 »

Chłopie nie kupuj czterosuwa zastanów się, bierz śmiało z silnikiem dwusuwowym, czterosuw ma jedyną zaletę że jest cichszy i na tym zalety się kończą. Kup sobie kosę z karterem metalowym, a nie jak wspomniał Jakub h-323, bo ona jest w plastiku. Makita też odpada, bo to są zabawki oprócz kosy 4510, ale ona jest dla ciebie za droga. Poszukaj Kawasaki ale całej oryginalnej, a nie z silnikiem Kawasaki. Jeszcze porządne kosy ma firma Active, która szybko wchodzi na nasz rynek.
Udanego zakupu.
jakub
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2010-01-06, 20:01

Post autor: jakub »

ja tam nie narzekam:) w niczym nie przeszkadza mi plastik...przez to może jest lżejsza
janek38
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 21
Rejestracja: 2010-02-06, 12:05

Post autor: janek38 »

Wcale nie jest powiedziane, że wszystkie będą się psuły ale awaryjność Husqvarny jest
dość duża, powiem nawet że za duża i według mnie nie warto tego kupować, bo płaci się za nazwę, a nie za jakość.
Awatar użytkownika
ibis66
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 132
Rejestracja: 2009-12-21, 16:53

Post autor: ibis66 »

Ja proponuję sprawdzoną u siebie Stige SB22. Użytkuję ją od 4 lat, nie jest z ''górnej" półki. Silnik chodzi dobrze, jak do tej pory 0 napraw. Można założyć kosę zamiast żyłki. Użytkuję też inną kosiarkę tej firmy, kosi 3 ha trawy rocznie, spisuje się bardzo dobrze.
pozdrawiam ibis
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

A słyszeliście może jakieś opinie o podkaszarce firmy Partner? Może ma ktoś? jak się sprawuje?
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Coś więcej? Typ, silnika spalinowy czy elektryczny, moc a może konkretny model?
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Ja potrzebuję spalinową, moc tak myślę ok 1KM więcej mi nie trzeba modelu niestety nie mam pojęcia właśnie. A pytałam ogólnie o tą firmę Partner. Czy ktoś ją zna może używał itp itd.
janek38
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 21
Rejestracja: 2010-02-06, 12:05

Post autor: janek38 »

Harwi Partner to jedno wielkie G........... odpuść sobie
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

:-/ Na jakiej podstawie masz taką opinie? Używałeś jej? Co się psuje? Czy co z nią jest nie tak!
janek38
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 21
Rejestracja: 2010-02-06, 12:05

Post autor: janek38 »

ogólnie wykonanie oraz jakość materiałów użytych do wykonania tego sprzętu jest taki sobie więc popsuć może się tam wszystko
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Poczytałem opinie użytkowników na temat podkaszarek tej firmy. I są dwie opinie, że do kitu i że są ok. Ale wszystko zależy do czego ma być ta podkaszarka. Na pewno nie jest to produkt do profesjonalnego (komercyjnego) używania ale sprawdza się w przydomowym ogrodzie. Najważniejsza sprawa przy tej firmie to serwis, by znajdował się jak najbliżej, gdyż nową podkaszarkę trzeba po uruchomieniu wyregulować (ustawić wolne obroty) a to robią tylko w serwisie i samemu się nie da (podobno śrubki regulacyjne są tak schowane, że tylko serwis wie które to i gdzie się znajdują). Wadą podkaszarek jest hałas, są dość głośne. Wg mnie trzeba podejść do tego jak przy większości zakupów, porównać koszty do potrzeb, po co kupować coś za kilka tysięcy, by używać tego tylko dwa trzy razy w roku i by potem stało w kącie.
ODPOWIEDZ