zagospodarowanie przestrzeni pod balkonem

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
piotrekcie
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2010-05-24, 11:20

zagospodarowanie przestrzeni pod balkonem

Post autor: piotrekcie »

Witam

Mam do zagospodarowania przestrzeń pod balkonem. Balkon znajduje się nad ziemią jakieś 1,5 metra, a pod nim aktualnie jest bałagan: stare deski jeszcze z budowy, płytki, które zostały mi po położeniu na podeście, stare meble ogrodowe i tym podobne śmieci. Chciałem wysprzątać cały ten bajzel i ładnie zagospodarować tą powierzchnię pod balkonem tym bardziej, ze znajduje się on od strony drogi i jak ktoś się popatrzy w stronę domu to nie zachwyci się widokiem śmietnika. Myślę o tym, by zrobić tam takie niby pomieszczenia na sprzęty gospodarskie typu kosiarka, grill, meble ogrodowe. W marketach budowlanych podobno są takie zamykane siatki, które można przymocować do filarów balkonu, ale nie wiem jak to wygląda. Gdyby ktoś miałby jakiś pomysł jak zagospodarować taką przestrzeń lub u siebie zrobił to z pomysłem to byłbym wdzięczny za rady i sugestie. Szukałem w Internecie takich informacji, ale nie znalazłem gotowych rozwiązań. Byłbym szczególnie wdzięczny za zdjęcia, bo chciałbym zobaczyć wizualnie jak to wygląda.
Piotrek
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Mam podobny problem ale pod schodami do domu i też nie wiem co z tym fantem zrobić,a póki co leżą tam kostka brukowa na alejkę i narzędzia ogrodowe.Myślałam żeby to zamurować i wstawić miniaturowe drzwi :roll:
pozdrawiam Elżbieta
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

A gdybyś to zamurował, nawiązując do wykończeń domu i otoczenia ? Wstawiając oczywiście jakieś estetyczne drzwiczki. Skoro jest to przestrzeń widoczna od drogi, a zamontujesz tam siatkę, zawsze to co w środku będzie widoczne, prawdopodobnie z niekorzyścią dla estetyki otoczenia budynku.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Elu pisałyśmy niemal jednocześnie ale widzę że pomysł ten sam ;-)
piotrekcie
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2010-05-24, 11:20

Nie chcialbym tego zamurowywać

Post autor: piotrekcie »

ale pomysł z drzwiczkami mi się podoba. Może tam pod balkonem zasiać trawę po uprzednim uprzątnięciu terenu, ale nie wiem czy mi pod balkonem urośnie, bo światło słoneczne będzie miało tam ograniczony dostęp.
Piotrek
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

O proszę Kasiu podobnie myślimy,jaki by nie był porządek to jednak taki rozgardiasz mnie denerwuje .Myślę,że narzędzia ,doniczki czy też różne preparaty do ogrodu powinny być osłonięte.Na razie osłonięte mam starym płotkiem z demontażu . :mrgreen:
pozdrawiam Elżbieta
piotrekcie
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2010-05-24, 11:20

O płotku nie pomyslałem :)

Post autor: piotrekcie »

Muszę zaprząc swoją wyobraźnię, by zobaczyć w mojej głowie jak by to wyglądało.
Piotrek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Dokładnie, zgadzam się z Elą :-)

Ale jeśli nie chcesz tej przestrzeni wykorzystać gospodarczo, a chcesz coś posadzić, to proponuję coś innego. Nie wiem tylko jest w tym miejscu ze światłem, czy jest szansa na dotarcie tam słońca... Tak czy inaczej możesz usypać stosunkowo wysoką "skarpę", z nachyleniem do przodu i posadzić tam roślinki na skalniak - cienistolubne, bądź w przypadku miejsca od strony południowej - przynajmniej z przodu roślinki skalne na słońce.
Inna ewentualność to zrobić stelaż i puścić po nim jedno z gęstych pnączy. które zasłoni to co w środku.
piotrekcie
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2010-05-24, 11:20

Post autor: piotrekcie »

A co to jest stelaż? :-) Balkon mam od strony południowej i zachodniej (ta część od drogi znajduje się od strony zachodniej). Skalniaka jakoś nie mogę sobie tam wyobrazić. Najlepiej będzie jak rzucę fotkę tego miejsca, bo na razie poruszamy się trochę po ciemku. Zrobię zdjęcie i podeślę.
Piotrek
Awatar użytkownika
Fox.
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 300
Rejestracja: 2010-05-21, 14:16

Post autor: Fox. »

piotrekcie pisze:A co to jest stelaż?.
Bez komentarza ;(
Jacuś ;) Pozdrawia.
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Stelaż to inaczej podpora, pnącze będzie Ci zasłaniać tylko od wiosny do jesieni,chyba ,że będzie to pnącze zimozielone np.bluszcz.
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

bluszcz mógłby zdać egzamin w takich warunkach,może barwinek?
Awatar użytkownika
Grama
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2008-01-25, 05:25

Post autor: Grama »

A może tak? To jaśminowce-pięknie zasłoniły,pachną i dość szybko urosły. Dziś "wchodzą" już na taras.
Załączniki
tototot.JPG
tototot.JPG (58.75 KiB) Przejrzano 6382 razy
Awatar użytkownika
Wojtek 2
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 51
Rejestracja: 2010-07-04, 22:50

Post autor: Wojtek 2 »

Trawa pod balkonem na pewno nie urośnie. Jak radzili poprzednicy trejaż i pnącze dobry pomysł. Rolę trejażu może pełnić nawet dobrze napięty sznurek(tylko może być mało trwały).Pod balkon żeby nierosły chwasty połóż geowłókninę,a na nią wysyp kamień, od reszty oddziel opaską plastikową (propozycja tania i samemu można ją wykonać).
Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ