Ogrodowa ścieżka z klinkieru

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
Awatar użytkownika
bogna
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 74
Rejestracja: 2008-01-09, 11:03

Post autor: bogna »

A oto moja ścieżynka i miejsce obiadowania
: no niezle???Bardzo lubię naturalne elementy w ogrodach,to razem super sie komponuje.
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Super Śliwka. Powiedz jak długo już masz to podłoże z pni? Jak się sprawuje. Jaki to jest rodzaj drewna i dwa słowa o formie wykonania.
Awatar użytkownika
damiano
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2008-08-05, 19:52

Post autor: damiano »

Fajne ścieżki macie koleżanki.
Awatar użytkownika
bogna
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 74
Rejestracja: 2008-01-09, 11:03

Post autor: bogna »

Harwi, już podałam stronę, ale dla przypomnienia jeszcze raz Podłoże z pni tam jest wszystko dokładnie opisane. Polecam takie podłoża.
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

O bozie Bogna oczywiście. Ja już tyle tych informacji poszukuje, że nie pamiętam co gdzie czytałam i kogo męczyłam :oops: :oops: Twój sposób jak na razie jest najlepszy moim zdaniem i na nim będziemy się wzorować. tylko nie wiem czy takie drzewo dorwiemy troszku drogie jest ;(. A może Ślifka jakoś inaczej robiła?
Monia68

Post autor: Monia68 »

Moje ścieżki
Obrazek

Obrazek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo ładne :-)
Awatar użytkownika
ŚLiFKa
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 30
Rejestracja: 2008-08-22, 20:33

Post autor: ŚLiFKa »

harwi pisze:O bozie Bogna oczywiście. Ja już tyle tych informacji poszukuje, że nie pamiętam co gdzie czytałam i kogo męczyłam :oops: :oops: Twój sposób jak na razie jest najlepszy moim zdaniem i na nim będziemy się wzorować. tylko nie wiem czy takie drzewo dorwiemy troszku drogie jest ;(. A może Ślifka jakoś inaczej robiła?
Jak już pisałam wcześniej pniaki zostały ułożone na czarnej agrowłókninie - nie rosną wtedy chwasty a szczelinki pomiędzy wysypane drobnym kamykiem. Rodzaj drewna - to co było pod ręką: jabłoń, dąb, czereśnia. Ścieżka jest dopiero drugi rok więc trudno powiedzieć jak długo wytrzyma :cry: Na razie ma się dobrze ;-)
Awatar użytkownika
Monisia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 325
Rejestracja: 2008-01-24, 19:00

Post autor: Monisia »

Moniko - twoje ścieżki są pieknie wkomponowane w krajobraz - wyglądają, jakby je zrobiła sama natura. Ale takie właśnie powinny być: nie wyobrażm sobie ścieżki np. z kostki chodnikowej (takiej równiutkiej, z krawężnikami), która prowadzi do lasu!
Amatorka...z sercem do roślin!!!
Monia68

Post autor: Monia68 »

Monisiu, ja też nie :lol: :lol: Dlatego mamy właśnie takie :-)
Awatar użytkownika
evqa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 353
Rejestracja: 2008-05-17, 19:24

Post autor: evqa »

Właśnie takie ścieżki z kamieni w trawie to moje marzenie.
Pozdrawiam Ewa
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ścieżka w leśnym ogrodzie Moni jest wykonana, z tego co widzę, także z betonowych elementów - wszystko jest kwestią kształtu i koloru. Są dostępne takie formy, które można w dowolnym miejscu układać i wypełniać zaprawą betonową. Później zagłębienia zarastają mchem i trawą i efekt jest całkiem fajny.

Widziałam także formy wielkiej stopy, spotkałam także kształty jaszczurki i wiele innych.
Monia68

Post autor: Monia68 »

Masz rację, Danielo :-) Po kamieniach bardzo źle się chodzi, zwłaszcza po deszczu :lol: Formy można kupić w marketach budowlanych i samemu zrobić dowolną ścieżkę.
Awatar użytkownika
Grama
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2008-01-25, 05:25

Post autor: Grama »

Monisia,Ślifka,Bogna;odpowiadam-
sprawa chwastów nie jest straszna,bo cała ścieżka ma wkopane ograniczniki[trawa!],a resztę załatwiam dziabeczką,lub haczką,różnie się to nazywa,ale wiecie o co chodzi.Prawdziwą przestrzeń widać chyba lepiej na tym zdjęciu:
Obrazek
Jest zrobione z drugiej strony ogrodu.Gadżecik ogrodowy przemieszcza się w zawrotnym tempie,po prostu gdzie ja tam on.
Awatar użytkownika
damiano
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2008-08-05, 19:52

Post autor: damiano »

Podoba mi się Twoja ścieżka. Jest oryginalna i zarazem tania w utrzymaniu. Ścieżki z drobnego tłucznia takie jak mam ja od czasu do czasu należy uzupełnić żwirem, a u Ciebie nic nie trzeba uzupełniać i jest ok.
ODPOWIEDZ