trawnik robi się różowo-bordowy (chwastnica)

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
Renia27
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2011-06-28, 22:48

trawnik robi się różowo-bordowy (chwastnica)

Post autor: Renia27 »

Prosze o pomoc... na początku maja zasiałam trawę zwaną SAHARA. Już dwa razy był skoszona. Jakieś 3 dni temu trawa zaczęła się robić koloru rózowo-bordowego.Zaczyna zmieniać kolor od dołu i robi się cała w tym kolorze. Trawnik wygląda okropnie. Co to może być? Czy to przez brak zasilenia po pierwszym koszeniu?
Wczoraj kupiłam nawóz i posypałam trawnik... martwie się że to nie pomoże i cała praca na marne...
Jeśli ktoś wie co to może być proszę o radę
pozdrawiam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Reniu dobrze by było żebyś wstawiła zdjęcia tego trawnika i zbliżenie źdźbła trawy, tak po samym opisie to trudno wyrokować.
Renia27
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2011-06-28, 22:48

Post autor: Renia27 »

oto zdjęcia :-(
Załączniki
DSC03983.JPG
DSC03984.JPG
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Na moje oko to młody perz.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Danielo to nie perz, perz jest rośliną kłączową tworzącą długie rozłogi.

Poszperałam troszkę w necie i znalazłam, że czerwieniejąca trawa może być oznaką nadmiaru potasu a braku azotu, lub też może to być choroba trawy różowa plamistość znalazłam taką stronę http://przydomoweogrody.pl/rozowa-plamistosc-traw/
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Miałam podobny chwast nie w trawniku, dlatego skojarzyłam z perzem. Poszukałam dokładniej, to chyba chwastnica jednostronna, znany chwast trawnikowy.
Renia27
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2011-06-28, 22:48

Post autor: Renia27 »

dziękuję za odpowiedzi, już wiem że to nie jest choroba trawy tylko jakiś chwast, widziałam podobne poza domem na chodniku na mieście, rozraszta się i jest ogromne... nie wiem jeszcze jak ale jskoś pokonam wroga:-)
ODPOWIEDZ