Jak skutecznie dosiać trawę na dużym obszarze ?

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
MINIEK2010
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2010-04-21, 13:26

Jak skutecznie dosiać trawę na dużym obszarze ?

Post autor: MINIEK2010 »

Witam wszystkich ogrodników.

Mam 3 ary trawnika i niestety mam bardzo dużo miejsc w których albo dżdżownice, albo ryjówki, albo turkuć podjadek, albo mrówki, albo jeszcze inne draństwo narobiło puste pola w których widać po prostu ziemię zamiast trawy.

Proszę o jakieś porady w jaki sposób mogę efektywnie i skutecznie dosiać trawę.

Czy mam całą ziemię zgrabić aby porobić rowki, potem rozsiać trawę i walcem przejechać ?

Proszę o pomoc !!!
yenko
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 60
Rejestracja: 2009-09-13, 00:40

Post autor: yenko »

Cześć,

Ja bym to zrobił tak wygrabił bym resztki w tych miejscach porządnie, następnie zmieszał bym sobie w jakimś wiadrze lub czymś większym (zależy jak dużo masz tych placków) nasiona trawy z ziemią. Potem wysypał dokłądnie ziemię z tymi nasionami w miejscach łysych i dobrze ubił, zlał wodą i powinno być git. Dzięki temu masz pewność że deszcz Ci nie wymyje nasion, ptaki za mocno ich nie wygryzą i wiatr ich nie wydmucha. A po kilku dniach będzie ładnie kiełkować. Ja zawsze tak robię i się sprawdza. Tylko postaraj się nie kosić trawy w tych miejscach przez jakiś czas bo ci kosiarka wszystko wyssa.

Pozdrawiam.
mirpeace
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2010-03-05, 23:55

Re: Jak skutecznie dosiać trawę na dużym obszarze ?

Post autor: mirpeace »

MINIEK2010 pisze:Witam wszystkich ogrodników.

Mam 3 ary trawnika i niestety...
Witam. Ja bym to zrobił podobnie jak radził mój poprzednik ale w zależności od wielkości miejsc bez trawy spulchniłbym ziemię szpadlem na ok. pół głębokości szpadla, lekko wygrabił. wysypał nasiona, przysypałbym cieńką warstwą torfu, zwałowałbym( jeśli masz walec) lub ugniótłbym( przydeptał butami ).Należy zwrócić uwagę na to by torf nie był za mokry i nie przyczepiał się do walca podczas wałowania lub butów podczas ugniatania bo od tego robią się "puste plamy" na sianym trawniku. I jeszcze bardzo ważna rzecz. Obsiane miejsca muszą być cały czas wilgotne - często podlewane. Po tygodniu pojawią się pierwsze źdźbła. Jeśli zaś chodzi o koszenie, to jak mój poprzednik, radzę bardzo uważać lub w ogóle nie kosić dopóki dosiana trawa dobrze nie urośnie. No i poszukać konkretnej przyczyny dlaczego wcześniej siana trawa nie wzeszła. Powodzenia
Movens
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2010-05-19, 12:34

Post autor: Movens »

Wydaje mi się, że te niepowodzenia w siewie trawy zależy od dobrego nawozu lub samej gleby, spróbuj zrobić tak jak radzą moi poprzednicy.
ODPOWIEDZ