Jak zdjąć lub przenieść darń z istniejącego trawnika

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
eMWu
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2010-02-01, 10:22

Jak zdjąć lub przenieść darń z istniejącego trawnika

Post autor: eMWu »

Witam.
Czy zna ktoś może prosty sposób jak można łatwo zdjąć darń z trawnika i ewentualnie przenieść w inne miejsce?
Chciałbym w miejsce mojego istniejącego kilkusetmetrowego trawnika użytkowego za domem założyć łąkę lub murawę kwietną, wymagającą mniej pielęgnacji i będącą bardziej przyjazną dla zwierząt. Zdjętą darń chciałbym częściowo wykorzystać - jeśli się da - do obłożenia fragmentu nowo zakładanego trawnika w innej części mojego ogrodu.
Może są jakieś maszyny, które to łatwo mogą wykonać? Może jakaś firma z Poznania ?
Pozdrawiam
yurec
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 15
Rejestracja: 2010-02-10, 22:18

Post autor: yurec »

Wycinarka darni - wycinasz, zwijasz, przenosisz, układasz. Dużo sz :lol: nie wiem kto ma w Poznaniu, ja mam 2 ale trochę daleko. Popytaj ogrodników.
eMWu
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2010-02-01, 10:22

Post autor: eMWu »

Dzięki za info.
A ile może kosztować wypożyczenie takiego urządzenia ?
I jeszcze jaka grubość darni może być zdjęta w wersji trawa na kompost i trawa do odzysku ?
Będę chciał częściowo trawę przenieść w inne miejsce a częściowo jak najpłycej ściąć darń, aby nowej ziemi nie dowozić na wyrównanie terenu.
Pozdrawiam
yurec
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 15
Rejestracja: 2010-02-10, 22:18

Post autor: yurec »

Witam, tnie się od 1-5cm, nie wiem czy ktoś pożycza samą maszynę - chyba że z operatorem. Cena zależy od powierzchni i zasobności ziemi w kamienie :mrgreen: myślę że można przyjąć widły: 1-5 zl/m
pozdrawiam
ODPOWIEDZ