wyrównanie trawnika

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
arkadiusz0
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2011-01-23, 12:36

wyrównanie trawnika

Post autor: arkadiusz0 »

Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum, w tamtym roku kupiłem działkę okazało się że po założeniu siatki powierzchnia działki jest bardzo nierówna, siatka w niektórych miejscach jest około 30 cm nad trawnikiem, w związku z tym moje pytanie czy wystarczy jak na stary trawnik nawiozę ziemi w celu wyrównania i posieję nowa trawę, czy na tym fragmencie muszę przekopać stary trawnik wygrabić nawieź ziemi i dopiero zasiać trawę.
yenko
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 60
Rejestracja: 2009-09-13, 00:40

Post autor: yenko »

Siemka,

Wszystko zależy jak wygląda całość trawnika. Czy jest on ładny czy nie za bardzo, czy jest dużo takich miejsc gdzie są spore dołki. Jeżeli całość wygląda mizernie to ja bym proponował przeorać całość glebogryzarką nawet kilku krotnie w celu pocięcia na jak najmniejsze części starą trawę, następnie bym poczekał trochę aż korzenie trochę obeschną żeby nie odbijała lub nawet zebrał starą darń ale wydaje mi się że szkoda bo w końcu to dobry nawóz będzie. Potem nawieźć ziemi i wyrównać dokładnie i ubić walcem mocno tak aby ślady się nie robiły podczas chodzenia i następnie posiał bym jakąś dobrą mieszankę.

Jeżeli natomiast trawnik wygląda ok tylko te dołki są w niektórych miejscach, to po prostu wyciął bym w tych miejscach starą trawę potem wyrównał ziemią do normalnego poziomu i jak by się udało to z powrotem bym położył tą powycinaną darń, lub posiał bym świeżą trawkę. Musisz się zastanowić co będzie lepszym wyjściem.

Pozdro!!
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Myślę, że istotnym pytaniem jest, ile pracy chcesz w to włożyć.
Ja po zakupie działki miałam fatalny trawnik i pełno nierówności. Prowizorycznie przysypaliśmy dołki ziemią, dosialiśmy trawę i mieliśmy się tym dokładniej zająć, kiedyś tam... ;)
Po kilku koszeniach darń się rozrosła równomiernie a ślady po dołkach zniknęły :lol: .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Ja zrobiłem podobnie, mianowicie skosiłem trawę bardzo nisko. Tam gdzie miałem nierówności nasypałem ziemi, sypnąłem nasionami i wszystko wyrównałem do określonego poziomu. Trawa szybko urosła i wszystko się zrównało. :-D
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ