Pomysłowe ogrodzenia wiklinowe

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
Awatar użytkownika
Monisia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 325
Rejestracja: 2008-01-24, 19:00

Pomysłowe ogrodzenia wiklinowe

Post autor: Monisia »

Ostatnio trochę wojażowałam po swoich terenach i trafiłam na ciekawie wykonane ogrodzenia:
- pierwsze wykonane jest przez uczniów szkoły zawodowej w Skwierzynie (tam od wielu lat uczą wyplatania z wikliny)


- drugie ogrodzenie znajduje się w parku w Międzychodzie i wykonane jest podobną techniką, ale za materiał posłużyły gałęzie


Ogrodzenia te zwróciły moją uwagę głównie dlatego, że nie mogę patrzeć na siatkę, która okala mój ogród i szukam pomysłu na inne, ciekawe rozwiązanie. Może w waszych okolicach również znajdują się jakieś oryginalne ogrodzenia (w parkach, na działkach lub przy domkach) - chętnie bym "popodglądała" ;-)

Ps. Zdjęcia są obecnie niedostępne.
Amatorka...z sercem do roślin!!!
PaKa
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 51
Rejestracja: 2008-01-18, 19:17

Post autor: PaKa »

Takie płoty można traktować jako instalacje przestrzenne.
pozdrawiam Paweł
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo ciekawe, faktycznie można użyć jako formy przestrzennej lub parawanu.
AgnieszkaP

Post autor: AgnieszkaP »

Świetne, ale pod blokiem nie da się tego utrzymać w dobrym stanie. Jak się kiedyś dorobię (fantastka ze mnie :mrgreen: ) swojego hektara to może coś takiego zastosuję :-D
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Naprawdę ciekawe- niestety bardzo pracochłonne ;-)
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
evqa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 353
Rejestracja: 2008-05-17, 19:24

Post autor: evqa »

Zgadzam się :!: ,ale efekt wspaniały :!:
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Super mi by się coś takiego dobrze przysłużyło. Zasłaniałoby od wiatru i dawało cień nawet. Ale kupić coś takiego to drogo (już patrzyliśmy) zrobić samemu? to jakie tu materiały zastosować. Zwykłe gałęzie? Ciekawe jak długo to wytrzyma.
Awatar użytkownika
Monisia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 325
Rejestracja: 2008-01-24, 19:00

Post autor: Monisia »

W międzychodzie jest zrobione właśnie z gałęzi - myślę, że pewnie wytrzyma dość długo, inaczej by tego nie stawiali. Tym bardziej, że cały park jest tam zrobiony "z głową" - widać, że zajmuje się nim ogrodnik z prawdziwego zdarzenia.
Amatorka...z sercem do roślin!!!
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Podobają mi się takie płoty z wikliny, chętnie bym coś takiego zrobiła od strony budynku sąsiadów, tylko nie wiem skąd wziąć wilkinę. Na razie kupiłam słomianą matę i zasłoniłam domek z pustaków sąsiadów. Wiklina na pewno będzie trwalsza.
Awatar użytkownika
ANA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 456
Rejestracja: 2008-01-18, 07:06

Post autor: ANA »

Bardzo mi się podoba to z wikliny. Lubie wyroby wikliniarskie. Mój teść umie pleść tylko skąd zdobyć wikline? :lol:
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Najlepiej posadzić na działce , podobno szybko rośnie ;-)
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

W sumie niegłupi pomysł, tylko później jak zrobię już płotek to szkoda będzie wyrwać krzaczek i będę musiała koszyki wyplatać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Będziesz robiła dla nas. a gdy sie już bardzo dobrze nauczysz, to może taki płotek :mrgreen: Chętnych chyba nie zabraknie. :-o
Awatar użytkownika
Emil
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2007-12-19, 16:38

Post autor: Emil »

Też o tym myślałem - tanie, fajne, pracochłonne hmm... to fakt, ale na to też znalazłby się sposób ... tylko jak przetłumaczyć niektórym, że taka zasłona nie szpeci, przeciwnie zdobi i to bardzo ... :roll: no ale na zaściankowe charaktery niestety nie ma rady :-?
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Taki płotek z wikliny do tanich nie należy, inaczej jest jak ma się własną wilkinę do wyplatania. Ja chciałam kupić gotowy płotek z wikliny w jednym z supermarketów budowlanych, to mi ręce opadły i w końcu kupiłam dużo tańszy ze słomy.
ODPOWIEDZ