najpierw kostka czy równanie terenu ??

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
staha1
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2010-04-07, 00:33

najpierw kostka czy równanie terenu ??

Post autor: staha1 »

Witam serdecznie, szukam porady odnośnie ogrodu na działce 1000m2 z domem 140m2. Teren naokoło domu jest bardzo nierówny. Ponieważ nie ma garażu planujemy zrobić ścieżkę z kostki oraz mały plac na auto. Nie mamy jeszcze ogrodzenia i nie wiemy od czego zacząć. może ktoś mi doradzi co najpierw?? Równanie terenu potem kostka i na końcu ogrodzenie czy inaczej?
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Jeśli ma być kostka to najlepiej jak będzie już ogrodzenie, bo przy jego zakładaniu na pewno trzeba będzie kostkę poprawiać. Wg mnie to najpierw ogrodzenie (lub jego fundament, podmurówka) potem wyrównanie terenu (ustalenie kierunków pochylenia i wysokości docelowej kostki) a na koniec dopiero kostka.
Więcej: montaż ogrodzenia betonowego - instrukcja
Awatar użytkownika
katia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 97
Rejestracja: 2010-01-18, 12:20

Post autor: katia »

piotrek_ns pisze:Jeśli ma być kostka to najlepiej jak będzie już ogrodzenie, bo przy jego zakładaniu na pewno trzeba będzie kostkę poprawiać. Wg mnie to najpierw ogrodzenie (lub jego fundament, podmurówka) potem wyrównanie terenu (ustalenie kierunków pochylenia i wysokości docelowej kostki) a na koniec dopiero kostka.
Z prawie wszystkim się zgodzę, ale najpierw równanie terenu a potem ogrodzenie i kostka.
Lepiej nie wpuszczać koparki czy innego ciężkiego sprzętu na ogrodzony już teren, bo jak w banku zniszczą siatkę czy co tam będzie.
Biomen
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2010-07-14, 10:10

Post autor: Biomen »

Popieram kolegę powyżej! Wyrównanie terenu najpierw! Zawsze resztę można dopasować.
ODPOWIEDZ