Trawnik z rolki - prosze o diagnozę.

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
midzi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2011-07-16, 14:35

Trawnik z rolki - prosze o diagnozę.

Post autor: midzi »

Witam,

Trawnik z rolki na folii (rozłożony 16 czerwca). Ziemia oczyszczona po budowie i odchwaszczona rok wcześniej (roundap i glebogryzarka), następnie nawieziony czarnoziem około 3-4cm. Przez pierwsze 3 koszenia było wszystko OK, ale teraz zaczyna się przerzedzać w niektórych miejscach i są widoczne plamy jak na załączonych zdjęciach. Trawnik był nawieziony AZOFOSKĄ, i podlewany (zraszacze ogrodowe).

Nie wiem, czy to wina grzyba czy to coś innego.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z góry dziękuje za pomoc.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Jak to na folii, to jak on miał się zakorzenić w ziemi?
midzi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2011-07-16, 14:35

Post autor: midzi »

Gosia2501 pisze:Jak to na folii, to jak on miał się zakorzenić w ziemi?
Jest to trawnik z rolki nie odcinany od podłoża tylko hodowany na folii (zachowane całe korzenie), a rozłożony na gruncie.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

A trawnik był dobrze dociśnięty do gleby, na której go położono?
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
midzi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2011-07-16, 14:35

Post autor: midzi »

Po rozłożeniu był zwałowany ciężkim wałem i następnie mocno podlany.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Jak kosisz trawnik? Chodzi mi o to, czy ścięte źdzbła nie zostają na trawniku. I czy nie ma problemu ze szkodnikami glebowymi taki jak np. pędraki w trawniku lub nicienie? Grzyby na trawniku raczej mają kolor biały. Może pomogło by zgrabienie tych suchych, brązowawych miejsc, i może ewentualnie dosianie w tych miejscach trawy?
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

A mnie zastanawia rozłożenie tych plam. Mam pytanie co do nawożenia, jak rozsypywałeś nawóz? Plamy przypominają poparzenie poprzez przenawożenie azotem.
midzi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2011-07-16, 14:35

Post autor: midzi »

piotrek_ns pisze:A mnie zastanawia rozłożenie tych plam. Mam pytanie co do nawożenia, jak rozsypywałeś nawóz? Plamy przypominają poparzenie poprzez przenawożenie azotem.

Nawoziłem ręcznie (może i to jest przyczyna), co najgorsze to trawa rośnie w nie których miejscach szybciej w niektórych wolniej, a jeszcze do tego pojawiły się grzyby (zdaje mi się, że to twardzioszek przydrożny), tworzą się chyba czarcie kręgi i jest ich dość sporo w różnych częściach ogrodu.

Obrazek

Obrazek

Takie grzyby rosną w trawie:

Obrazek

Obrazek

Pogoda też nie sprzyja (pada i pada), chyba, że dla grzybów i trawa wciąż mokra i jak tu skosić.

I co zrobić z trawą, naczytałem się już tylu rożnych wątków, że mam mętlik w głowie, (jedni piszą, żeby nawieźć Saletrą amonowąa bo brak azotu, jeszcze inni, że brak nawozu kompleksowego)

Jak walczyć z grzybami (siarczanem miedzi, Amistar, Rhizolex lub Rowral)?
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Ja bym przejechała odwróconymi grabiami po trawniku, gdzie grzyby są. Nic innego mi do głowy nie przychodzi.
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
ODPOWIEDZ