Odnowa ''Trawnika'' Pomoc (Wielka Brytania)

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maciej111
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2011-06-12, 19:41

Odnowa ''Trawnika'' Pomoc (Wielka Brytania)

Post autor: Maciej111 »

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, a także laikiem ogrodnikiem. Potrzebuję porady odnośnie odnowy dwóch trawników, które przez lata były tylko i wyłącznie koszone i wyglądają nieciekawie. Mianowicie co zastosować, żeby pozbyć się mchu oraz jaką mieszankę trawy i od czego zacząć. Na ''trawnikach'' są jeszcze widoczne ślady trawy, pomiędzy nimi rośnie w większości mech, przynajmniej tak mi się wydaje, który jest widoczny na dołączonych zdjęciach i kilka innych chwastów którym także zrobiłem zdjęcia, pierwszy trawnik przed domem jest przez większość dnia nasłoneczniony, drugi za domem ma troszkę mniejszy dostęp do promieni słońca ze względu na drzewa i krzewy. Posiadam kupiony wertykulator/ areator ? Bosch ALR 900 do usunięcia mchu i innych, dodam jeszcze, że ziemia jest bardzo zbita (dlatego kopanie rabat trochę mi zajęło ;) Proszę o każdą opinię i ewentualną pomoc od czego zacząć . :-)
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Maciej

PS. przepraszam za ilość zdjęć, ale mam nadzieję, że mogą być pomocne.
Załączniki
trawnik5
trawnik5
trawnik4
trawnik4
trawnik3
trawnik3
trawnik2
trawnik2
trawnik1
trawnik1
Awatar użytkownika
Maciej111
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2011-06-12, 19:41

Post autor: Maciej111 »

Kolejne zdjęcia.
Załączniki
trawnik9
trawnik9
trawnik8
trawnik8
trawnik7
trawnik7
Awatar użytkownika
Maciej111
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2011-06-12, 19:41

Post autor: Maciej111 »

Może chociaż jakaś sugestia ????? :roll:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Macieju, mieszkasz w UK, a tam są inne warunki, więc nasze sugestie mogą być błędne. Ale może ktoś coś doradzi.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Gdy jest mech to ziemia jest zbyt kwaśna. Użyj nawozu do trawnika zwalczającego mech. Musisz też rozluźnić glebę gdy jest zbyt zbita - możesz wykonać aerację i wysypać piasek.
Awatar użytkownika
Maciej111
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2011-06-12, 19:41

Post autor: Maciej111 »

A tak wyglada moj nowy trawnik po ok 3 tygodniach , trawa rosnie jak na drozdzach dzieki ''jesiennej'' aurze sloneczno-deszczowej :). Po wypruciu 2 smietnikow z mchem, przeoranu i rozluznieniu twardej gleby i wytruciu wszystkiego na powierzchni , 4 - 20l worki odchwaszczonej ziemi ubitej i posypannej nasionami trawy dalo efekty, w nie ktorych pustych miejscach dosypalem trawy i lekko wyrownalem trawnik ziemia z nasionami co jest widoczne na zdjeciach :-D
Załączniki
18072011246.jpg
18072011247.jpg
18072011248.jpg
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Gratuluję :lol: nic tak nie cieszy jak pozytywny efekt swojej pracy :lol:
ODPOWIEDZ