Donice wykonane własnoręcznie

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Ja nie próbowałam, ale myślę, że balon musiał by być gruby bo może pęknąć i pewnie trzeba by było owinąć kilka razy cienkim materiałem. Nie mam teraz zaprawy bo bym spróbowała, nie wiem czy materiał nie będzie odstawał :-/
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6717
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Ciekawe są takie donice, w tym tygodniu też zrobię ze dwie sztuki. Zobaczymy jak wyjdzie :-D Pozdrawiam.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Powodzenia,pokaż fotki jak będą gotowe.
Awatar użytkownika
katy222
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 100
Rejestracja: 2010-05-27, 10:02

Post autor: katy222 »

ja czekam, aż sąsiedzi będą zalewać strop na budowie, wtedy uśmiechnę się do nich po wiaderko betonu. Nie wiem czy będzie odpowiedni, ale na pewno spróbuję.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Marta, powiedz jeszcze: jak robisz taką doniczkę obłożoną materiałem/szmatką/pieluchą (jak zwał, tak zwał) to robisz na spodzie dziurę na odpływ wody? Jeśli tak, to tuż przed obłożeniem doniczki zaprawą, czy już po? Czy może w ogóle zanim nałożysz szmatkę na donicę?
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Lepiej przed bo jak już będzie gotowa to tylko w materiale tak jest prosciej.Ja robiłam dziurę rozgrzanym śrubokrętem ,wtedy jest ładna i okrągła inaczej może pęknąć a i koniecznie odwróć donicę do góry dnem inaczej szmaty się zsuną ja tak miałam.Powodzenia koniecznie pochwal się jak już zrobisz.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Na pewno się pochwalę... :) Tylko muszę się za to zabrać, na razie nie mam jak, bo muszę zrobić na ogrodzie ważniejsze rzeczy, które nie mogą czekać. :cry:
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Dziewczyny, zainspirowałyście mnie i chyba spróbuję sama zrobić podobne donice :) Mam tylko pytanie: jeśli plastikową doniczkę owinę folią a następnie materiałem nasączonym zaprawą, resztę materiału zawinę do środka doniczki, to jak później tą doniczkę wyciągnę? Czy w takim wypadku doniczka będzie jednorazowa?
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Aniu przy opcji za szmatami doniczki nie owijamy folią i doniczka jest jednorazowa.Natomiast możesz zrobić jak ja ,żeby doniczki posłużyły ci jako formy musisz mieć dwie ,większą wykładasz folią od środka, a mniejszą od zewnątrz. Przestrzeń między nimi wypełniasz betonem. Jak już podeschnie wyciągasz środkową doniczkę ,a po wyschnięciu i tę zewnętrzną.
Załączniki
Zdjęcie1184.jpg
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Teraz już wszystko jasne. Dziękuję Marto :) Będę próbować i zobaczymy co mi z tego wyjdzie ;) Marto Twoje doniczki wyglądają świetnie. Ile Ty ich już masz?
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

6 w kształcie misy i 5 prostych zrobionych od wiaderek ;-)
Na karpach mam doniczki plastikowe, ale ciągle zdmuchuje je wiatr trzeba będzie je wymienić na betonowe tych nie zdmuchnie ;)
Awatar użytkownika
katy222
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 100
Rejestracja: 2010-05-27, 10:02

Post autor: katy222 »

witam,
NIE POLECAM robienia donic z gipsu budowlanego. Ja zrobiłam i mi nie wyszła, a na dodatek po 24 godz nadal jest mokra.
Obrazek
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Prezentuję moje wypociny. Obrzeże z doniczek. Obłożyłam starymi szmatami zamoczonymi w zaprawie, ponieważ nie bardzo mi się podobało w wersji pierwotnej.
Na zdjęciach przed i po modernizacji.
Dzisiaj kuruję poranione od tej zaprawy palce ;-)
Załączniki
rabata z doniczek.jpg
DSC01395.JPG
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Palce się wygoją,a rabata zostanie. ;) Ja na wesele miałam zrobić sobie tipsy,ale kto by pielił zagonki ;-)
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Marta, powiem szczerze, że tipsy, jeśli nie są za długie świetnie sprawdzają się przy pieleniu zagonków. Nie brudzą się aż tak bardzo i co ważniejsze, nie niszczą tak, jak naturalne paznokcie. A tak apropo's zniszczonych paznokci, zawsze przed pieleniem, czy robieniem czegokolwiek brudnego na działce bardzo mocno kremuję ręce dość tłustym kremem. Robię to zresztą za każdym razem, jak ściągam rękawiczki i myję ręce. Brud się tak nie "wgryza" w skórę i łatwiej jest domyć dłonie. Sprawdzone:)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
ODPOWIEDZ