Dekoracje ogrodu z odzysku.

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grama
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2008-01-25, 05:25

Dekoracje ogrodu z odzysku.

Post autor: Grama »

Nie są to prace własne,ale..od czego pomysłowość. Czasem można coś wykombinować niedrogo,tylko trzeba wpaść na sam pomysł. Mam ogromny ,stosunkowo młody ogród. Na jego powstanie,głównie na zakup roślin i tak wydałam majątek. Wiecie jak to jest-jeszcze tylko to,potem tamto,temu nie mogłam się oprzeć. Ale ogród potrzebuje czegoś więcej,a jak popatrzyłam ile co kosztuje,oniemiałam i...zaczęłam myśleć.Popatrzcie na piękny komplecik z serii "ocynk",odkupiony na złomowisku za 12 zł. i na moją dumę-tralkę z pałacowego tarasu rodem ze Śląska,za całe 20 zł. Co Wy na to? Może ktoś ma jakieś rewelacyjne pomysły na zagospodarowanie ogrodu za grosze?
Załączniki
KOLUMNA.JPG
ZESTA2.JPG
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

tralka jest rewelacyjna!!!

Ja po Tacie jestem zwolenniczką robienia czegoś z niczego lub znajdowania nowych zastosowań dla starych rzeczy, nie tylko w ogrodzie.

Z serii "ocynk" posiadam w swojej kolekcji kocioł i konewkę (choć tę musiałam pomalować) ;-)
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Bardzo dobry pomysł, niektóre przedmioty są naprawdę atrakcyjne i szkoda się ich pozbyć.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

A ja coś takiego wymyśliłem sobie na działce do ozdoby. Stare kwietniki i wiklinowy kosz z odzysku w którym będą rosły kwiatki zwisające.

Obrazek
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Świetny pomysł, zarówno Gramy jak i Twój Piotrze. W takich kwietnikach roślinki na pewno będą dobrze rosły :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Grama, Piotrze ciekawe ozdobniki dla podkreślenia urody i niepowtarzalności ogrodu. :-D
Moim ogrodzie od paru lat w okresie wiosenno-letnim jest duża dębowa beczka drewniana mająca ok 130 lat zrobiona przez mojego dziadka, służyła podobno do kiszenia kapusty. Teraz w moim ogrodzie maskuje studzienkę kanalizacyjna. :-)
Załączniki
P1010161.JPG
P1010161.JPG (50.53 KiB) Przejrzano 5167 razy
leila
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 28
Rejestracja: 2010-04-01, 14:46

Post autor: leila »

majka - świetnie sie to prezentuje!
ja z przedmiotów z odzysku widziałam tylko starą maszynę "Singier" przerobioną na stylowy stolik ogrodowy - i super to wyglądało :-)
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Bardzo ładna kompozycja z beczką która świetnie maskuje studzienkę kanalizacyjną :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Ja z kolei mam starą glinianą beczkę która też posłużyła mi za kwietnik,tu już trochę zarosła :lol: mam też ocynkowaną konewkę ,ale jej ciągle używam do podlewania :mrgreen:

Edit: zdjęcie niedostępne.
pozdrawiam jagódka
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Jagódko, Twoja beczka też pięknie się prezentuje i ładnie wygląda z czerwonymi kwiatkami :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
ODPOWIEDZ