magnolia na wietrze

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
kkkasia
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2011-05-18, 11:17

magnolia na wietrze

Post autor: kkkasia »

Witam,
Potrzebuję porady w sprawie mojej magnolii. Mam betty- wysokość około 1,5m. Wsadzona na stanowisko słoneczne tydzień temu. Niestety mój ogródek jest w powijakach i dokoła niej jest pusto. A co się z tym wiąże hula sobie wiatr. Zależy mi na tym właśnie miejscu, bo ładnie się prezentuje od strony ulicy oraz tarasu. Nie mam pomysłu jak ją osłonić przed wiatrem. Może zaproponujecie jakieś rośliny, albo całą kompozycję otoczenia dla niej ? Ogród ma być w stylu śródziemnomorskim. Myślę o obsadzeniu ja jakimiś iglakami- tylko jakimi żeby jej nie zdominowały? Może otoczyć kratką z bluszczem- ale czy nie będzie cienia za dużo? Będę bardzo wdzięczna za każdą radę.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Jeśli iglaki to najlepiej tuje, które można przycinać kontrolując ich wzrost. Nie wiem, czy kratka spełni swoje zadanie, bo bluszcze w większości preferują cień i nie lubią ziem kwaśnych (trzeba by było oddzielić od magnolii).
A tak w ogóle, to przydałoby się zdjęcie całości. Wtedy większa szansa na to, że komuś nasunie się jakiś pomysł. ;)
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6717
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Witam. Poglądowe zdjęcie pomogłoby. Pytanie czy chcesz się mocno trzymać stylu śródziemnomorskiego? Bo jeżeli tak to iglaki nie koniecznie będą dobrze wyglądały w takim założeniu, no chyba, że cyprysy. W takim stylu dobrze komponują się wszelakiego rodzaju trejaże, stabilne kratownice. Co do trejaży to dobrze chronią przed wiatrem i można na nich wedle upodobania wieszać ciekawe kosze z ziołami, kwiatami ( z tego co piszesz masz słoneczne stanowisko :-D )
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ