Program do zaprojektowania ogrodu

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
Wisnia
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2011-04-10, 23:08

Program do zaprojektowania ogrodu

Post autor: Wisnia »

Witam,

Chciałam pobawić się w zaprojektowanie swojego ogrodu. Przekopałam internet w poszukiwaniu ciekawego programu. I można powiedzieć, że odniosłam sukces połowiczny ;) Spodobał mi się styl projektów, tylko niestety nie wiem, w jakim programie zostały one wykonane.

Poniżej wklejam grafikę z przykładowym projektem. Czy ktoś zna nazwę tego programu?

[link usunięto - nieaktualny]

Z góry dziękuję za pomoc :)
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Witam. Tak na pierwszy rzut oka wygląda jakby był ten projekt zrobiony w programie graficznym, ale nie koniecznie przeznaczonym tylko do projektowania ogrodów. Jest wiele programów do tworzenia grafiki, gdzie można wgrać swoją bazę danych (rysunki wektorowe) wybranych modułów roślin lub drzew i z nich komponować wybrane sekcje projektowe.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Wisnia
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2011-04-10, 23:08

Post autor: Wisnia »

Ech...to nie mogło być aż tak proste.

Dziękuję za odpowiedź :)

A czy ktoś ze stałych bywalców mógłby polecić jakiś program, który ma dość bogatą bazę roślin? Tak, żeby właśnie można było sobie na naniesiony plan działki powklejać takie symbole i mieć jakiś ogólny pogląd jak ogród będzie wyglądał z nasadzeniami?
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Osobiście mogę polecić Garden Composer 3D Plus, na takim programie pracuję. Można w nim też wkleić zdjęcie z ogrodu i na nim projektować. Niestety program nie jest darmowy.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Dobry jest też program Wymarzony Ogród oraz profesjonalny Realtime Landscaping Pro 5 5.04, średniej jakości są Virtual Garden, Garden Planner 2.4. Ja natomiast często korzystam z programu gardenpuzzle. ;)

Warto poczytać w poradniku forum:
1. Darmowe programy do projektowania ogrodów po polsku
2. Virtual Garden - darmowy program do projektowania ogrodów od BBC
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Wisnia
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2011-04-10, 23:08

Post autor: Wisnia »

Bardzo dziękuję za pomoc ;)
ODPOWIEDZ