Ogradzam???

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
Pyszna
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2008-01-04, 18:17

Ogradzam???

Post autor: Pyszna »

Co w ogrodzie wiadomo- kwiatki, rabatki, iglaczki, oczka wodne, skalniaki etc etc
A ciekawi mnie czym ogrodziliscie swoje ogrody? Jakies ploty czy np siatka? Inne rozwiazania tez mnie ciekawia
piłeś? nie jedź
nie piłeś- wypij :P
Leszek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2008-01-01, 15:29

Post autor: Leszek »

Ogrodzenie - siatka leśna (1,6 m wys, 15 drutów na tę wys., cena 3,50 zł za metr), słupki drewniane ( dąb – nie wymaga impregnacji). Koszt całkowity ogrodzenia (200 m bez bramy) ok. 1000 zł. Ogrodzenie tymczasowe do momentu wyrośnięcia żywopłotu (ligustr albo liguster).
Pyszna
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2008-01-04, 18:17

Post autor: Pyszna »

Na jak długi czas planujesz zostawić to ogrodzenie? I co potem?
Mnie kolega podsunął inny pomysł: panele Bekafor i do tego również jakieś thuje czy inne iglaki
piłeś? nie jedź
nie piłeś- wypij :P
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Mnie również interesuje ogrodzenie :oops: Na razie mam część ogrodzoną siatką leśną i zainteresowały mnie panele Bekafor :roll: Czy mogłabyś coś bliżej o nich powiedzieć :?:
Pyszna
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2008-01-04, 18:17

Post autor: Pyszna »

Witaj, pewnie, ze moge cos nie cos opowiedziec tzn dokladnie tyle ile opowiedzial mi moj kolega

Panele produkuje firma Betafence, sa zielone, zaimpregnowane jakos- kolega mi tlumaczyl ale co tam- nie zapamietalam na stronie ich sa, jak chcesz to podesle Ci link
Ja czekam do wiosny bo wiem, ze w leroy maja byc
piłeś? nie jedź
nie piłeś- wypij :P
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Borykam się z tym samym problemem.Wszystkie najnowsze modele ogrodzeń mogą być niszczone.Postanowiłam,podobnie jak Leszek wstawić drewniany pal i założyć siatkę leśną.Cała zabawa zacznie się na udekorowaniu tej siatki roślinami i drewnianymi konstrukcjami- zabawa na wiele sezonów ! Może właśnie o to chodzi. :lol:
Pozdrawiam - Orania
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Oranio- myślę, żę masz rację. Ja też pozostanę przy siatce leśnej, jest to jednak najtańsze rozwiązanie, a zawsze można to jakoś zamaskować :oops:
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Na razie nie mam zbyt dużo pomysłów jak udekorować siatkę Ale jeden z jej fragmentów obsadzę dziką różą falistą - trudno się przedrzeć, pięknie kwitnie i pachnie, jesienią daje owoce,które można pozostawić na krzaku lub wykorzystać w kuchni.Z płatków można zrobić dżem różany. Siatkę można równiesz przykryć winoroślą, ktora dość szybko pokryje powierzchnie,kiedy jest przeplatana przez oczka siatki.Ważne żeby ogrodzenie było spójne z charakterem działki, było jej przedłużeniem lub mocnym, estetycznym akcentem.To też niełatwe zadanie!
Pozdrawiam - Orania
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Dobry jest też na siatkę rdest Auberta. Rośnie szybko, dorasta do 15m, długo kwitnie (od lipca do października) a jego drobne kwiaty wyglądają jak pokryty śniegiem krzew. Rośnie nawet na niezbyt żyznych glebach.
Awatar użytkownika
sosober
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2008-01-17, 21:42

Post autor: sosober »

ooo fajnie ze piszesz o rdeście :)
czytam ostatnio sporo w internecie o pnaczach, i juz wlasciwie jestem zdecydowana zeby "zazielenic" nim moje ogrodzenie :-D
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Ja myślałam o bluszczu-hedera, ma liście przez cały rok :oops:
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Pyszna
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2008-01-04, 18:17

Post autor: Pyszna »

Piwonio, to teraz ja Ciebie poprosze o jakis namiar na te siatki lesne :)

Hmm co do roslinek pnacych to ja mysle nad jakim gatunkiem winogron- oczywiscie posadze je na poludniowej stronie:) zeby mialy duzo sloneczka
piłeś? nie jedź
nie piłeś- wypij :P
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Tak sobie właśnie pomyślałam, że przecież ogrodzenie nie musi być postawione z jednolitego materiału.Można zaprojektować "wstawkę" np.drewniany,w wiejskim stylu płotek o długości 3 metrów a przy nim posadzić coś odpowiedniego typu łączkę z makami czy rumiankiem.Taka "wstawka" może być również z innych materiałów - nie długi ceglany murek, albo dwie kolumny initujące nieistniejący wjazd, bramę opleciony bluszczem. Wstawić można również solidny żywopłot długości 5metrów, itd.Powodzenia! :lol:
Pozdrawiam - Orania
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Pyszna- ja kupowałam siatkę leśną na targu, 3,50 zł/mb, wys. 1,60m
Oranio- to świetny pomysł z taką mieszanką zwłaszcza że już część kwiatową mam ogrodzoną płotem ze sztachet drewnianych :oops: myślałam żeby to zlikwidować ale właściwie po co :oops: Jeszcze tylko muszę dorobić bramę :lol:
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Wprawdzie to nie jest mój ogródek, ale podobne klimaty... :lol:
6a1840486a532524.jpg

Pozdrawiam!
Pozdrawiam - Orania
ODPOWIEDZ