Imbir

Założenie i pielęgnacja ogrodu ziołowego, uprawa i zastosowanie ziół
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nagietek
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 34
Rejestracja: 2008-04-06, 16:42

Imbir

Post autor: nagietek »

Wczoraj robiłam porządki w puszkach i okazało się, że mi imbir wykiełkował. Skoro już wykiełkował to przydałoby się go posadzić do doniczki.
Czy ktoś z was kiedyś miał w domu imbir?
W książce z przyprawami wyczytałam, że lubi lekką glebę, o pielęgnacji i podlewania nic nie wspomniano, proszę o jakieś podpowiedzi.
"Wszystkie łąki i pastwiska, wszystkie góry i pagórki są aptekami."

Paracelsus
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Mój imbir jest jeszcze mały, więc z doświadczenia nic Ci nie poradzę, jednak osoba od której otrzymałam imbir-sadzonkę, tak o niej pisała:
"Imbir nie jest wymagający, ładnie i szybko rośnie w słońcu, jak również w półcieniu, preferuje umiarkowane podlewanie, nie wymaga nawożenia. Rozmnaża się przez podział kłączy podziemnych. Jeśli zapewnimy roślinie dużo miejsca osiągnie wysokość do 1,5 metra wysokości, posadzony w mniejszej doniczce będzie miał najwyżej 20-30 cm wysokości.
Sadzonki w doniczkach można uprawiać na kuchennym parapecie lub posadzić wiosną w ogrodzie."


Mój imbir od 15 maja wraz z doniczką trzymam w ogrodzie i ma się dobrze.

Warto też przeczytać: imbir lekarski - właściwości, zastosowanie, uprawa
jadwiga
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 41
Rejestracja: 2008-05-09, 07:36

Post autor: jadwiga »

Ja kiedyś miałam imbir w donicy wyrosła mi taka ładna trawa, ale kłącz to mu się za bardzo nie rozrosły, może potrzebował więcej miejsca i czasu?
Awatar użytkownika
nagietek
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 34
Rejestracja: 2008-04-06, 16:42

Post autor: nagietek »

Posadziłam ten swój imbir... rośnie bardzo szybko, wczoraj nie miał listków dziś już ma...

Faktycznie wymagający nie jest, zwykła ziemia z ogródka i podlać raz na 2 dni nieobficie.
Kłącza się rozrastają, ciągle muszę ziemi dosypywać, bo wychodzą na wierzch.

Zdjęcia mi gdzieś poprzednie wcięło, ale pokażę imbir na stan dzisiejszy czyli ok. 1,5 miesiąca od posadzenia.

Ma niecały metr, doniczka jest już za mała (będę przesadzać). Następne zdjęcie pokażę jak coś ciekawszego się wydarzy niż tylko wzrost ;).

Od kiedy posadziłam imbir do ziemi trafiam na artykuły o nim, ostatnio wzięłam z apteki darmową gazetkę a tam artykuł o imbirze, jakby kto miał ochotę poczytać to zrobiłam zdjęcie można sobie ściągnąć i przeczytać.
"Wszystkie łąki i pastwiska, wszystkie góry i pagórki są aptekami."

Paracelsus
Awatar użytkownika
nagietek
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 34
Rejestracja: 2008-04-06, 16:42

Post autor: nagietek »

Mój imbir zimą zżółkniał i trzeba było go ściąć, czy komuś też tak się stało?
Ciekawe czy odbije wiosną...
"Wszystkie łąki i pastwiska, wszystkie góry i pagórki są aptekami."

Paracelsus
ODPOWIEDZ