jak usunąć białą koniczynę

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
franki4835
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2011-05-17, 09:20

jak usunąć białą koniczynę

Post autor: franki4835 »

tak jak w temacie
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Wykonać oprysk. ;)
franki4835
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2011-05-17, 09:20

haha

Post autor: franki4835 »

dobre dobre ale ciekawe jaki ??
dawid
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-10, 10:36

Post autor: dawid »

Ja przy koszeniu celowo zostawiam nieskoszone wysepki z białą koniczyną aby bardziej rozsiewała się po ogrodzie. Widocznie mamy różne podejście do ekologii. :-D
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Dawidzie to tak jak i ja, nie usuwam koniczyny z trawnika, a moja znajoma celowo obsiała koniczyną ogród zamiast trawą i muszę przyznać, że efekt jest piorunujący, koniczyna jest bardziej wytrzymała na niesprzyjające warunki niż trawa. Ja zostawiam koniczynę dla pszczół. ;)
Ponieważ nie opryskuję trawnika, to i nie wiem jaki oprysk zastosować, myślę jednak, że w sklepie ogrodniczym bez problemu doradzą odpowiedni herbicyd. Zastanawiam się tylko czy warto, moim zdaniem podejmujesz walkę z wiatrakami, uważam że angielskiego trawnika się nie dochowasz, a jedynie doprowadzisz do skażenia swojego środowiska.
Ale tak jak napisał Dawid, wszystko zależy od tego kto jakie ma podejście do ekologii. ;) :-D
dawid
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-10, 10:36

Post autor: dawid »

Gosiu w 98 procentach chodzi mi o pszczółki i inne fruwające stworzonka.
Jeden % na użyźnienie gleby i 1 % zostawiam na podziwianie. :-D
franki4835
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2011-05-17, 09:20

koniczyna

Post autor: franki4835 »

Ale to nie są jakieś malutkie wysepki tylko wszystko jest rozsiane po całym ogrodzie nawet trawy nie widać ludzie.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Widzę, że jesteś bardzo zdeterminowany by uzyskać gładki pozbawiony chwastów angielski trawnik. Tylko jeśli jest tak zarośnięty koniczyną to wyobraź sobie jak będzie wyglądał kiedy go opryskasz. Zostaną wypalone puste place bez trawy. Nie wiem czy w takim razie jest teraz sens wykonywać oprysk i szpecić ogród. Myślę, że teraz do jesieni powinieneś skupić się na strzyżeniu trawnika, co też ograniczy rozsiewanie się koniczyny, a jesienią zabrać się za ponowne założenie trawnika od początku, usuwając wcześniej wieloletnie chwasty. Tylko, jeśli w okolicy Twoi sąsiedzi nie mają takich zapędów trawnikowych jak Ty i nie przeszkadza im koniczyna mniszek czy tym podobne na trawniku, to najdalej za rok znów będziesz miał koniczynę na swoim trawniku. Jak mówię walka z wiatrakami. ;)
Dobrze by było gdybyś zrobił zdjęcia tego trawnika i pokazał tu na forum, bo może jest tak, że po prostu dramatyzujesz i nie jest tak źle jak piszesz i da się jakoś zaradzić na Twój problem. Oprysk chemiczny w każdym razie odradzam, chyba, że nie masz zwierząt, dzieci a na własnym zdrowiu nieszczególnie Ci zależy. ;) :-D
Wojtek
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 92
Rejestracja: 2011-05-24, 14:30

Post autor: Wojtek »

Jeśli chcesz sie pozbyć koniczyny to należałby poprostu usunąć całkowicie, najlepiej mechanicznie. Fragmenty porośnięte koniczyną usuwamy w całości i w miejscach tych siejemy nasiona trawy od nowa. Oczywiście pamiętaj zawsze o dokładnym zgrabieniu skoszonej trawy ponieważ pozostawiona trawa sprzyja rozprzestrzenianu tej roślinki. Niestety takie usuwanie mechanicznie jest bardzo czasochłonne więc w grę wchodzą herbicydy selektywne, czyli takie, które niszcząc chwasty nie zniszczą samego trawnika. Środki te są skuteczne w przypadku chwastów dwuliściennych, takich jak koniczyna, podbiał, babka czy mlecz. W szczególności polecam następujące środki chemiczne: Golf 540SL , Starane trawniki 260 EW, czy Mniszek 540 SL, Bofix 260EC.
Powodzenia w działaniu :)
ODPOWIEDZ