Kurs projektowania ogrodów

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szyrley19
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2009-11-08, 18:16

Kurs projektowania ogrodów

Post autor: szyrley19 »

Witam, nie wiem czy był ten temat czy nie, w razie czego to z góry przepraszam, chciałbym się dowiedzieć czy wie ktoś może o kursach związanych z projektowaniem ogrodów i innych terenów zieleni po których otrzymuje certyfikat :?: :?: Nie jestem za bogaty i nie stać mnie na kursy płatne :cry: :oops: :-( szukam czegoś finansowanego przez Unie albo Urząd Pracy, OHP itp, jeżeli ktoś ma pojęcie o czymś takim to proszę niech napisze...
Szyrley, 10.10.09 urodził mi się syn Jakub:) miłe doświadczenie:)
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Ponieważ różne firmy organizujące kursy i szkolenia (drogie kursy i szkolenia) próbowały się na nasze forum wciskać i robić sobie darmową reklamę, z góry ostrzegam że wszystkie wpisy zostaną usunięte. Proszę informacje przesyłać do szyrley19 na PW. Tu można umieścić jedynie info o kursach darmowych i współfinansowanych przez UE, bo to pewnie więcej osób zainteresuje ;-)
Rafał
Awatar użytkownika
szyrley19
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2009-11-08, 18:16

tak tak..

Post autor: szyrley19 »

Tak tak o takie kursy mi chodziło właśnie, zaczynając ten temat nie chciałem żeby ktoś robił reklamę jakiemukolwiek ośrodkowi szkoleniowemu itp... Chciałbym zapytać od razu, czy jeżeli skończę kurs wymieniony na początku tematu to czy otrzymany certyfikat upoważnia mnie do projektowania zawodowo :?: :?:
Szyrley, 10.10.09 urodził mi się syn Jakub:) miłe doświadczenie:)
santomini
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2009-11-16, 01:25

Re: tak tak..

Post autor: santomini »

szyrley19 pisze:czy otrzymany certyfikat upoważnia mnie do projektowania zawodowo :?: :?:
Certyfikat nie ma tutaj żadnego znaczenia w przypadku, kiedy projektujesz dla firm/osób prywatnych (wyjątkiem są projekty dla instytucji, które ogłaszają przetargi-tam częstto wymagane jest wykształcenie kierunkowe). Natomiast pracując dla tzw. zwykłych ludzi żaden certyfikat nie ma znaczenia. Oni chcą mieć ogród zaprojektowany w sposób właściwy. I tyle.

Wiem jak wygląda to u nas. Nikt nie pyta mnie czy jestem inżynierem "od projektów", a mimo to moje projekty się podobają, a co najważeniejsze- zrobione są tak, by roślinom na danym stanowisku faktycznie było dobrze.

Dlatego powtarzam jeszcze raz: nie ma znaczenia certyfikat. Ważne są zasady projektowania.

Pozdrawiam.
terka10
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2010-02-24, 08:42

Post autor: terka10 »

Ja też bym chętnie bezpłatnie lub za jakąś symboliczną, niewielką opłatą skorzystała z możliwości przyuczenia się w tej materii. A może wiecie, kochani, gdzie, też bezpłatnie lub bardzo tanio, można uzyskać pomoc i radę w tej materii. jestem właśnie na etapie organizacji ogródka i widzę, że sama nie dam rady. Będę wdzięczna za pomoc i informacje. Terka10
Terka10
goga
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2010-02-10, 13:11

Post autor: goga »

Witam wszystkich wiosennie.
W kwestii "posiadania uprawnień" do tego aby profesjonalnie projektować ogrody czy wręcz nazywać siebie architektem krajobrazu nasze prawo nie stawia tu żadnych wymagań (inaczej jest z architektami budowlanymi np.) Jak wspomniał/a santomini istotnym jest aby znać się na rzeczy a podstawą konieczną wręcz jest znajomość roślin i umiejętność obserwacji natury, gdyż ona sama wiele rozwiązań podpowiada.

Ja pracuję w ośrodku doradztwa rolniczego i bezpłatnie prowadzimy 2 -3 godzinne szkolenia m. in. z estetyki ogrodów, uprawy roślin, udzielamy porad na tematy związane z ich pielęgnacją. Na szkolenia może przyjść każdy. Niektóre ODR-y w dalszym ciągu prowadzą bezpłatne upowszechnienia z estetyki zagrody - polega to na przygotowaniu projektu rabaty czy całego obejścia i pomocy w jego realizacji (nie łapiemy za łopaty :-) ). Szczegóły najlepiej sprawdzać w odr-ach u Państwa w terenie

A ja pięknych ogrodów życzę oraz pogodnych, pełnych miłości i rodzinnych spotkań Świąt Wielkiej Nocy.
terka10
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2010-02-24, 08:42

Post autor: terka10 »

Dziękuję serdecznie Goga za informacje. To jest to, o co mi właśnie chodzi. Zaraz po świętach biorę się za szukanie ODR-u w mojej okolicy i zobaczymy co u nich słychać. Życzę wszystkim pogodnych, wesołych Świąt oraz wiosny w sercach o ogrodach. Terka 10
Terka10
monika17
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2010-09-09, 12:57

Post autor: monika17 »

Myślę że najlepiej wybrać studia w tym kierunku
Profesjonalne projektowanie ogrodów gdańsk. Najlepsze w miescie.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Ja studiuje Architekturę Krajobrazu :lol:
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
plus232
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2010-12-01, 16:59

Post autor: plus232 »

Witam .
Jeżeli ktoś zna się dobrze na programie Garden Composer 3D Plus.Proszę o pomoc .
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

A w czym konkretnie potrzebujesz pomocy? :-D
plus232
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2010-12-01, 16:59

Post autor: plus232 »

Dzięki za szybką reakcje.
Problem polega na tym ,że wprowadzam zdjęcie podkładu,ale nie mogę wstawiać na nim
miniaturek roślin,tylko całe sylwetki.Gdzie robię błąd?
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Najprawdopodobniej zapominasz ustawić parametry perspektywy. W pasku narzędzi masz znaczek aparatu fotograficznego, musisz na niego kliknąć i ustawić parametry perspektywy. Wówczas wstawiane rośliny będą dopasowane do wielkości zdjęcia. :-D Mam nadzieję że pomogłam, jeśli nie to pisz, a ja wtedy postaram się wstawić zdjęcia obrazujące czynności. :-D
plus232
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2010-12-01, 16:59

Post autor: plus232 »

Witam .
Na razie dziękuje .Zaraz przećwiczę.
plus232
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2010-12-01, 16:59

Post autor: plus232 »

Witam .
Jednak nie potrafię tego zrobić.Proszę o dalszą pomoc.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ