Ściana zieleni w mieszkaniu

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
Messey
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2010-08-30, 10:47

Ściana zieleni w mieszkaniu

Post autor: Messey »

Witam.

Na starcie pragnę powiedzieć, że wiem iż ten poddzał dotyczy ogrodów, ale jakoś nie mogłem znaleść lepszego miejsca dla tego tematu. Gdyby coś było nie tak, proszę o przeniesienie go.

A dalej zwracam się z prośbą o pomoc. Mieszkam w bloku, mieszkanie mam urządzone dość nowocześnie i idąc dalej tą myślą, wpadłem na pomysł, że zamiast wielkiego wazonu i sztucznych kwiatów w nim w przedpokoju mogę zrobić "ścianę zieleni". Już tłumaczę o co mi chodzi:
na stacie wąska, podłużna doniczka z piaskiem w środku. W nią wtykam jakieś ładne (niestety sztuczne z przyczyn technicznych) kwiaty, krzaczki itp. (ogólnie dość wysokie). Piasek posypuję jakimiś ładnymi kamieniami. Dodatkowo do samej góry jakieś ozdobne gałęzie itp. Całość w jakiś ciekawy sposób oświetlam i od przodu zakrywam szybą lub pleksi (raczej ta 2 opcja). Tego typu ścianka ma być akurat na wprost wejścia, więc wydaje mi się, że będzie pasowała. W praktyce ma to wyglądać w ten sposób: ściana -> zieleń (szerokość max kilkanaście cm) -> pleksi. śzerokość ściany to jakieś 50-70 cm, po bokach zostawię z 5 cm, natomiast w pionie zakryję od podłodi do sufitu (od góry jest oświetlenie ledowe w podwieszanym suficie, więc efekt powinien być ciekawy). Boki całej kompozycji chcę zostawić otwarte i złapać pleksi na jakieś 2 mocowania w każdej ze stron (mocowanie w ten sposób: ściana |_| pleksi).

I oto cały pomysł. Mam nadzieję, że opisałem to w jasny sposób. Gdyby nie, to często można tego typu wystawki spotkać w jakiś sklepach meblowch, galeriach itp. tylko oczywiście głównie w formie kwadratu obudowanego szybą ze wszystkich stron - ale mniej więcej o tego typu efekt mi chodzi.
A co do mojego pomysłu - po pierwsze ciekaw jestem co o tym sądzicie. Po drugie mam pytanie - jak coś takiego się nazywa? Szukałem w google, ale nic podobnego nie znalazłem. Chciałbym głównie poszukać jakiś pomysłów na realizację tego, wygląd. Gdyby więc ktoś wiedział jak to nazwać lub znalazł jakieś przykładowe fotki, stronkę - byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
novisia121
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 16
Rejestracja: 2010-08-25, 10:05

Post autor: novisia121 »

yyy..... czyli poprostu chcesz ułożyć kompozycje kwiatową i przysłonić pleksi :mrgreen:
Moja mama wraz z genami przekazała mi miłość do kwiatów
Messey
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2010-08-30, 10:47

Post autor: Messey »

Tak, tylko chodziło mi o to, jak to nazwać - żeby dorwać jakieś przykładowe fotki w necie i się nimi zainspirować :-P Myślałem, że ma to jakąś swoją fachową nazwę...
Awatar użytkownika
Wojtek 2
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 51
Rejestracja: 2010-07-04, 22:50

Post autor: Wojtek 2 »

Twój pomysł nie ma jednoznacznej nazwy, jest to po prostu witryna z kwiatami/roślinami itp.
Chętnie obejrzę zdjęcia Twojej realizacji, pomysł ciekawy.
Pozdrawiam
Wojtek
Messey
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2010-08-30, 10:47

Post autor: Messey »

Jak coś stworzę, to postaram się wrzucić, może w weekend jak czas pozwoli :)
ODPOWIEDZ