Ratujcie - podagrycznik

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
Maxkane
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2010-04-25, 09:33

Ratujcie - podagrycznik

Post autor: Maxkane »

Potrzebuje pomocy a mianowicie wiedzieć co to za chwast w załączonym Foto i czym to wybić już 2 razy opryskiwałem roundup wedle zaleceń na opakowaniu i prawie nic nie wypaliło :-/ zresztą co widać na zdjęciu z Góry dziękuję :mrgreen: dodam że opryskiwałem około 1 miesiąca temu 2 poprawkę zrobiłem 2 tygodnie temu :-x
Załączniki
Maxs2.JPG
Maxs2.JPG (54.87 KiB) Przejrzano 5543 razy
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Mam to w różach i w miarę możliwości wykopuje,nie stosuje żadnych oprysków.
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Jak to dobrze, ze u mnie nie ma podagrycznika. To naprawde straszna plaga. Podobnie jak perz, najlepiej wszystko przekopać i wybierac. Samo gracowanie pogarsza tylko sprawę.
Maxkane
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2010-04-25, 09:33

Post autor: Maxkane »

A no prawda nakopałem się troszkę ale dałem radę :lol: teraz mam takie 2 pytanko bo ja z tych rzeczy ciemny :D :cry: ale zapewniam, że kiedyś się na umiem hihi :-P po zasianiu trawy zwałowaniu itp wyrosła piękna trawa ale jest ale :mrgreen: w momencie gdy staje na nią za padam się tzn. buty można zostawić co może być przyczyną o ile takowa jest hi :lol: wcześniej jak były warzywa na tej ziemi tak nie było a w tym temacie pisze że by nie zaśmiecać forum pozdr :-D
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

A czy przed sianiem trawy przekopywałeś ziemię? Możliwe jest, że mimo wałowania zostały punkty nie ubite. Przed sianiem ziemia powinna być starannie zbita, czasem przed sianiem dobrze jest przedeptać ziemię i dobrze ją zlać wodą by się wszędzie dobrze ułożyła. Dobrze jest przed sianiem czasem odczekać jakiś czas by ziemia się zleżała dopiero potem przygotowywać dopiero ją pod trawnik. Inna możliwość, to taka że pod trawą są jakieś ryjące zwierzątka jak krety czy nornice.
Maxkane
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2010-04-25, 09:33

Post autor: Maxkane »

Tak przekopywałem :D :roll: tylko że wszędzie tak jest :-/ a dziur po kretach nie widać :D :mrgreen: zlana była przed :-D co do przedeptania słyszałem o tym ale wolałem nie stosować tak że bym nie miał górek itp jak sąsiad :-D
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

I prawdopodobnie walec był za lekki i ziemia zbyt mocno spulchniona dlatego teraz się zapada. Ja przy pierwszym kawałku trawnika miałem podobnie, choć but zapadał się tylko 2-3cm ale już było to widać.
Maxkane
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2010-04-25, 09:33

Post autor: Maxkane »

Możliwe że tak bo 100 kg to on nie miał :D :mrgreen: a sama nie osiądzie po jakimś czasie tak że by się nie zapadała ??
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ja ziemię pod trawnik przygotowuję dużo wcześniej z miesiąc dwa wcześniej i dużo po niej chodzę, ubijam a dopiero później wyrównuję. Do ubijania używam bloczka betonowego na grubych sznurkach (tzw. zerówka) uderzając nim raz przy razie, i tak przygotowaną glebę wyrównuję. Po przekopaniu na głębokość szpadla jest bardzo trudno ubić ziemię walcem. Można ziemię przekopać i wyrównać na jesieni a siać trawę wiosną, wtedy dobrze się uleży i wyrównanie grabiami i ubicie walcem powinno wystarczyć.
Odstraszacze
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2010-06-16, 09:02

Post autor: Odstraszacze »

Występowanie podagrycznika uzależnione jest często od rodzaju gleby,jeżeli jest bardziej piaszczysta to mu nie sprzyja,on lubi twardsze podłoże,kiedyś wystarczyło go przekopać,ale szybko się rozsiewa,wiec lepiej stosować oprysk.
ODPOWIEDZ