ratunek dla trawnika - liczne mrowiska

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
kruszynapl
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 13
Rejestracja: 2010-08-17, 11:11

ratunek dla trawnika - liczne mrowiska

Post autor: kruszynapl »

Witam,


czytam wątki odnośnie trawników i przyznam się szczerze że dalej nie wiem co mam ze swoi zrobić....

niby wygląda ok, ale...
jak ją grabie to razem z darnią
są puste miejsca i próbowałam je dosiać ale co mi nie idzie
jest duzo mchu(użylam specyfika i będę go wygrabiać)
darń ma bardzo słabe korzonki bo jak grabie liscie to czasami cale kępki wychodzą...
nie wiem czy ma to zwiąazek, ale pod ziemią jest strasznie dużo czerwonych mrówek co 2-3 roślinka jak ją wyrywam albo przesadzam to najduje pod ziemią mrowiska liczne...
jest trochę nierówności terenu i nie wiem czy to teraz coś z tym zrobić czy na jesieni(tzn. w pażdzierniku?)

poprosze o podpowiedź co i jak i kiedy...
bo jestem działkowiczką od ok. miesiąca... :-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Mrówki mają bardzo niekorzystny wpływ na darń, wysuszają korzenie przez co osłabiają trawę. Ile lat ma trawnik?
kruszynapl
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 13
Rejestracja: 2010-08-17, 11:11

Post autor: kruszynapl »

witam,

przez poprzednich właścicieli założony był 8 lat temu, a ostatnimi czasy nie był już tak dobrze pielęgnowany ze względu na ich wiek....
kruszynapl
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 13
Rejestracja: 2010-08-17, 11:11

Post autor: kruszynapl »

Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Nie bardzo widać szczegóły na tym zdjęciu. Jeśli chodzi o mrówki proponuję zastosować środek, który jednocześnie zniszczy gniazda mrówek. Jest skuteczny w 100%. Mech trzeba wygrabić, nawet jak wyrywają się kępki trawy. Jeśli teren jest nierówny, to proponuję, po deszczu zwałować, dosiać trawę w pustych miejscach i delikatnie przysypać ją ziemią. Może trzeba by dosypać na całości niewielką ilość, nie wiem jakie są uszkodzenia przez mrówki i mech. Dosiewać najlepiej teraz lub we wrześniu, aby trawa zdążyła ukorzenić się przed zimą. I podlewać :-D
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
kruszynapl
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 13
Rejestracja: 2010-08-17, 11:11

Post autor: kruszynapl »

dziekuje za odpowiedź.

a czy mogę dosiać inną trawę ta jest taką mieszanką raczej łąkową, a ja chcaiłabym rekreacyjną czy do tego trzeba zmienić całość trawnika od początku....

na tą chwilę niestety nie mam innego zdjęcia....
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Trawa rekreacyjna będzie bardzo dobra na dosiewanie.
kruszynapl
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 13
Rejestracja: 2010-08-17, 11:11

Post autor: kruszynapl »

Witam,

Nie chcę zakładac nowego wątku, bo również dotyczy trawnika....
Mianowicie tydzien przed przymrozkami posypałam trawnik wapnem ogrodowym i nie zdążyło się rozpuścić i moje pytanie brzmi jakie i czy wogóle ma to konsekwencje dla trawnika....?
Jakiś miesiąc temu jak nie było już sniegu pojechałam na działkę i wapno jest zamrożone wygląda tak jakbym przed chwilą je rozsypała...

czy w marcu jak ziemia trochę rozmarznie to od razu podsypac go jakimś nawozem?
ODPOWIEDZ