Malutki ogródek i malutki leśny skalniak

Zakładanie i pielęgnacja, oraz dobór roślin na skalniaki.
Awatar użytkownika
Elżbieta 46
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 407
Rejestracja: 2008-05-16, 08:54

Post autor: Elżbieta 46 »

Bartoszu po prostu pięknie wszystko zaprojektowane i wykonane na najwyższym poziomie ukłony dla twojego talentu :-D
Kasiu Ewo Gosiu dziękuję i również życzę miłego dnia
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Bardzo ładnie to urządziłeś,świetnie wygląda. Podoba mi się.
Załączniki
brawo.gif
brawo.gif (6.89 KiB) Przejrzano 8601 razy
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Świetny Bartoszu jest ten Twój skalniak,bardzo mi się podoba.
AgnieszkaP

Post autor: AgnieszkaP »

A jak się teraz miewa Twój leśny ogródek? :-)
Bartosz
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 23
Rejestracja: 2007-12-19, 08:13

Post autor: Bartosz »

Oj miewa się miewa, rośnie w najlepsze i cieszy oko. Z braku czasu i trochę finansów nie dokończyłem planów i nie ułożyłem płaskich piaskowców, po którch miało się chodzić. Ale za to po deszczach już można wyjść bez obaw utopienia się po kostki w gliniastej mazi - czego zazdroszczą sąsiedzi, kosząc co tydzień trawniki.

Tak jak planowałem ogródek nie przysparza praktycznie żadnej pracy, prócz kilkurazowego podlewania podczas 6 tygodniowej suszy. W zasadzie wszystkie rośliny się przyjęły i zdaję się że dobrze im, bo cieszą oko ;-)
Załączniki
DSC01632.jpg
DSC01632.jpg (48.77 KiB) Przejrzano 8362 razy
Awatar użytkownika
bogna
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 74
Rejestracja: 2008-01-09, 11:03

Post autor: bogna »

Bartoszu,ogladam od poczatku twoje poczynania z ogródkiem i jestem pod wrażeniem!!!!Pomysł bardzo trafny i jak to sie mówi"do zpapugowania"
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Widzę, że roślinki pięknie się zagęszczają, wyszedł z tego uroczy zakątek :roll:
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

O właśnie.
Ostatnio dużo się dzieje na forum i niektóre ciekawe sprawy mi poumykały :oops: między innymi właśnie twój skalniak Bartku. Jestem bardzo ciekawa co się na nim dzieje teraz. Jesteś z nami jeszcze? mógłbyś pokazać co tam u Ciebie i w Twoim skalniaku słychać?
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

No właśnie. Bartek świetnie nam tu opisał budowę małego skalniaka przy domu i będzie to dla wszystkich dobry wzór.
--
Niestety Harwi, ostatni post napisał Bartek tu u nas w sierpniu 2008 :-/ . Może się jednak kiedyś pojawi.
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Niestety Harwi, ostatni post napisał Bartek tu u nas w sierpniu 2008 :-/ . Może się jednak kiedyś pojawi.
właśnie widziałam :-/ mam taka nadzieję, że o nas nie zapomniał. Ale jego zmagania zostaną dla potomnych ;)
Bartosz
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 23
Rejestracja: 2007-12-19, 08:13

Post autor: Bartosz »

hop hop, skrzaty leśne, ogrodniczki o ogrodnicy!! jestem!!
Jakiś czas nie zaglądałem na forum, sporo się nowego działo, w życiu zawodowym, prywatnym itp...
Moim skalniaczkiem i trawami na balkonie chyba zaczarowałem swoją dziewczynę, bo już od kilku miesięcy jest moją żona ;-)
...a za już wkrótce będzie mamą naszego synka.

u nas teraz sroga zima, ale jak nadejdzie wiosna to zrobię nowe zdjęcia naszego skalniaczka, póki co mam chyba jakieś z lata 2009. W wolnej chwili wrzucę.

Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

No proooszę. Jesteś. Gratulację. I zostałeś mężem zaraz ojcem po prostu super! Jesteś w 100% usprawiedliwiony z Twojej nieobecności u nas. :mrgreen:
Kto wie kto wie może faktycznie przyroda zaczarowała i maczała tu swe paluszki.

Gratulację jeszcze raz!!! A jak się uda to o świeże foteczki poproszę. :)
Bartosz
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 23
Rejestracja: 2007-12-19, 08:13

Post autor: Bartosz »

Zgodnie z obietnicą lato 2009 w naszym małym skalniaczku.

Należy dodać, że tak jak w założeniu "projektowym", skalniaczek jest całkowicie bezobsługowy - dosłownie i w przenośni. Z racji życiowych zmian, mieszkanie to obecnie (od jesieni 2008) wynajmujemy i nie wymagamy od lokatorów by o niego w jaki kolwiek sposób dbali. Więc nie jest ani przycinany, ani odchwaszczany, ani nawet podlewany. Na zdjęciach wygląda tak jak go zastaliśmy podczas zmiany lokatorów, gdy przyjechaliśmy wysprzątać. Oczywiście ogródek troszkę wzbogacił się o roślinki, których nasiona niesione z wiatrem zadomowiły się z przyjaznej glebie i trawnik od sąsiada. Ale wystarczyły 2 godz. prac pielegnacyjnych by znów był w formie.


p.s.
zobaczymy w jakiej będzie formie wiosną, po tej ostrej zimie.
Załączniki
iglaki wyraźnie się zagęściły
iglaki wyraźnie się zagęściły
SDC11379resize.jpg
przy ścianie budynku miejsce znalazły paprocie i zimozielony bluszcz
przy ścianie budynku miejsce znalazły paprocie i zimozielony bluszcz
ścieżki doczekały się ozdobnego grubego żwiru
ścieżki doczekały się ozdobnego grubego żwiru
SDC11396resize.jpg
PaniMagda

Post autor: PaniMagda »

Witam!
Właśnie planuje swój pierwszy w życiu skalniak (leśny) i zajrzałam tu przypadkiem.
Bartoszu, gratulacje, jestem pod wrażeniem - znakomity layout i świetna aranżacja, a jaka funkcjonalność! Przecież tam była sama glina...Bardzo wartościowy materiał - wreszcie miałam szansę zobaczyć, w jakim tempie to rośnie (a rośnie bardzo ładnie). Masz chłopie talent - załatw sobie duży ogród, koniecznie!
Dzięki tobie mam jeszcze więcej entuzjazmu :-D
(zaczynam w październiku, nie mogę się doczekać)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

znowu trochę czasu upłynęło od pokazania ostatnich zdjęć skalniaka , naprawdę ślicznie wygląda ciekawe czy jeszcze pokaże jak wygląda teraz gdy wszystko pięknie podrosło .. ale wyszedł naprawdę śliczny zakątek ....
ODPOWIEDZ