Jaki to może być szkodnik? (łyse place)

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
yenko
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 60
Rejestracja: 2009-09-13, 00:40

Jaki to może być szkodnik? (łyse place)

Post autor: yenko »

Witam, poczytałem trochę o moim problemie ale nie potrafię tego zakwalifikować do żadnych szkodników o których czytałem. Może ktoś z was przerabiał coś takiego i wie co może niszczyć ten trawnik. Pokaże kilka zdjęć.

Najpierw zaczęły się robić okrągłe placki o średnicy 10 cm i na środku kopczyki jak by od mrówek ale czy one mogły by zrobić aż takie szkody??
Załączniki
P1040926.JPG
P1040925.JPG
P1040928.JPG
P1040927.JPG
Zdjęcie wycinka trawnika.
Zdjęcie wycinka trawnika.
Awatar użytkownika
Target
Ekspert
Posty: 87
Rejestracja: 2011-02-08, 18:25

Post autor: Target »

Mogły, ale najlepiej to rozkopać, żeby zobaczyć. Po samych zdjęciach niewiele można powiedzieć. Równie dobrze to mogą być zwykłe dżdżownice, szczególnie jeżeli ziemia jest tam żyzna
yenko
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 60
Rejestracja: 2009-09-13, 00:40

Post autor: yenko »

Rozkopałem to delikatnie tzn. szpadlem uciąłem pod kątem ziemie w miejscach kopczyków i podważyłem. Pod spodem żadnych korytarzy, żadnej mrówki tylko dżdżownicę jedną znalazłem no może dwie. Coś jeszcze może to być czy raczej iść w kierunku tych dżdżownic?
Awatar użytkownika
Target
Ekspert
Posty: 87
Rejestracja: 2011-02-08, 18:25

Post autor: Target »

Jeżeli na zewnątrz kopczyka ziemia wygląda jakby była obsiana małymi grudkami (zwałkowana w formie kulek) to szedłbym jednak w stronę dżdżownic
yenko
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 60
Rejestracja: 2009-09-13, 00:40

Post autor: yenko »

Tak były tam takie posklejane kuleczki jedna na drugiej. W takim razie będę coś musiał z tym zrobić i zobaczymy czy to było to.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Target
Ekspert
Posty: 87
Rejestracja: 2011-02-08, 18:25

Post autor: Target »

Tylko czym. Dżdżownice należy chronić a nie niszczyć. Formalnie z uwagi na przepisy prawne nie mogę dać zaleceń na forum. Proponuje PW (prywatną wiadomość)
yenko
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 60
Rejestracja: 2009-09-13, 00:40

Post autor: yenko »

Może być prywatna wiadomość na maila?? Jak tak to bialutki@autograf.pl
ODPOWIEDZ