Nowy trawnik - poziom ziemi/krawężnik i bruk

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
Gaszpar
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2010-06-02, 21:02

Nowy trawnik - poziom ziemi/krawężnik i bruk

Post autor: Gaszpar »

Witam

Niedawno położyłem wokół domku kostkę i zabieram się teraz za trawnik (nawożę ziemię itp). Moje pytanie: ile tej ziemi musi być - czy równo z krawężnikiem czy niżej musi być poziom - nie chciałbym nadaremnie wozić ziemię w tę i z powrotem. Będę wdzięczny za odpowiedź.
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Powinien być równy z trawnikiem ,jeśli będzie ciut niższy też się nic nie stanie ,byleby krawężnik nie był wyżej bo będzie Ci się źle kosił.
pozdrawiam Elżbieta
yurec
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 15
Rejestracja: 2010-02-10, 22:18

Post autor: yurec »

System korzeniowy traw podniesie poziom o ~1-1,5 cm, dlatego warto by ziemia po zwalcowaniu była trochę poniżej krawężnika.
amadyn
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 109
Rejestracja: 2010-01-01, 16:27

Post autor: amadyn »

Yurec , dobrze radzisz .
Gaszpar
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2010-06-02, 21:02

Post autor: Gaszpar »

dziękuje za odpowiedź

mam jeszcze pytanie dotyczące hydrożelu, czy ktoś tego używał i czy warto w to inwestować pod trawnik?
yurec
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 15
Rejestracja: 2010-02-10, 22:18

Post autor: yurec »

Zależy od gleby, jak masz piaszczystą, bardzo przepuszczalną warto.
Ja stosuję czasem od 1-3kg/100m2, tylko musi być dobrze wymieszany z glebą do głębokości ~10cm, najlepiej jak na samej górze ok. 1-2 cm będzie bez Hydrogelu.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Witam. Warto używać hydrożelu. Dobrze magazynuje wodę i dostarcza roślinom jej podczas suszy. Sam używam i polecam.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
tomek179
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2011-04-07, 19:08

Post autor: tomek179 »

Witam!
Co do nowego trawnika tez mam pytanko. A więc: mam na działce "stary" trawnik (ciężko go nazwać trawnikiem) chcę go zniszczyć i założyć nowy. Było tam kilka drzew owocowych które usunąłem ale na dużej części istniejącego trawnika występuje mech. Co zrobić przed posianiem (czy wymienić wierzchnią warstwę gleby?) nowej trawy aby ten problem nie nastąpił za jakiś czas i jaką ewentualnie zastosować mieszankę trawy do posiania. Myślałem nawet aby założyć trawnik z rolki ale boję się ,że za jakiś czas znowu będzie trawnik a w nim mech :-(
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ