Ogradzam???

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Post autor: mariusz139 »

Posadź Berberys Thunberga''Atropurpurea''w żywopłot,a krowy masz z głowy(chyba że inni sąsiedzi maja jeszcze kaczki? ;-) )Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Coś wymyślę,ale właśnie Ci sąsiedzi mają kaczki :!: .Założyliśmy druciany płot i sąsiedzi krowy przeprowadzili.
Załączniki
tarzanie ze śmiechu.gif
tarzanie ze śmiechu.gif (1.85 KiB) Przejrzano 2847 razy
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Post autor: mariusz139 »

Słuchaj już się boję pytać dalej bo za chwilę wyjdzie że sąsiedzi maja słonia(wyrazy współczucia jeśli chodzi o sąsiadów),a tak naprawdę jeśli masz dużo miejsca to posadź Rosa multiflora:kot się nie przeciśnie,a w sezonie pieknie zakwitnie.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Mariusz,mój ogródek jest na wsi. Więc jest zupełnie naturalne ,że są wymienione zwierzęta. Przez płot mam także kozę. W ubiegłym roku jej "synek" przespacerował przez pola i zachwycił się moimi kwiatami.
Obrazek
Także muszę pogodzić przyjemne z pożytecznym. Ale od jednego sąsiada jest już posadzony żywopłot,teraz kolej na drugą stronę. I jestem dobrej myśli. :-D
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Co za smakosz, zajada same delicje. :-D
Awatar użytkownika
kasia12
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-21, 09:31

Post autor: kasia12 »

DANKA
masz "super" sąsiadów nie martw się dasz radę
POZDRAWIAM KASIA
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Dziękuję za słowa otuchy, ale sąsiedzi zaczynają rozumieć,że to już jest ogród ozdobny a nie warzywny. :-)
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Post autor: mariusz139 »

Niewiele już Ci mogę pomóc jeżeli chodzi o ogrodzenie,ale muszę Ci jeszcze powiedzieć:podziwiam Cię za opanowanie w stosunku do tego zwierzyńca.Według mnie sąsiedzi powinni zrozumieć że wszystko ma swoje miejsce.My również w ogrodzie mamy owce i konie ale tam gdzie nam pasują.Serdeczne pozdrowienia.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Wcale nie byłam taka spokojna gdy zobaczyłam łby krów przy moich krzewach. Wpadłam do sąsiadów,nagadałam i na drugi dzień naprawiano ogrodzenie, a po jakimś czasie krowy zostały przeprowadzone w inne miejsce. Może także i dlatego, że zasmakowały w gospodarskich roślinach. Natomiast koziołka,po kilku dniach.....zjedzono. ;-)
Chciałabym mieć wierzbowy płot ale muszę myśleć o zwierzętach chodzących za płotem.
Mariusz dziękuję Ci za roślinną podpowiedź.
Awatar użytkownika
Asiek
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 166
Rejestracja: 2008-12-22, 12:40

Post autor: Asiek »

Mariusz139 - jaką wysokość i wiek mają te Brabanty? Zamierzam wiosną posadzić Brabanta na przemian z Aurescens. Sąsiedzi nie mają kaczek ani krów, więc powinny przeżyć :mrgreen: Ciekawa jednak jestem po jakim czasie żywopłot z tych żywotników osiągnie 2 metry.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Asiek, obie tuje mają inny pokrój i inną siłę wzrostu. Brabant, przyrasta do 40 cm rocznie, a Aurescens do 15 cm rocznie. Wysokość dwóch metrów żywopłot taki osiągnie po około 5- 6 latach (w zależności od tego jak duże sadzonki posadzisz). Dzięki różnej sile wzrostu, osiągniesz ciekawy efekt wizualny, szybciej rosnące Brabanty utworzą zwartą zieloną ścianę, wolniej rosnąca Aurescens będzie w tej zieleni tworzyć piękne żółte plamy różnej wysokości. Widziałam kiedyś taki żywopłot, pięknie wyglądał.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

W drodze do Borów Tucholskich, w okolicy Czerska np. widziałam żywopłoty z 3 odmian - na przemian - zielona, niebieskawa i zlocista. To, że rosną w nieco innym tempie, a i pokrojem się różnią dodawało im uroku. Widziałam tam żywopłoty takie wysokości 2-3 m.

Są one jednak dość szerokie - kilkadziesiąt centymetrów (mam na mysli te dorosłe okazy) - co akurat w przypadku mojego ogródka przydomowego raczej nie byłoby wskazane, a na działce troszkę szkoda by mi było miejsca. Ale na większych terenach, albo jak koniecznie chcemy się odizolować, to wtedy polecam.
Awatar użytkownika
Asiek
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 166
Rejestracja: 2008-12-22, 12:40

Post autor: Asiek »

Pięknie dziękuję za odpowiedzi :!: :-D Faktycznie, można wprowadzić trzeci kolor, nie pomyślałam o tym. Z żywotników chcę zrobić tylko część żywopłotu, reszta będzie już z innych roślin. Wszystko póki co w fazie projektu ;-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Przypominam sobie jeszcze żywopłot zrobiony z iglaków o pokroju "igły" na przemian ze zlocistymi kulami - żywotnikami, które rosną na kształt jajka. Też bardzo ładnie wygląda, tyle, że już nie tworzy takiej zwartej zasłony.
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Post autor: mariusz139 »

Brabant to najszybciej rosnacy żywotnik w 10lat osiąga jeszcze raz tyle co Aurescens.Brabant bedzie potrzebował przecinki aby zachować równowagę z aurescens-kóra jest też znacznie węższa w swoim pokroju.Kolorowanie w żywopłocie popieram,ale nie te dwa gatunki.Brabant na zdięciu ma 3m.wys.i 6lat rośnie na glinie.Pozdrowienia Mariusz.
ODPOWIEDZ