grill z kamienia

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
werwa
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2010-04-13, 09:10

grill z kamienia

Post autor: werwa »

Może ma ktoś koncepcję na dalszą budowę grilla??
Proszę o rady.
Załączniki
powstaje gril + wędzarnia
powstaje gril + wędzarnia
DSC00917.JPG (16.22 KiB) Przejrzano 13053 razy
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ja mam grill w ogrodzie z wędzarnią ale jeszcze nie dokończony tzn. nie wykończony ale już działa, sprawdziłem. Postaram się go w najbliższym czasie pokazać. Nie jest z kamienia tylko z cegły i betonu.
florini
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2010-03-06, 10:10

Post autor: florini »

To i ja przedstawię grilla z naszego ogrodu, w zestawie z małą wędzarnią :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na zdjęciach (wykonane kilka lat temu świeżo po wykonaniu) jeszcze taki dziewiczy, teraz widać po nim ślady użytkowania w postaci "zadymionych kamieni", co w moim odczuciu dodaje mu uroku :)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Sami to zrobiliście? Prezentuje się jak z obrazka. Bardzo ładny.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

florini pisze:, teraz widać po nim ślady użytkowania w postaci "zadymionych kamieni", co w moim odczuciu dodaje mu uroku :)
a ja bym chętnie taki zobaczyła.
florini
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2010-03-06, 10:10

Post autor: florini »

Domek grilowy to niestety nie nasze dzieło. Wykonywany był przez fachowca, który specjalizuje się w altankach, domkach grilowych etc. Całość prac trwała dość długo, ale z efektu jesteśmy zadowoleni. Podrzucam kilka fotek wykonanych dzisiaj - niestety średniej jakości ze względu na słabą pogodę:

Obrazek
Obrazek

A to obsadzenie przed domkiem - już trochę zarosło, trzeba będzie wziąć się do roboty :)
Obrazek

Kolejna fotka z obsadzeniem przed domkiem - zwracam uwagę na znajdujące się na pierwszym planie iresine - jednoroczną roślinę cieniolubną o wspaniałym zabarwieniu liści
Obrazek

Tu trochę dalsza perspektywa z przykuwającym wzrok wiązem 'Wredei':
Obrazek

A to na deserek - zdjęcie z ubiegłego roku, kiedy to przestrzeń przed domkiem obsadziliśmy ceglanym niecierpkiem waleriana:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ilona2715
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 123
Rejestracja: 2010-09-01, 15:48

Post autor: Ilona2715 »

To grill z wędzarnią naszego projektu, co prawda jeszcze nie skończony (brakuje drzwiczek i kilku innych elmentów), ale może coś podpatrzysz. Budowany przez mojego męża praktycznie w całości z kamienia, ma tylko elementy dekoracyjne (łuki) z klinkeru. Grill już sprawdzony, kiełbaski mniam, mniam. Jego tylnia część też ma być dekoracyjna, po wystających kamieniach popłynie woda, taki niby mały wodospadzik do małego oczka, ale to już zrobimy na wiosnę. Oczywiście całość dostanie oprawy w postaci roślin, jak będzie wszystko zrobione to wstawię nowe zdjecia.
pozdrawiam
Ilona
Załączniki
kominek.JPG
DSCF8748.JPG
DSCF8798.JPG
ODPOWIEDZ