Mój ogród - moje hobby

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Z przyjemnością przespacerowałam się Maju po Twoim ogrodzie i muszę przyznać, że nie raz otwierałam oczy ze zdumienia. Taka rozmaitość kwiatów a ja tylko zapisuję i zapisuję. Najlepiej wszystkie chciałabym widzieć u siebie :-D
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Datura także zwróciła moją uwagę. Ładny kolorek i ten kształt kwiatków. Taka inna... :mrgreen: psianka bardzo ładnie jeszcze ci kwitnie. :-D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Maju super Twoja Datura, Też takiej nie widziałem. Jeśli możesz, to do wiosny zostaw dla mnie badylka gdyż o tej porze to nie wiem cy puści korzenie.
Awatar użytkownika
halszka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 108
Rejestracja: 2008-09-21, 21:04

Post autor: halszka »

Robercie bez obaw, na pewno badylek datury wypuści teraz korzonki.
Ja swoją starą zostawiłam w gruncie, badylki trzymam w wodzie...
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

To Majka nie wyrzucaj badylków.
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Witajcie. Z niepokojem śledzę prognozę pogody, byłoby mi bardzo żal tych jeszcze obficie kwitnących dalii, cyni, kobei, trójsklepki, datura żółta ma mnóstwo pąków.
Elzbieta M pisze:Bardzo mi się podoba kolor Twojej datury. Zwykle widuję białe, rzadko żółte, ale takiej jeszcze nie widziałam
Elu Dziękuję, ta czerwona datura to wiosenny nabytek, jest inna, ma mniejsze kwiaty, jest ciekawa. Masz ochotę na rozmnażanie datur, podaj adres na PW, wyślę, wiem, że bywasz w Tarnowie to zapraszam. :-D
Zeniu Dzięki, cieszę się. Psiankę przeniosłam do pokoju, zaczyna zrzucać liście. :oops:
RobertPodaj adres, patyczki masz pewne.
Dziś moje jesienne bratki Rokoko w przepięknych barwach z jednej maleńkiej torebeczki.
Załączniki
DSCN4019.JPG
DSCN3990.JPG
DSCN4134.JPG
DSCN4131.JPG
DSCN4122.JPG
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Majka, dzięki za daturę. W tym roku jesień bardzo łaskawa, jeszcze moje datury w ogrodzie, dopiero jutro chcę się nimi zająć, mam 3 białe i 1 żółtą. Moje również jeszcze w pąkach, szczególnie żółta. Jak nie będzie dziś mrozu to jeszcze w szklarni do grudnia będą kwitły. Dwie ostatnie noce były bardzo zimne, może dziś jeszcze nie przyłapie.
dorotaa5
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2011-09-24, 16:07

Post autor: dorotaa5 »

Piękny ogród, cudne bratki. Miałam na plantacji wiele kolorów, ale nigdy takich falowanych.
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Majko! czy to są fotki aktualnie kwitnących bratków?. Jeśli tak to :shock: U mnie nigdy o tej porze nie kwitły.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Piękne rokokowe Bratki, ja mam jednego jeszcze z wiosny, ciągle mi kwitnie, i dwa maluchy z nasion sadzonek mojej mamy :).
A ta cebula Lilii to rzeczywiście gigant, narosła bardzo, to wielce prawdopodobne, że będzie miała dużo kwiatów :D.
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Maju, bardzo ładne bratki i są wytrwałe. Potrafią zakwitnąć nawet zimową porą w cieplejsze dni.
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Dziękuję za odwiedziny. :-D
Robert Odpisałam na PW
Dorotko Dziękuję. Bratki 'Rokoko' też mi się podobają, przyciągają wzrok rozmaitością kolorków.
Roma pisze:Majko! czy to są fotki aktualnie kwitnących bratków?. Jeśli tak to :shock: U mnie nigdy o tej porze nie kwitły.
Romeczko. Zależy kiedy je siejesz. Wysiałam na początku czerwca. Fotki aktualne. :-D
Lol@ Ta gigantyczna cebula to lilia 'Triumphator' LO, myślę, że kwiatów będzie tak dużo jak w tym roku, były przepiękne. :-)
Danusiu.Dzięki, :oops:
Po ostatniej nocy z temperaturą -4 stopnie, ogród znacznie zmienił wygląd, zmarzły datury żółte, które miały sporo pąków, dalie, kanny, oraz cała reszta, ciężko mi pogodzić się z tym.
Dla pociechy parę fotek z ostatniego tygodnia.
Załączniki
Datura w pąkach.
Datura w pąkach.
Ostróżka z bratkami.
Ostróżka z bratkami.
Trójsklepka owłosiona.
Trójsklepka owłosiona.
Nerina
Nerina
Sternbergia lutea szykowała się do kwitnienia.
Sternbergia lutea szykowała się do kwitnienia.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Maju... do tej pory kwitła ci jeszcze trójsklepka, nerina :?: . Niesamowite. :shock:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Zeniu tak cieszyłam się ich kwiatami do dziś, szkoda że tak krótko. ;)
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Majka, to były chyba ostatnie fotki z kwiatami, u mnie było -3 a dziś będzie jeszcze więcej. Jestem w lepszej sytuacji gdyż mam dużo drzew i miskanta, który jest naprawdę cudny.
Sezon 2011 przechodzi do historii, teraz w długie zimowe wieczory będziemy wspominać te piękne, nie zapomniane chwile i obmyślać plany na przyszły sezon. :-)
ODPOWIEDZ