Prysznic w ogródku działkowym

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kosiarka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2008-07-23, 08:54

Prysznic w ogródku działkowym

Post autor: kosiarka »

Witam.
Będac jakiś czas temu na poludniu Europy widzialam takie kabiny natryskowe, gdzie woda ogrzewana była przez promienie słoneczne. Chciałabym taki sam zrobić sobie przy domku na mojej dzialce. Czy ktoś z Was ma cos takiego? Nie mam pojęcia jak zainstalować pojemnik na wode, jak go podlaczyć do instalacji wodnej i mam jeszcze wiele innych problemów.
Wyobrażam sobie to tak, że stawiam na dachu w nasłonecznionym miejscu beczkę lub coś podobnego, podłączam do niej wode, u góry montuję takie coś, co jest w spłuczkach w ubikacji, a to po to aby mi zamykało doplyw wody po zapelnieniu sie beczki.
W upalne dni moge sobie zapodać natrysk, a woda po wyczerpaniu ponownie sie napełnia, grzeje itd.
Czy ma to sens?
Awatar użytkownika
bogna
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 74
Rejestracja: 2008-01-09, 11:03

Post autor: bogna »

Fajna rzecz taki prysznic ale mysle ze w naszym klimacie to sie nie sprawdzi,co innego południe Europy!Dla przykładu,od paru dni u nas ,zupełnie ta woda by sie nie nagrzała.
Awatar użytkownika
Elżbieta 46
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 407
Rejestracja: 2008-05-16, 08:54

Post autor: Elżbieta 46 »

A mi się wydaje że to całkiem fajna myśl jeżeli to by był jeszcze wąski pojemnik i pomalowany na czarno, na pewno nie zawsze będzie woda gorąca ale w sumie słonecznych dni jest dosyć :roll:
Kasiu Ewo Gosiu dziękuję i również życzę miłego dnia
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Ja w upalne dni robię prysznic bardzo prowizoryczny, ale skuteczny. Wieszam pod daszkiem w nasłonecznionym miejscu podlewaczkę wypełnioną wodą. Przy sitku wiąże sznurek za który pociągam robiąc sobie prysznic ;-)
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Fajna rzecz taki prysznic w ogródku, dobrze by było mieć coś takiego. Pomarzyć zawsze można. Niestety nie nadaje się on do małego ogródka działkowego jeszcze przy drodze. :-D
Awatar użytkownika
Emil
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2007-12-19, 16:38

Post autor: Emil »

U mnie świetnie spisują się zraszacze ogrodowe ;-) :-D Taki deszczyk w upalny dzień to sama radość 8-)
A tak na poważnie - to wcale nie jest taki zły pomysł, ciemny pojemnik z tworzywa sztucznego lub stali umieszczony na stelażu + prowizoryczny mechanizm spustowy. Widziałem takie prysznice na kilku kempingach u naszych południowych sąsiadów. Ciszyły sie one wielkim zainteresowaniem i często woda nie zdążyła się nawet nagrzać, zwłaszcza wieczorem kiedy każdy chciał wziąć prysznic...
Myśle, że przy coraz cieplejszych latach warto zastanowić sie nad takim patentem.
Pozdrawiam serdecznie !!!
Awatar użytkownika
kosiarka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2008-07-23, 08:54

Post autor: kosiarka »

Wiecie, ja jestem stara baba, emerytka i bardzo oszczędna. Niemal wszystkie urzadzenia, dekoracje na mojej działce powstały z materiałów "z odzysku".
Zauważyłam, że woda w wężu do podlewania, który leży sobie swobodnie w trawie szybko sie nagrzewa i dlatego przyszedl mi ten pomysł do głowy aby to wykorzystać. Wiadomo, ze w chłodniejsze dni nie upoce sie tak, jak w upalne i dlatego nie potrzebuje spłukiwać tego potu co jakiś czas :-)
Może jest wsród Was ktoś ze zmysłem technicznym i podpowie, jak to zrobic. Ja z fizyki miałam dost., ale za to potrafię ugotować wspaniała zalewajke ;-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Wydaję mi się,ze jest dobry pomysł. oczywiście nie wiem jak zrobić taki prysznic,ale przypomniała mi się młodość i dzieciństwo moich dzieci.Kiedy w upalne dni wystawialiśmy wannę z wodą na dworze,a wieczorem dzieci miały mini basen i świetną zabawę. Oj,łza się zakręciła w oku :roll:
Awatar użytkownika
Emil
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2007-12-19, 16:38

Post autor: Emil »

"Ekologiczne" urządzenia do podgrzewania wody stosowane coraz częściej w budownictwie to nic innego jak zaszklone gabloty z cienkimi miedzianymi rurkami wypełnionymi wodą umieszczone nad ciemnym dnem. Nawet w niezbyt ciepłe, ale słoneczne, dni woda mocno się w nich nagrzewa i nadaje się do wykorzystania w gospodarstwie domowym. Coś takiego można zrobić samemu wykorzystując właśnie kilka metrów gumowego węża ogrodowego lub rurek metalowych pozostałych po remoncie albo przebudowie instalcji wodnej w domu. W upalne dni woda może osiągnąć ponad 60 stopni, a to już sporo.
Chociaż nie będzie tej wody bardzo dużo to i tak powinna wystarczyć na ktrótki prysznic dla jednej/dwóch osób, zwłaszcza jeśli przy mechanizmie spustowym będzie podłącz ( z regulacją) do drugiego większego z chłodniejszą żeby mogły się one mieszać już w sitku prysznicowym.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Oj, Emilku,co to znaczy młodość i pomysłowość.
Awatar użytkownika
LILA 51
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 56
Rejestracja: 2008-07-10, 14:21

Prysznic w ogródku działkowym

Post autor: LILA 51 »

Witam.Mam prysznic na ogródku ,który wykonał mój mąż w bardzo prosty sposób, wykorzystując stary bojler . Ustawił bojler na dwóch belkach na wysokości dwóch metrów ,dobudował przy tunelu foliowym kabinę z brodzikiem też z odzysku podłączył wodę i gotowe .W upalne dni woda jest zawsze ciepła.Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ