Jak usunąć dziki bez?

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dexter7
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 39
Rejestracja: 2010-02-28, 19:49

Jak usunąć dziki bez?

Post autor: dexter7 »

Mam u siebie w kilku niewygodnych miejscach dziki bez koralowy i nie mam jak go wyciągnąć. Pościnałem go i wywierciłem dziury w gałęziach i w pniu i wsypałem do tych otworów sól kuchenną. Czy sól da radę? Jakie są wasze sposoby na szybkie pozbycie się drzew? Czy roundup byłby lepsze od soli tzn. skuteczniejszy?
Pozdrawiam DeX
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Najlepszy spoób to karczowanie .Miałam to samo w moim zapuszczonym ogrodzie przez poprzedników rosło co się wysiało i to przez długie lata.
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
dexter7
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 39
Rejestracja: 2010-02-28, 19:49

Post autor: dexter7 »

Już pisałem wcześniej, że nie dam rady ich wyciągnąć :cry: Muszę doprowadzić pnie i korzenie najlepiej do wyschnięcia. Czytałem, że roundup rozwali pień ale korzeni nie ruszy. Jak to dziadostwo zlikwidować?
Pozdrawiam DeX
Awatar użytkownika
Emil
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2007-12-19, 16:38

Post autor: Emil »

Popieram Elę, karczowanie to najpewniejszy sposób ale trzeba się sporo napracować.
Środki zawierające glifosat (Roundup,Glyfos itp.) są skuteczne w okresie wzrostu roślin kiedy krążą soki, teraz mogą działać bardzo słabo.
Sól to nie najlepszy pomysł - co z tego, że krzewy uschną skoro gleba pozostanie mocno zasolona przez wiele lat...
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Do usunięcia karp ściętych drzew stosuje się saletrę amonową.
Czyli zamiast soli do głęboko wywierconego otworu wrzuć tego nawozu i zalej wodą.
Przykryj pniak podłożem.
Zwykle po 2 latach pozostaje tylko próchnica, którą już łatwo jest usunąć.
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
dexter7
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 39
Rejestracja: 2010-02-28, 19:49

Post autor: dexter7 »

Dzięki za podpowiedź Herbi wypróbuję saletrę i zobaczymy.
@Emil Tam nie ma nic rosnąć więc ziemia może być zasolona. Najważniejsze jest to żeby pozbyć się tego dziadostwa raz na zawsze
Pozdrawiam DeX
mirpeace
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2010-03-05, 23:55

Re: szybka likwidacja drzewa

Post autor: mirpeace »

Witaj.
Szybka likwidacja drzew to wyrwanie z korzeniami. Oczywiście zależy to od ich grubości. Trzeba trochę podkopać wokół pnia, żeby obwiązać pień (można opleść i korzeń) dobrym łańcuchem złączonym z podnośnikiem hydraulicznym ciągnika rolniczego i do góry. Dlatego jak tylko masz możliwość radzę spróbować. Po całej operacji poczekać kilka tygodni i jak ruszą jeszcze jakieś odnogi to poczęstować je Raundapem.
Metoda sprawdzona. Szybka i skuteczna.
Pozdrawiam Forumowiczów
Awatar użytkownika
dexter7
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 39
Rejestracja: 2010-02-28, 19:49

Post autor: dexter7 »

Wczoraj trochę karczowałem. Parę pni z korzeniami poszło w ch.lere ale niektóre drzewa wrosły się w siatkę rosną w takich miejscach że nie mam jak się do nich dostać i muszę je "ususzyć"
Pozdrawiam DeX
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Nikt nie mówił ,że będzie łatwo.Moi synowie karczowali przez kilka tygodni,teraz w ogrodzie rośnie tylko to co ja chce żeby rosło ;-)
pozdrawiam Elżbieta
ODPOWIEDZ