Ogrodowa ścieżka z klinkieru

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
Awatar użytkownika
duende
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 135
Rejestracja: 2008-03-26, 14:43

Post autor: duende »

Otoczaki są bardzo urokliwe. Co kilka dni zbieramy z synem z pobliskiego pola (naszego) większe kamyki i przynosimy je do ogrodu. Jeśli nie znajde lepszego pomysłu, obmurujemy otoczakami studnię. A może i ścieżkę?? Jak to robisz - na przygotowany teren wylewasz chudy beton i wtapiasz w niego kamyki?
pozdrowienia,
duende
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Ja również zbieram po polach, tak po troszkę i na kupeczkę i kupeczkę do taczki i na działkę hiih.
Jeśli nie znajdę lepszego pomysłu, obmurujemy otoczakami studnię. A może i ścieżkę?? Jak to robisz - na przygotowany teren wylewasz chudy beton i wtapiasz w niego kamyki?

Ja też myślę o obmurowaniu studni w przyszłości :mrgreen: to jedyny materiał który mogę mieć troszkę taniej (siła własnych rąk i wytrzymałość taczki no i nie wspomnę o plecach hihi)

Ścieżek jeszcze niestety nie zaczęliśmy robić wiec nie wiem jak to wykombinujemy jeszcze. Na cement mokry czy suchy. Zobaczymy, przemyślimy. Prace się ociągają ze względu na pogodę i inne zaczęte już prace. W jedną sobotę nie za dużo się zrobi we dwójkę ale i tak dajemy rade ;)


Ale jak przejdę do robienia ścieżek to będę na bieżąco informować ;)
Awatar użytkownika
duende
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 135
Rejestracja: 2008-03-26, 14:43

Post autor: duende »

Będę śledzić Wasze poczynania, ja sama też zbieram kamyczki na m.in. ścieżki. A póki co dzisiaj zaczęliśmy tynkowanie domu z zewnątrz....
pozdrowienia,
duende
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Dobra pora na zbieranie kamieni, zaczęły się wiosenne orki i ukryte kamienie wychodzą na zewnątrz ;-)
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
duende
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 135
Rejestracja: 2008-03-26, 14:43

Post autor: duende »

8-) to samo mówię :mrgreen: 8-)
pozdrowienia,
duende
Awatar użytkownika
zofia
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 22
Rejestracja: 2008-07-09, 22:07

Post autor: zofia »

A ja przejęłam już taką dzialke ze ścieżkami z małej kostki brukowej.Ścieżki są solidne i okalają cały ogródek jest to świetne rozwiązanie i sprawia wrażenie ładu.POLECAM.
Awatar użytkownika
damiano
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2008-08-05, 19:52

Post autor: damiano »

Moim pomysłem na ścieżki jest taki patent, kupuje kruszywo drobne na składzie (120zł.tona), zrywam darninę około 4 cm głębokości. wyścielam agrowłókniną by chwasty nie wychodziły i sypię to kruszywo. Na obwódkę chodniczka wykorzystuje otoczaki lub inne ciekawe materiały ostatnio wykorzystałem pnie z drzewa Jesion, przeciąłem na połowę i całkiem fajnie wygląda. Dla zainteresowanych fotkę wyślę na maila.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Damiano myślę że możesz zamieścić fotkę w poście wówczas więcej osób skorzysta z pomysłu. Nie ma potrzeby każdemu oddzielnie rozsyłać maile.
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Ja jestem za i bardzo ale to bardzo proszę o wklejenie fotek ;)
Awatar użytkownika
damiano
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2008-08-05, 19:52

Post autor: damiano »

Chciałem wczoraj dodać fotkę aczkolwiek rozmiar zdjęcia przekracza rozmiar maksymalny. Jak uda mi się zmiejszyć, nie wiem w jaki sposób, to dodam bo chciałem nawet dodać fotki z ogrodu.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Damiano proponuję wstawianie zdjęć przez fotosik, który sam zmniejsza zdjęcia. Tu masz dokładną instrukcję jak zamieszczać zdjęcia
Awatar użytkownika
damiano
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2008-08-05, 19:52

Post autor: damiano »

Chyba udało mi się zmiejszyć zdjęcie.
Załączniki
ścieżka.JPG
ścieżka.JPG (47.73 KiB) Przejrzano 4288 razy
Awatar użytkownika
damiano
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2008-08-05, 19:52

Post autor: damiano »

Dzięki Gosia2501 za link do zmiejszenia zdjęcia. A co do tej ścieżki to właśnie jest ta ścieżka co wczoraj opisywałem.
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Wygląda bardzo elegancko, gyby wzdłuż niej jeszcze coś kwitło byłoby urokliwie :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
damiano
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2008-08-05, 19:52

Post autor: damiano »

Tak wiem Piwonia, z czasem coś posadzę. Na jesieni chcę posadzić z 6 funkii i może trochę Juk karolińskich.
ODPOWIEDZ