Jesienna rabata nasz wirtualny projekt

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Podziwiam, napracowałaś się Gosiu :-) . Podoba mi się zrobiona przez Ciebie wizualizacja rabatki jesiennej w poszczególnych miesiącach roku. Tak naprawdę wg tej wizualizacji, to od kwietnia do listopada rabatka nie jest pusta. A właśnie w tym okresie najwięcej czasu spędzamy w naszych ogrodach. Z każdym miesiącem nabiera więcej kolorów, żeby najpiękniej wyglądać jesienią. Pewnie, że można zmiany jakieś nanosić, przemieszczać rośliny itd. Ale tylu nas na ten wątek zagląda, to pewnie każdy ma trochę odmienne zdanie. Ale jest fajnie :-D . W realu jakby ktoś zechciał taką rabatkę zrobić, to wiele skorzysta. Nie musi być ona identyczna jak ta projektowana, bo nie zawsze będą dostępne konkretne odmiany roślin zaprojektowanych.
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Gosiu i Krzysiu,rabatka bardzo ładna,kolorowa. Tylko zastanawiam się czy można by było umieścić więcej traw. Dodawałyby lekkości rabatce. Gdy przeglądałam jesienny Ogród K. Foerstera w Poczdamie ,zauważyłam,że tam na prawie każdej rabacie jest trawa. Może uda się umieścić rozplenicę japońską? :lol:
Iw
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 77
Rejestracja: 2008-11-28, 21:28

Post autor: Iw »

Dobra kolektywna robota :-) Co 2 (+10) głów, to nie jedna :-)
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Danka pisze:Gosiu i Krzysiu,rabatka bardzo ładna,kolorowa. Tylko zastanawiam się czy można by było umieścić więcej traw. Dodawałyby lekkości rabatce. Gdy przeglądałam jesienny Ogród K. Foerstera w Poczdamie ,zauważyłam,że tam na prawie każdej rabacie jest trawa. Może uda się umieścić rozplenicę japońską? :lol:
O ile dobrze pamiętam to rozplenica była uwzględniona w projekcie, a ja również jestem za większą ilością traw, więc może jeszcze kostrzewa, chyba też była w tabeli :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Danka pisze:Gosiu i Krzysiu,rabatka bardzo ładna,kolorowa. Tylko zastanawiam się czy można by było umieścić więcej traw. Dodawałyby lekkości rabatce. Gdy przeglądałam jesienny Ogród K. Foerstera w Poczdamie ,zauważyłam,że tam na prawie każdej rabacie jest trawa. Może uda się umieścić rozplenicę japońską? :lol:
Danusiu zgodnie z Twoim życzeniem i pomocą Herbiego naniosłam na projekt rosplenicę japońską. ;-) Dodaliśmy też do projektu turzycę "ptasie łapki", myślę że to wystarczy do nadania rabacie lekkości i atrakcyjności przez większą część roku.

Obrazek

Obrazek

Wydaje mi się, że można tę wersję zaakceptować jako ostateczną i nie trzeba nanosić więcej zmian. Teraz tylko możemy czekać na to kiedy Mariusz wprowadzi projekt w życie. ;-) Chętnie zobaczymy kolejne etapy pracy i gotową rabatę na zdjęciach. :-D

Mariuszu, życzę powodzenia w realizacji projektu, a wszystkim którzy pracowali przy tworzeniu jesiennej rabaty, razem z Herbim bardzo dziękujemy. :-> :-> :->
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Gosiu,rabata podobała mi się od początku. Te trawy to taka kropka na i :lol:
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Post autor: mariusz139 »

Ja również wszystkim dziękuję, projekt piękny.
Wszystkie rośliny praktycznie mam, kilka odm. niestety tylko po dwie trzy sztuki.
Ale się rozrośnie.
Fotki będę przesyłał na bieżąco.
Jeszcze raz dzięki.
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Mnie również projekt się podoba :-D , z ciekawością będę więc czekać na kolejne etapy oraz efekty gotowej rabatki :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ciekawa jestem, czy Mariusz zaczął już tworzenie jesiennej rabaty, czy może pracę odłożył do wiosny. Mariuszu, jak posuwają się prace przy nowej rabacie? ;-)
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Myślę, że Mariusz dotrzyma słowa i pokaże nam kolejne etapy tworzenia rabaty na zdjęciach :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Post autor: mariusz139 »

gosia2501 pisze:Ciekawa jestem, czy Mariusz zaczął już tworzenie jesiennej rabaty, czy może pracę odłożył do wiosny. Mariuszu, jak posuwają się prace przy nowej rabacie? ;-)
Szybko czas Gosiu leci, szczególnie w ogrodnictwie.
Oczywiście większość roślin już posadziłem, następna partia na wiosnę.
Pozwoliłem sobie na małe zmiany, nie dotykają one zmiany projektu, ale tak jak Herbi stwierdził, że indywidualnie i tak coś swojego wcisnę. I miał świętą rację.
Gdy wszystko pokaże się na pow. ziemi, puszczę pierwsze fotki, jesienią sfotografuje wszystko co kwitnie, najwięcej chyba tojadu , bo napikowałem cebulek sporo, dodałem też jeszcze dwa nowe gatunki traw.
I jeszcze tak na marginesie: sorry że tak rzadko obecnie wpadam na forum, ale to nie wynik niechęci, tylko braku czasu. Jak skończę roczne dokumentacje i opracowania, to pojawię się z "wielkim grzmotem". ;-)
Pozdrawiam wszystkich serdecznie :-> :-D
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Post autor: mariusz139 »

Witam serdecznie, mieliście racje , a szczególnie Herbi, wszystko wygląda inaczej.
Wpuszczę fotki tej jesiennej rabaty w temacie swojego ogródka.
Nie wygląda to brzydko, ale czy to co chciałem osiągnąć do planu- daleko odbiega.
Obsadziłem zupełnie inna obstawą, ocenicie sami - już jutro.
Dodam fotki do swojego tematu(nie tutaj) pod krytykę.
:->
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1873
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Wspaniale Mariuszu wyszło i dzięki za dotrzymanie słowa!

Żeby było łatwiej znaleźć, podaję link do postu ze zdjęciami jesiennej rabaty Mariusza:
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/ogro ... 5-105.html
Rafał
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Dobrze że trafiłam na ten wątek, też miałam zamiar zrobić jesienną rabatkę tylko nie wiedziałam jak się do tego zabrać. Teraz już mogę na wiosnę zacząć sadzić byliny, które mam w swoim ogrodzie w jedno jesienne miejsce, może powstać nawet duża rabatka , 10 x20 metrów .. tylko skąd ja wezmę tyle sadzonek, dopiero założyłam rabatkę z trawami .. więc będę musiała trochę poczekać aż podrosną aby je podzielić ale nowe mogę wsadzać już w to miejsce .. będę podglądać wasze nasadzania aby przenieść je do siebie ..
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Łał...ale piękna jesienna rabatka. :mrgreen: Także pewnie odgapię.
Pozdrawiam Zuzia
ODPOWIEDZ