Mój ogród - moje hobby

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Już bardzo cieszyłam się z pierwszych zwiastunów wiosny w moim ogrodzie, lecz ta mroźna ostania noc, -12 stopni i nie wieka pokrywa śniegu może dać się we znaki zwłaszcza krokusom i wczesnym odmianom tulipanów. Dla poprawienia sobie nastroju wybrałam się na zakupy. Dokupiłam nasion kwiatów jednorocznych, piwonię czerwoną, kannę, oraz mieczyki. :oops:
Załączniki
P1010157.JPG
P1010157.JPG (42.96 KiB) Przejrzano 1912 razy
P1010154.JPG
P1010154.JPG (51.82 KiB) Przejrzano 1912 razy
P1010153.JPG
P1010153.JPG (47.96 KiB) Przejrzano 1912 razy
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Jak tak będziesz sobie nastrój poprawiać to zostaniesz zakupoholiczką :lol: Kolorowo będzie
u ciebie latem :mrgreen:
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

piękne zakupy , jeszcze nie spotkałam lewkonii bardzo ją lubię bo ładnie pachnie .. resztę tez już mam tylko znowu daleko do wiosny i muszę czekać z sianiem nasionek aż się ociepli ..
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Zakupy to dobry sposób na poprawienie humoru..popieram. Moje canny już w donicach...także jestem ciekawa co mi z nich wyrośnie. To moje pierwsze z nimi podejście. :roll:

Janinko...jakie daleko do wiosny. :?: Toż to tylko tydzień...było tak ustalone. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Udane zakupy Majka! :-D widzę że już nie możesz się wiosny doczekać , jak każdy z nas :lol:
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Niedługo będzie kalendarzowa, a za nią przyjdzie prawdziwa i tylko patrzeć jak będziemy na ogrodach pracować. Trochę więcej słoneczka, a wszystko pięknie rozkwitnie.
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Dzięki dziewczyny za odwiedziny. :-D :-D
Zeniu nie można porobić w ogrodzie to trzeba popracować w domu. Moje kanny zimują w donicach zasypane trocinami dziś zajrzałam do nich i myślę że ładnie przezimowały, Lucyfera nowo kupionego wsadziłam do doniczki. Zeniu byle do wiosny. :-)
Halinko patrząc na wasze zakupy to moje są skromne. :-)
Janinko bardzo lubię lewkonie, wysiewam je co roku bezpośrednio do gruntu z różnym skutkiem. W ubiegłym roku udały mi się prawie same puste, wiec stopniowo wędrowały na kompost. :-)
Pozdrawiam cieplutko
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

jak to puste lewkonie, chyba pojedyncze kwiaty ,które najmocniej pachną .. znowu był piękny słoneczny dzień pospacerowałam po ogrodzie , parę krzaczków : tawułki , żarnowce i inne liściaste trochę przycięły zające , a wiosenne kwiatki już są na wierzchu , nawet żółte botaniczne krokusy mają pąki ...
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Majko....w zeszłym roku także posiałam lewkonie. Podobnie jak u ciebie, wylądowały na kompoście. Bardzo mi się podobają..szczególnie ten zapach. Niestety nie udają mi się, to nie było moje pierwsze z nimi podejście. No cóż...w tym roku z nimi niestety sobie odpuszczę. :-/
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

a urywaliście czubki lewkoniom aby się ładnie rozgałęziły .. wtedy nie rosną na jednym badylku tylko wychodzi malutki krzaczek z kilkoma kwiatami ,które po przekwitnięciu znowu przycinamy

vObrazek

Obrazek

a te kwiatuszki to znak że już wiosna jest w naszych ogródkach chociaż gdzie nie gdzie przykryta śniegiem
Awatar użytkownika
ANA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 456
Rejestracja: 2008-01-18, 07:06

Post autor: ANA »

To czekamy na galerię fotek tych piękności :-D
Całuski od Anki krakowianki.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

wasilewska101 pisze:a urywaliście czubki lewkoniom aby się ładnie rozgałęziły ..
Czubków nie urywałam, nie wiedziałam. Dzięki Janinko...widać ciągle trzeba się uczyć. Niestety takich oznak wiosennych u mnie jeszcze nie ma. Może pod śniegiem.. :?: , za to ciemierniki mają pączki. Będą kwitły.Obrazek
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Janinko czubków nigdy nie odrywałam, tak jak Zenia nie wiedziałam. Jeśli chodzi o te jak ja to nazwałam puste, to te z pojedynczymi kwiatami, ale te nie lubię. Robię z nimi ostatnie podejście w tym roku zobaczymy. Widać już u ciebie wiosnę. U mnie nadal zima, pada śnieg, mróz troszkę mniejszy. :-D
Aniu jeśli tylko będzie coś z tych nasadzeń, to zapewne pokażę. :-D
Pozdrawiam cieplutko.
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Tak bardzo pragniemy mieć wiosnę w naszym ogrodzie, a tu znów biało, jeszcze dosypało, czyż ta zima nie ma dość. Widok z mojego okna. :->
Załączniki
P1010163.JPG
P1010163.JPG (43.73 KiB) Przejrzano 1880 razy
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Majko, u mnie też jeszcze śnieg leży po ostatnich opadach :-( . Ale dzisiaj już było go znacznie mniej, pozostał tylko w miejscach zacienionych. Mam nadzieję, że w weekend będzie już ładnie na tyle, że jakieś pierwsze prace porządkowe będę mogła zrobić w ogrodzie. Czekam z utęsknieniem :-D
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
ODPOWIEDZ