Pod dębami

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

Witaj Zeniu, miło mi Cię gościć w moim ogrodzie.
Co do wrzosów, to nie mam jeszcze doświadczenia, bo posadziłam je dopiero we wrześniu tego roku. Jeżeli uda im się przetrwać tą zimę (mam wielką nadzieję) to mam zamiar je przyciąć na wiosnę.
pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

mada pisze: Jeżeli uda im się przetrwać tą zimę (mam wielką nadzieję) to mam zamiar je przyciąć na wiosnę.
I bardzo dobrze zrobisz przycinając. Ja długo nie przycinałam...zawsze mi było szkoda. Marnie rosły, teraz już przycinam i rosną o wiele ładniej, choć zeszłej zimy dużo mi wymarzło. Także wiosną dokupiłam. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

mada pisze:Jeżeli uda im się przetrwać tą zimę (mam wielką nadzieję) to mam zamiar je przyciąć na wiosnę.
Tak, każdej wiosny przycinaj wszystkie kwitnące pędy, do miejsca gdzie zaczynają się zielone gałązki, a rośliny zagęszczą się i będą ładniej wyglądać.

Jeśli dobrze przykryte są zimową włókniną to nic im nie powinno być. Ważne jest jak już mówiliśmy przepuszczalne stanowisko bo okresy naprzemienne mrozu i roztopów przynoszą często szkody.
A zapowiadają już ocieplenie z dodatnimi temperaturami. Szkoda :-/
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Herbi...u mnie póki co mróz siarczysty. Może to i dobrze bo na święta będzie choć biało. Nie ma to jak święta ze śniegiem. Tobie Magdo życzę zdrowych wesołych świąt.

Obrazek
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Zenia pisze:Herbi...u mnie póki co mróz siarczysty.
Mróz siarczysty :shock: :shock: :shock: Zenia przecież mieszkamy kilkanaście km od siebie. Chyba, że wyemigrowałaś gdzieś na północ ;-) Zajrzałem aż ze strachem na termometr za oknem, przetarłem okulary :-D i nic nie pomogło, mrozu żadnego a tym bardziej siarczystego w tej części Wielkopolski nie ma.
Jest teraz 11:29, 22 grudnia 2009 i temperaturka +1 st. C !.
Święta Zeniu zapowiadają w plusie kilka stopni a więc niestety :-( nie będą na biało.
Wczoraj pojeździłem po Kaliszu (gdzie też zdaje się Zenia mieszkasz :-) ) i auta tańczyły na drodze bo taka "ciapa" pośniegowa się zrobiła. Klaksony na okrągło w użyciu.

Żeby tak do końca nie było poza tematem to zapytam się ~mada jak tam u ciebie w innym końcu W-polski? Mróz czy nie mróz. W grudniu naliczyłem 5 (słownie pięć) dni z temp. niską bo od -10 do -16 st. w południe. Pierwsze 2 tygodnie to była ciepła jak na grudzień pogoda bo lekko w dzień (wszystkie dni) na plusie.

Takie różnice temperatur nie są dobre zwłaszcza dla nowo posadzonych roślin. Warto za kilka dni jak będzie ok +5 st. zajrzeć do ogrodu i powciskać wyparte na zewnątrz rosliny.
Któregoś roku zauważyłem takie niemal z korzeniami na wierzchu młode rośliny dopiero wiosną. Było jednak za późno na reanimację.

Wszelkiego powodzenia w zamierzeniach ogrodowych wszystkim życzę :-) Oby do wiosny.
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Herbi pisze:
Mróz siarczysty :shock: :shock: :shock: Zenia przecież mieszkamy kilkanaście km od siebie. Chyba, że wyemigrowałaś gdzieś na północ ;-)
Herbi...rano o siódmej wyemigrowałam tylko na ryneczek...Obrazek..nie patrzyłam na termometr ale można było tańczyć na lodzie. Teraz poszłam sprawdzić...no faktycznie jest na 0, a szkoda bo już miałam nadzieję na białe święta. :-/
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

Witam, dawno mnie nie było na forum i niegościnnie nawet nie odpowiedziałam Zeni i Herbiemu. Dziękuję za świąteczne życzenia, na szczęście zdążę ze swojej strony złożyć życzenia noworoczne. Tak więc życzę Wam moi drodzy w Nowym Roku zdrowia, przyjaznych ludzi dookoła i radości ze swoich pasji.
pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

Zenia pisze:Herbi...u mnie póki co mróz siarczysty. Może to i dobrze bo na święta będzie choć biało. Nie ma to jak święta ze śniegiem.
Zeniu nie udało się ze Świętami w białej scenerii, ale za to Nowy Rok powitamy na biało :-D

Obrazek Obrazek Obrazek
pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Fajnie posypało dzisiaj :-). Piękny ogród w śniegu. Skalniaka prawie nie widać :lol:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Magdo...dziękuję za życzenia, tobie także życzę aby Nowy Rok był jeszcze lepszy od tego. U mnie także dopadało śniegu i ciągle jeszcze pada. Jest pięknie. Pozdrawiam. :lol:
Obrazek
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Ale z was szczęściarze, ja ani świąt ani też sylwestra nie witałam ze śniegiem. O północy padał deszcz :-? Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku ;-)
pozdrawiam jagódka
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

jagódka pisze:Ale z was szczęściarze, ja ani świąt ani też sylwestra nie witałam ze śniegiem. O północy padał deszcz :-? Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku ;-)
Jagódko miło mi Cię powitać, bo nie miałam okazji jeszcze tego zrobić i wobec powyższej wypowiedzi życzę Ci dużo śniegu jeszcze tej zimy :-D
pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Dziękuję Mado,życzenie się spełniło dzisiaj u mnie już biało :-D
pozdrawiam jagódka
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

jagódka pisze:Dziękuję Mado,życzenie się spełniło dzisiaj u mnie już biało :-D
No proszę! A mówi się, że dorośli nie lubią śniegu.. 8-)
pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

Za oknem zima, a u mnie w domu tak jakby wiosna nastała ;-)


Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
pozdrawiam
Magda
ODPOWIEDZ