Jak przygotować ziemię

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
yenko
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 60
Rejestracja: 2009-09-13, 00:40

Post autor: yenko »

Dostałem dzisiaj próbkę kompostu popieczarkowego i nie miałem czym sprawdzić pH więc użyłem tego do gleby z płynem heliga. Dziwne wyniki wyszły bo zamiast być zasadowy jest kwaśny kolo 5, 5-5 pH. Czym to może być spowodowane??
yenko
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 60
Rejestracja: 2009-09-13, 00:40

Post autor: yenko »

Witam,

Mam kolejne pytanie odnośnie stosowania obornika i kompostu po pieczarkowego. A mianowicie sąsiad poprosił mnie żebym mu pomógł przy założeniu trawnika i sobie myślę czy warto pod przyszłym trawnikiem rozsypać i przekopać albo obornik albo kompost po pieczarkowy i potem przykryć go warstwą ok. 10 cm urodzajnej ziemiemi czy raczej się tak nie robi pod trawnikami?? Powiem tylko, że jak teraz to rozsypie to za miesiąc około będzie siana trawa.

Pozdrawiam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Nie bardzo rozumiem w jaki sposób zbadałeś ph podłoża. Miałeś glebę z płynem helliga i wymieszałeś ją z podłożem popieczarkowym? Jesli tak to badanie nie jest miarodajne i nie wskazuje faktycznego ph podłoża.

Możesz zastosować podłoże popieczarkowe pod przyszły trawnik, na obornik jest już trochę za późno, ten trzeba było przekopać na jesieni.
yenko
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 60
Rejestracja: 2009-09-13, 00:40

Post autor: yenko »

Tak, zrobiłem na szybko żeby mniej więcej sprawdzić czy rzeczywiście pH jest bardziej zasadowe, a że nie jest to miarodajne to się domyślam.

Dzięki za odpowiedź, w takim razie oprócz ziemi wysypie jeszcze trochę kompostu po pieczarkowego pod trawnik.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ