Rozplanowanie ogrodu

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
MartaK
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2009-11-24, 10:46

Rozplanowanie ogrodu

Post autor: MartaK »

Witam serdecznie wszystkich ;-) ! Otóz moim problemem jest rozplanowanie mojego ogrodu, jest dość duży i nie mogę sobie z nim poradzić :-/ Chciała bym żeby był praktyczny i przestrzenny. Brakuje mi już pomysłów, więc proszę Was o pomoc...
Zdjęcie ogrodu: http://img684.imageshack.us/i/projektogrdkopia.jpg/
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Marto, ja tu widzę całkiem ładnie zagospodarowany ogród. Jeśli chcesz żebyśmy pomogli Ci w projekcie to musisz napisać czego oczekujesz, czego brak ci w dotychczasowym ogrodzie.
MartaK
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2009-11-24, 10:46

Post autor: MartaK »

Chcę zlikwidować te grządki po lewej stronie. Brakuje mi takiej przestrzenności w tym ogrodzie, a i ma w nim domonować miejsce na grilla :mrgreen:. Podobają mi się też rabatki z iglakami ;-)
MartaK
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2009-11-24, 10:46

Post autor: MartaK »

Mam do wykorzystania bardzo dużo juk, bukszpanów i tuji okrągłych...
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

MartaK pisze:Mam do wykorzystania bardzo dużo juk, bukszpanów i tuji okrągłych...
A mnie w twoim ogrodzie brakuje kolorów.
Tam gdzie masz te niechciane grządki możesz posadzić zbiór pięknych, kolorowych krzewów liściastych zarówno tych sezonowych (np. hortensje, tawuły, i in.) jak i zimozielonych (ostrokrzewy, irgi, ogniki)

W dół od tego czerwonego krzewu zrobiłbym łatwą w utrzymaniu, niewymagającą wielu zabiegów rabatę bylinową. Niebieskie lawendy, różowe jeżówki, czerwone monardy, żółte dziewanny, srebrzyste bylice niemal nie potrzebują po posadzeniu ludzkiej ręki.

A grill w ogrodzie? Gdzieś w środku aby wszystkie te cuda można było dogodnie oglądać.
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
małgosia
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-29, 17:38

Post autor: małgosia »

Ja mam podobny problem - jak zaprojektowac, zagospodarowac swoj ogrod? brak mi pomyslow i doswiadczenia... Czy jest tu Ktos, Kto moglby mi pomoc???
małgosia
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-29, 17:38

Post autor: małgosia »

Awatar użytkownika
ibis66
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 132
Rejestracja: 2009-12-21, 16:53

DZIAŁKA

Post autor: ibis66 »

Ja planowałem sam swoją 5000 kw działke na glebie bielicowej mam sosny ,świerki pospolite i wrzosy na lepszej cześci inne drzewka około 200 ,krzewy ,kwiaty ,warzywnik ale jeszcze dokupuje pojedyńcze drzewka.krzewy,kwiaty ale to dopiero wiosną
ODPOWIEDZ