Ogród dla zapracowanych

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Ja również użyłam zwykłej cegły. Klinkierowej nie posiadam a zwykłej mam pod dostatkiem. Znalazłam też kilka cegieł szamotowych i z nich, pół na pół ze zwykłymi, zrobiłam szpaler przed domem. Oczywiście wzięłam też pod uwagę fakt, że z czasem skruszeją ale do tego czasu wymyślę pewnie już coś nowego ;)
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Masz rację, w ten sposób możemy częściej coś ;-) zmieniać. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/964 ... a8b96.html
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Anju, bardzo ładnie to wyszło u Ciebie :mrgreen: . Muszę jednak przyznać, że ja wolę coś bardziej trwałego. Mam zwyczaj ciągle coś zmieniać w ogrodzie, ale nie lubię zbyt często naprawiać i wymieniać :-( .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Witam Koleżankę, dzięki za odwiedziny. Jak się doczytałem to też brakuje Ci czasu, a śmiejesz się ze mnie, że po nocy koszę :mrgreen: . Mając działkę 4000m to ciężko jest wyhamować z pracami przed zachodem słońca, szczególnie, że nie tylko działka ale i firma na głowie. Tak ogólnie to ja się tam roboty nie boję, mogę i całą noc kosić.
Załączniki
Widzisz jak jest fajnie pracować w nocy
Widzisz jak jest fajnie pracować w nocy
kasia1200
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2011-06-24, 09:21

Post autor: kasia1200 »

Bardzo ładna foteczka nocą, ale że Ci się chce nocą?
Mi by się nie chciało :hyhy:
Hejka wszystkim
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Kasiu myślisz że mi się chce, jak już zacznę to jadę do końca. Widzisz ile mam koszenia średnio zajmuje mi to 10 godzin. Zarzynam już 4 kosiarkę i mam jaszcze kosę, bez niej nie dał bym rady. A ile jeszcze za ogrodzeniem koszenia. Nie ma dla mnie gorszego widoku jak nie skoszony do końca trawnik
Na zdjęciach jest to co lubię, dla takiego widoku nie raz trzeba i po ciemku pojeździć ;)
Załączniki
DSC01602.JPG
DSC01601.JPG
DSC01575.JPG
Szkoda że tak pięknie jest tylko cztery dni
Szkoda że tak pięknie jest tylko cztery dni
Kocham takie widoki
Kocham takie widoki
kasia1200
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2011-06-24, 09:21

Post autor: kasia1200 »

Masz naprawdę wspaniały ogród i ten pięknie wykoszony trawnik :-D
Hejka wszystkim
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Staram się gdyż lubię zielony dywanik. :)
Załączniki
DSC04163.JPG
DSC04149.JPG
DSC04140.JPG
DSC04147.JPG
Kasica
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2010-03-14, 19:15

Post autor: Kasica »

Klamber, rzeczywiście przy takim areale to wcale się nie dziwię, że musisz kosić po nocach, ale za to widok piękny ;-)
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Dywan faktycznie piękny, ale trzeba chyba być szalonym, żeby co cztery dni, serwować sobie 10-godzinny sprint za kosiarką :hyhy: .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Głównie noce łapią mnie od sierpnia w dół. Muszę Ci powiedzieć że to okropna robota. Nieraz to zazdroszczę tym co mają 10 m trawnika ale nie miał bym takich widoków, coś za coś.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Klamber, poważnie mówiąc to nie wyobrażam sobie, żeby zwykłą kosiarką objeżdżać taki teren (no, może jeszcze takim traktorkiem to mogłabym sobie wyobrazić). Moja działka ma niewiele ponad połowę Twojej i w pewnym momencie odkryłam, że każdą wolną chwilę spędzam na walce z żywiołem. Na podziwianie i satysfakcję z wykonanej pracy brakowało już czasu. Wciąż marzyłam o tym, żeby rozwiesić hamak... W końcu miałam 3 hamaki i zero czasu na używanie ich. :-(
Kocham pracę w ogrodzie, ale myślę, że z tym jest tak samo jak z pieniędzmi: dobrze jest je zarabiać, ale ważne by mieć czas na to, by z przyjemnością je wydać ;-) .
Dlatego zaczęłam szukać rozwiązań, i m. in. założyłam ten temat :) .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

edyta_mi pisze:Klamber, poważnie mówiąc to nie wyobrażam sobie, żeby zwykłą kosiarką objeżdżać taki teren (no, może jeszcze takim traktorkiem to mogłabym sobie wyobrazić). Moja działka ma niewiele ponad połowę Twojej i w pewnym momencie odkryłam, że każdą wolną chwilę spędzam na walce z żywiołem. Na podziwianie i satysfakcję z wykonanej pracy brakowało już czasu. Wciąż marzyłam o tym, żeby rozwiesić hamak... W końcu miałam 3 hamaki i zero czasu na używanie ich. :-(
Kocham pracę w ogrodzie, ale myślę, że z tym jest tak samo jak z pieniędzmi: dobrze jest je zarabiać, ale ważne by mieć czas na to, by z przyjemnością je wydać ;-) .
Dlatego zaczęłam szukać rozwiązań, i m. in. założyłam ten temat :) .
Też wydaje mi się, że łatwiej i prościej jest, taki areał kosić kosiarką "siodełkową" :lol: Zięć ma taką i kosi niemalże błyskawicznie. A potem jest czas na inne prace ogrodowe.
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

A ha traktorka się Wam zachciało a co z moimi drzewami. Traktorek to jest dobry na boisko albo na pole golfowe. Teraz mam husqvarne specjalnie piszę nazwę z małej litery bo jest to najgorsza kosiarka jaką miałem. chyba ją sprzedam albo przełożę silnik do starej bo inaczej to mnie wykończy. A jest dokładnie tak jak napisała Danuś, skąd ja znam tą melodie. Jak bym nie kochał ogrodu to na pewno bym nie pracował przy tym.
Załączniki
DSC01850.JPG
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Nie przesadzaj z tym polem golfowym. U zięcia w ogrodzie też rosną drzewka. I właśnie przy drzewkach możesz wykaszać kosą. ;-) Ale koszenie zwykłą kosiarką może zastąpić jogging :lol: Niestety, wszyscy kochamy ogrody :hyhy: i zamiast w nich odpoczywać ciągle znajdujemy powód do pracy :rotfl:
ODPOWIEDZ