Mini fontanna

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

Efekt jest rewelacyjny :-) Czekam jeszcze na ostateczną fotę - z roślinkami :-) Ciekawy jestesm co też wybierzesz ;-)
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Ekstra,też mi się taka marzy. :lol:
pozdrawiam Elżbieta
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo fajny pomysł i wykonanie. A fotorelacja pokazuje jak można wykonać taką fontannę we własnym zakresie.
:-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

super fontanna :!:
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Świetny pomysł i wykonanie.I mnie też się taka marzy. :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Bardzo fajny i prosty pomysł. Ja chyba też coś takiego zrobię u siebie :mrgreen:
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Pomysł kapitalny,już wiem że w moim ogródku zagości taka fontanna :mrgreen: :mrgreen:
pozdrawiam jagódka
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Pomysł bardzo prosty i niedrogi w wykonaniu :lol: . Poza tym taka woda w ogrodzie jest bardzo bezpieczna, gdy są małe dzieci. U mnie póki co nie ma żadnego zbiornika wodnego, kiedyś w poprzednim ogrodzie miałam oczko wodne o poj. ok.7000 l. Brakuje mi wody w ogrodzie, teraz mam odwiedzające mnie małe wnuki i takie źródełko będzie odpowiednie :-D Wiadomo, woda dla dzieci to jak magnes do żelaza. Zaczynam poważnie myśleć o tym rozwiązaniu :lol:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Lara
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 41
Rejestracja: 2008-07-20, 20:38

Post autor: Lara »

Cieszę się, że pomysł małej fontanny spodobał się Forumowiczom. W sierpniu posadziłam roślinki i myślę, że wygląda to całkiem nieźle. Niemniej jednak efekt będzie jak trochę się rozrosną dlatego zdjęcie chciałam dodać w przyszłym roku.
Ale tak myślę sobie - dlaczego nie teraz? Więc wklejam to zrobione zaraz po posadzeniu roslin.

Obrazek Obrazek

Jak widać są tam hosty, żurawki, prymulki, tawuła, suchodrzew, wiciokrzew, rojnik, irga i trzmielina. Kupiłam cebulki krokusów, szafirków i żonkili - wiosną będzie wesoło.
amadyn
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 109
Rejestracja: 2010-01-01, 16:27

Post autor: amadyn »

Kamień dolomitowy ( chyba mieszkasz między Bytomiem a Siewierzem :lol: ) nie nadaje się na akcent wodny , tzn . źle się komponuje i nie ma nic wspólnego z wodą . Zmień je na otoczaki bo źle to wygląda . Tak samo źle wyglądają te kamienie na rabacie . Masz małą rabatę , a jeszcze brukujesz ją dolomitem . Lepiej posadzić więcej roślin . Jak już się uparłaś na fontannę w tym miejscu , to połóż matę szkółkarską i na nią jasny żwir ( nie grys marmurowy ) i kilka większych otoczaków . Z tych samych otoczaków fontanna .
Awatar użytkownika
Lara
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 41
Rejestracja: 2008-07-20, 20:38

Post autor: Lara »

Akurat taki kamień posiadam w dużych ilościach i może i źle się komponuje ale nie zamierzam tego zmieniać - mnie pasuje. Muszę jeszcze dużo zrobić w moim ogrodzie i tego będę się trzymała. Może za kilka lat gdy już wszystko zagospodaruję zapragnę zmian to pomyślę nad kupnem innych kamieni, ale póki co to korzystam z tego co dała mi natura za darmo. :-P
ODPOWIEDZ