Wybór kosiarki

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy, instalacje nawadniające, porady serwisowe.
PAbello
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2008-07-06, 12:35

Wybór kosiarki

Post autor: PAbello »

Witam
Posiadam łąkę ok. 1400m^2, któa przez lata była zaniedbywana, więc rosną tam wszelkiego rodzaju chwasty. Co gorsza jest ona dość nierówna i do tego jest to torf. Zastanawiam się nad kosiarką, która by wytrzymała pierwsze 2-3 lata zanim sie nie wyrówna całego terenu i nie uporządkuje ziemii. Jestem gotów wydać ok. 2000zł. Czy ktoś miał już styczność z takim problemem i jest w stanie mi doradzić? Z góry dzięki za pomoc.
Robert
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 21
Rejestracja: 2008-03-11, 19:40

Post autor: Robert »

Na kosiarkach spalinowych nie znam się.
Jednak wydaje mi się, że w tym sezonie nie będzie Ci ona potrzebna. Jak piszesz ziemia wymaga równania, ochwaszczania.. A ja dodam :wałowania, równania, wałowania, odchwaszczania, nawożenia..... I chyba na tym powinieneś się teraz skupić.... Ja zanim posiałem trawę jeden sezon poświęciłem na przygotowanie pod siew. Trawnik mam mniejszy, ale jest równy, nie ma chwastów wieloletnich.
To moje tylko zdanie.
POZDRAWIAM
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

W tym przypadku żadna kosiarka nie zda egzaminu, chyba że traktorek, ale wtedy to już zupełnie inny koszt. Jeśli chcesz to koniecznie wykosić teraz, to jedyna rada znaleźć okolicznego rolnika z kosiarką ciągnikową i poprosić o wykoszenie.

W poradniku forum: traktorki ogrodowe do koszenia trawy
ODPOWIEDZ